miruka
28.12.11,09:31
Dobrý deň, chcem sa opýtať. Predali sme tovar do Chorvátska. Faktúru sme vystavili bez DPH. Je to správny postup?Vstupuje potom táto faktúra aj do súhrnného výkazu?
Pavol / Lukáčik&Partners
28.12.11,09:08
Ak ste prepravovali tovar, príp. ste zabezpečili prepravu na Váš účet, tak by to podľa §47 zákona o DPH malo byť správne (Chorvátsko nie je členom EU, t.j. je tretím štátom). Do súhrnného výkazu vstupujú iba intrakomunitárne transakcie, t.j. vývoz do tretích štátov sa v ňom neuvádza).
tictac7
28.12.11,09:16
...no ja by som to za veľmi správne nepovažovala, kde má doklad, že tovar bol vyvezený z územia ES?
...správne mala byť faktúra vystavená aj s DPH a DPH potom vrátená na základe žiadosti a všetkých potvrdení....
Pavol / Lukáčik&Partners
28.12.11,09:23
Ak ste prepravovali tovar, príp. ste zabezpečili prepravu na Váš účet, tak by to podľa §47 zákona o DPH malo byť správne (Chorvátsko nie je členom EU, t.j. je tretím štátom). Do súhrnného výkazu vstupujú iba intrakomunitárne transakcie, t.j. vývoz do tretích štátov sa v ňom neuvádza)..

Víď. citované. Ak by zabezpečovali prepravu, tak doklad budú mať k dispozícii. Miruka, upresni prosim ako sa tovar dostal do Chorvatska.
tictac7
28.12.11,09:32
o.k. som si nevšimla - riešila som len zadanie "predali sme...". My tiež bežne takto predávame a prepravu si kupujúci zabezpečuje sám, tak preto bola moja reakcia taká, aká bola....
miruka
28.12.11,12:16
Tovar bol vyvezený jednou prepravnou firmou.
tictac7
28.12.11,13:04
...a komu fakturovala prepravná spoločnosť prepravu - vy ste ju platili?
miruka
28.12.11,13:54
Ano prepravu sme my platili.
tictac7
28.12.11,18:16
..ufff, tak potom máte všetky vývozné papiere a teda všetko je O.K.