tee86
28.12.11,20:27
Dobry den,

Potreboval by som pomoct s formatovanim tabulky v exceli... Urcite su tu "maniaci" co to zvladnu za 10min a keby som sa tomu mal venovat ja, tak zabijem min 2hod...
Ide o tabulku v prilohe. Potreboval by som vediet ci je taketo riesenie vobec realizovatelne, ci aspon z casti realizovatelne...

V prvom liste mam zapisane 3 zakazky, jedna je od "klienta1" na fakturu, druha od "klienta2" na fakturu a tretia od sukromnej osoby na hotovost...

Zakazku, ktora je zapisana na 9:00 je od "klienta 1", co ja potrebujem je, aby sa mi okopiroval cely riadok, hned ako zadam do stlpca "H" "klient1" do 2.listu s nazvom "klient1" a aby to obdobne fungovalo aj s "klientom 2" atd... tiez aby to fungovalo aj pri hotovosti, ktora by sa kopirovala do listu "hotovost" ... Na spodku listu "denny vykaz"cby sa mali triedit sumare stlpca "F" podla Hotovosti/Faktury/Spolu...

Zatial asi tolko...

Vopred dakujem za pomoc

T
marjankaj
29.12.11,07:59
Trochu nejasné zadanie. Ako má vyzerať výsledok? A čo máš na mysli pod triedením?
A ak to zvládneš za dve hodiny sám, ako píšeš, tak by si to už mal mať dávno hotové.
tee86
29.12.11,10:09
Triedenim myslim, ze by sa ratala trzba "spolu", "faktury" a "hotovost" samostatne... e25, e26,e27 v prvom liste... Staci stiahnut prilohu a malo by to byt jasne... Tiez treba citat dokladne, pisem "min 2 hodiny"...
Nemam na to cas momentalne a potrebujem to mat do noveho roka spravene... Myslim, ze to je zmyslom porady.sk ... poradit.
Netreba mi to spravit cele, staci mi poradit vzorce a pod...
marjankaj
29.12.11,17:40
No nejaké sem teda prihodím.

'=SUMIF($G$3:$G$23;"H";$F$3:$F$23)
'=SUMIF($G$3:$G$23;"F";$F$3:$F$23)
'=SUM($F$3:$F$23)
'=IF('Denný výkaz'!$H4="KLIENT1";'Denný výkaz'!A4;"")
'=IF('Denný výkaz'!$H4="KLIENT2";'Denný výkaz'!A4;"")
'=IF('Denný výkaz'!$G4="H";'Denný výkaz'!A4;"")
tee86
31.12.11,10:52
za tan sum a sumif velmi dakujem, pomohlo mi to, ale z tych "if" sa neviem vysomarit...kam mam ten vzorec zadat?
VierkaDaaaa
01.01.12,21:26
Ahoj
jednoduchšie riešenie vidím v použitím filtrov:
Udaje/ postavit sa kurzom na hlavicku prveho zositu a stlacit Filter ...
a nasledne si vies vyfiltrovat udaje, ktore potrebujes.. tj aj napr. podla klienta resp podla H/F