HEČER
27.12.11,19:23
dobrý deň ,v minulých obdobiach som benzíny účtovala do prevádzkovej réžie . Mám podať opravné na výkaz o príjmoch a výdavkoch ? Budem to musieť opraviť asi 5 rokov dozadu . Ako prísne DÚ kontroluje zaučtovanie v peňažnom denníku?
ani1
28.12.11,13:27
ale veď nákup PHL je prevádzková réžia
nikulik
28.12.11,19:43
ale veď nákup PHL je prevádzková réžia

Nesuhlasím! Nakup PHL - je nákup materiálu v členení PHL.
HEČER
08.02.12,16:40
prosím o poradenie , v minulých obdobiach som benzíny účtovala do prevádzkovej réžie . Mám podať opravné na výkaz o príjmoch a výdavkoch ? Vlastne malaby som to opraviť v PD na materiál. Budem to musieť opraviť asi 5 rokov dozadu . Ako prísne DÚ kontroluje zaučtovanie v peňažnom denníku? Daňovú kontrolu sme nemali.
Mila123
08.02.12,16:42
prosím o poradenie , v minulých obdobiach som benzíny účtovala do prevádzkovej réžie . Mám podať opravné na výkaz o príjmoch a výdavkoch ? Vlastne malaby som to opraviť v PD na materiál. Budem to musieť opraviť asi 5 rokov dozadu . Ako prísne DÚ kontroluje zaučtovanie v peňažnom denníku? Daňovú kontrolu sme nemali.
mali sme už viaceré DK a benzín z prevádzkovej réžie nám nevyhodili.....u nás sa stále do PR účtuje....
Janula1
18.02.12,21:07
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Tiež sa to týka benzínu, ale troška z iného súdka. Som začiatočník, tiež účtujem benzín ako prev.réžie. Ale chcem sa spýtať, keď účtujem faktúry za spracovanie dreva, čiže mám na faktúre určenú hodnotu, koľko m3 dreva spracujem, podľa toho musím účtovať aj nákup benzínu do motorovej píly, však? Je to nejak obmedzené alebo si môžem dať do nákladov všetok benzín čo kúpim? Alebo iba nejakú časť? Prosím o pomoc a o radu. Moc mi pomôžete. Ďakujem veľmi pekne.
Mila123
20.02.12,08:08
pri pílach a prac. strojoch sa účtujú tzv. motohodiny.....skús si niečo nájsť k tomu.......
KEJKA
20.02.12,08:31
čo tak účtovať podľa pravdy a skutočnej spotreby? To, čo ste spotrebovali, ste kúpiť museli................alebo nakupujete na sklad?
Janula1
20.02.12,11:16
Ahoj, ja účtujem podľa pravdy a skutočnej potreby, len som sa spýtala,či to nie je nejak obmedzené, aby mi daňováci nepovedali, že mám napr. veľkú spotrebu a vyhodia mi bločky za benzín.