jadranka111
28.12.11,17:22
Otázočka:
robila som zopár DP v tomto roku a keďže 2 nechceli žiaden doklad, tak som nič nevystavovala /myslím fakt./ ale teraz zisťujem, že by sa mi to hodilo predsa len do účtovníctva ako príjem , ale bude stačiť ak vydám len PPD? - išlo len o DP, účtovníctvo nie /boli to pauš.výdavky/.:confused:
- bude to akceptované?
jacekova
28.12.11,16:32
Ty si robila DP??? No chudaci klienti,ked davas taketo otazky.... miesas hrusky s jablkami a pytas sa na zakladne veci..n
KEJKA
28.12.11,17:18
ak ty a tvoj klient je neplatiteľ DPH, nie si povinná vystaviť faktúru v zmysle Z_DPH. Tiež sa na teba nevzťahuje evidovať hotovosť v ERP. Takže môžeš vystaviť PPD na klienta.
marta bodonova
25.01.12,08:48
Som SZCO, platca DPH, JU.
V roku 2011 som predala tovar / už 4 roky bol na sklade a ja sa venujem už inej činnosti/.
Mala som vystavyť FA alebo stačil len PD a súpiska tovaru?
Tovar bol v hodnote 2 500 EUR s DPH.
A keď je potrebná aj FA , tak DPH sa vyčisli aj na FA aj na PD?
Vystavila som len PD a daň som odviedla, ale tu na Porade som sa dočítala, že ked suma presahuje 1659,70 EUR , tak je potrbná FA.
Ďakujem pekne.
KEJKA
25.01.12,08:57
závisí, komu si predala, či nechcel doklad aj kvôli odpočtu DPH.
Po druhé, ak si predala v hotovosti, tak bud faktúra+PPD /od 1.1.2011
od 1.1.2012 to už neplatí, aj tak by bolo treba ERP/
alebo ak len bloček o príjme, tak musíš mať ERP aj v r. 2011.
Pokiaľ ERP nemáš a ani si ju nemusela mať, vystav faktúru.

Som SZCO, platca DPH, JU.
V roku 2011 som predala tovar / už 4 roky bol na sklade a ja sa venujem už inej činnosti/.
Mala som vystavyť FA alebo stačil len PD a súpiska tovaru?
Tovar bol v hodnote 2 500 EUR s DPH.
A keď je potrebná aj FA , tak DPH sa vyčisli aj na FA aj na PD?
Vystavila som len PD a daň som odviedla, ale tu na Porade som sa dočítala, že ked suma presahuje 1659,70 EUR , tak je potrbná FA.
Ďakujem pekne.
marta bodonova
25.01.12,09:09
Bola to súkromná osoba. Pokladňu som mala pred 4 rokmi, ale nakoľko už pracujem v inej oblasti, tak som tovar predala takto.
Teraz ale neviem, či DPH dať aj na FA aj na PD?
Tovar som predala 12/2011 a ešte nemám ukončeny rok.
Ďakujem
tictac7
25.01.12,09:14
vystav FA v decembri a k tomu PPD, tiež v decembri.
Rozpis VZ, DPH a spolu dáš len FA. Na PPD uvedieš len sumu spolu, účel úhrada FA č. xxx
evina
25.01.12,09:18
závisí, komu si predala, či nechcel doklad aj kvôli odpočtu DPH.
Po druhé, ak si predala v hotovosti, tak bud faktúra+PPD /od 1.1.2011 to už neplatí, aj tak by bolo treba ERP/
alebo ak len bloček o príjme, tak musíš mať ERP aj v r. 2011.
Pokiaľ ERP nemáš a ani si ju nemusela mať, vystav faktúru.

Platí až od 1.1.2012 . V roku 2011 mohla na faktúru a PPD predať aj tovar.

Ak vystavíš faktúru a PPD, tak DPH ROZpíšeš iba na faktúre na PPD nie. ,

Mohla si vystaviť aj len PPD, ale musel spĺňať všetky náležitosti par. 72, t.j. tu by si rozpísala všetko vrátane DPH. Obmedzenie uvedenou sumou platí pre bločky z ERP. :
marta bodonova
25.01.12,09:34
Takže v podstate to asi aj mám dobre. Vystavila som PPD s rozpisom DPH. a pripožila k tomu súpisku tovaru.
Ešte jedna otázka: ja vystavujem PPD aj VPD v ALFE a vytlačim ich. Akceptuje daňová kontrola aj taketo doklady? No a samozrejme ich aj podpíšem.
Ďakujem
evina
25.01.12,09:41
Takže v podstate to asi aj mám dobre. Vystavila som PPD s rozpisom DPH. a pripožila k tomu súpisku tovaru.
Ešte jedna otázka: ja vystavujem PPD aj VPD v ALFE a vytlačim ich. Akceptuje daňová kontrola aj taketo doklady? No a samozrejme ich aj podpíšem.
Ďakujem

Akceptuje. Pre istotu dokladám, čo má obsahovať takýto doklad, aj keď v Tvojom prípade ako píšeš išlo o predaj súkromnej osobe - DPH neodpočítava, Ty si odviedla, takže je to OK.


(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.