Jaanka1983
28.12.11,19:02
Dobrý večer, chcela by som sa informovať manžel je živnostník a ja ako manželka som nezamestnaná, manžel si môže namna odpočítať odpoč.položku.Ale chcela by som vediet ja som od septembra na PN a platila som si dobrovoľné a taka som dostavala nemocenské počíta sa to ako môj prijem,či sa to uvadza.
Mila123
28.12.11,18:05
do rozdielu , vyplatené nemocenské dávky v roku 2011 (nie za rok 2011ˇ)mínus NČZD.....tento rozdiel si môže uplatňovať....
Kvaka
28.12.11,18:12
Môže si od príjmu (nemocenské dávky) odpočítať aj zaplatené poistné.
Jaanka1983
28.12.11,18:24
Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem
Tweety
28.12.11,18:53
Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem ÁNo, nemocenské sa posudzuje ako tvoj príjem. Takže Od NČ sa tieto dávky odpočítajú a uplatniť si môže len ten rozdiel. ALe to už máš uvedené hneď v prvom príspevku od Mily.
Kvaka
28.12.11,19:12
Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem
Takže čo sa týka konkrétne teba, do tvojho príjmu manželky sa započítavajú nemocenské dávky, vyplatené do 31.12.2011, naopak od vlastného príjmu manželky sa odpočítava zaplatené poistné dobrovoľne poistenej osoby v období od 1.1.2011 do 31.12.2011. Je to asi takto zrozumiteľnejšie.