bizonik
28.12.11,20:28
Dobry den,najnovsie sa v rodine naskytol problem ohladom kreditnej karty a Home Creditu.Mama si zobrala pred cca 10 rokmi splatku,vsetko je uz splatene dlhsie.Ale problem je ze dosli nejake Vypisy z uctu Kreditnej karty Home Credit.Skoro som zosalel ked som to zbadal ze vobec od nich nieco pred rokmi brala a zacal som to tu doma riesit.A potrebujem poradit ci a ako hlavne sa da ta Kreditna karta zrusit?Mama mi povedala ze nic nikde nevolala a neaktivovala ale ako pozeram uz to je jedno.Proste som prisiel na to ze po roku ked je asi zadarmo od vystavenia tejto novej karty za staru nejaku striebornu ktora bola cez Tatra Banku je teraz tato a zistil som ze je to cez nejaku banku PPF ktora sidli v Prahe.A oni su s tymto cez Home Credit nejak prepojeny.A ta suma je tu na fakture pisana ze mesacna splatka 11,84€! Proste nic sa z nej necerpalo nevyberalo tuto novu co uz je rok doma nalepena stale na papieri co prisla postou a vyzera to ze oni si pytaju za jej vedenie mesacne vyse 11€ a pozeral som na nu a je tam datum skoncenia platnosti na nej Valid THRU 10/13 co je asi Oktober 2013!Mama uz bola riadne sprdnuta,ale ako som sa docital niekde mal uz aj niekto problem ze ani ju neaktivoval a ked tam volal povedali ze maju hlasovy zaznam a podobne keci.Len problem je ten ze ja som tam skusal volat a kontakt je tam len na nejake hlasove odkazy a v ponuke toho nie je zrusenie karty.Nech je tam aj poplatok uz to za mamu zacvakam ale hlavne ako.Aj by som zbehol do tej banky cez co je to ta PPF ale sidlo je v Prahe,prosim poradte mi ako to zrusit alebo co,Dakujem.
bizonik
28.12.11,19:32
Este doplnim proste pozeram teraz aj na tu staru nejaka strieborna karta co bola cez tu Tatra banku a ta ma na karte platnost Valid dates 5/11 teda asi to je skoncenie platnosti. a tato nova od PPF prisla postou minuly rok v novembri cize by sedelo to ze po roku sa uz plati za nu ako som sa docital.Ale pripada mi to tak ze oni to zasielaju len tak,ale predsa musi byt moznost ju zrusit ale pobehal som uz snad vsetky stranky aj Home Creditu atd.ale nikde o tom ani zmienka.Len ju zablokovat kvoli kradezi ,strate. a to asi ked clovek spravi ju zablokuju a poslu novu .
lujza.j
28.12.11,19:37
bizonik
28.12.11,19:42
lujza ano ale nic som sa ta, nedocital ako to riesit,a mesacne poplatky ako vidno posielaju.Rok teda uz presiel co bola nespoplatnena ci ako to tam pisu teda tosom pochopil.A klientska linka tam sme volali a je to to ako som pisal.Len odkazovka ci ako sa to vola a stlacte 1 pre stratu karty a 2 pre toto a pod.


vydanie Peňaženky je zadarmo
vedenie Peňaženky je prvý rok bezplatné
Vobec sa s nou nic nerobilo cely rok od jej zaslanie lezala v obalke.A teraz chcu aby sa za nu platilo a o zruseni ani slovo cize nie som o nic mudrejsi.
lujza.j
28.12.11,19:50
tak skús skočiť niekde na pobočku... možno sa stala niekde chyba
bizonik
28.12.11,19:52
Nenasiel som ziadnu pobocku v BA jedine ich sidlo v Prahe a Home Credit v Piestanoch.Ide len o to ze nestojime o ziadnu Kreditnu kartu ani o cely Home Credit,nakolko uz neviem kolko rokov nic ani cez nich nebolo nic pozicane a ani cez ich kreditne karty platene a pouzivane.A ako sa toho vlastne ich zbavit a aby este netahali za nechcenu a nepouzivanu kreditnu kartu peniaze od cloveka.To je cela veda,zrusit tu ich poondenu kreditku,uz som vytoceny...Adavno je aj splatena pozicka v plnej vyske,ale uz je zase clovek dlzny za nejaku kartu ktoru ani nechce.
lujza.j
28.12.11,19:55
tak tam zajtra skús zavolať a ked nie tak tam zájdi.inak asi nedoriešiš nič.
kopretinka
28.12.11,20:03
A TOTO SI ČÍTAL??? ak Peňaženku nepoužívate, neplatíte žiadne splátky
Ja ju mám doma v šuflíku už niekoľko rokov nepoužitú a nikdy nič odo mňa nechceli.Prišli nejaké šeky,ktoré máš zaplatiť??
bizonik
28.12.11,20:07
ANO TO SOM CITAL.Nepouziva sa je doma na OBALKE PRILEPENA cely rok neplatia sa ziadne splatky neplati sa nic.Prisli seky na zaplatenie co som pisal uz v prvom prispevku.Plus ten hovor od nich mame na mobil ze 11€ za mesacnu splatku ale uz sa opakujem je to pisane uz v prvom prispevku.
kopretinka
28.12.11,20:11
oni posielajú šeky aj vtedy,keď nič nečerpáš,proste do zásoby.....a čo presne je na tom výpise? za čo máš zaplatiť,za vedenie účtu?to je hlúposť,tak vysoký poplatok za vedenie účtu :confused:
cloe
28.12.11,20:12
Nenasiel som ziadnu pobocku v BA jedine ich sidlo v Prahe a Home Credit v Piestanoch.Ide len o to ze nestojime o ziadnu Kreditnu kartu ani o cely Home Credit,nakolko uz neviem kolko rokov nic ani cez nich nebolo nic pozicane a ani cez ich kreditne karty platene a pouzivane.A ako sa toho vlastne ich zbavit a aby este netahali za nechcenu a nepouzivanu kreditnu kartu peniaze od cloveka.To je cela veda,zrusit tu ich poondenu kreditku,uz som vytoceny...Adavno je aj splatena pozicka v plnej vyske,ale uz je zase clovek dlzny za nejaku kartu ktoru ani nechce.

Pravdepodobne sa musí ÚZ vypovedať písomne.

Toto som našla na stránek HomeCredit - Úverové podmienky...

Hlava 8. UKONČENIE ÚVEROVEJ ZMLUVY§ 1 ÚZ je uzatvorená na dobu neurčitú. ÚZ je klient oprávnený písomne vypovedať v prípadoch a zapodmienok uvedených v ÚP. Výpovedná lehota je 1 mesiac v prípade výpovede klienta a 2 mesiacev prípade výpovede Spoločnosti a začína plynúť dňom doručenia výpovede druhej zmluvnejstrane. V prípade ukončenia ÚZ je klient povinný hradiť všetky záväzky v rozsahu, spôsoboma vo výške podľa ÚP a Sadzobníka. V prípade omeškania s úhradou uvedených záväzkov je povinnýhradiť sankcie podľa Hlavy 13.
kopretinka
28.12.11,20:16
vedenie karty- 9,63 eur za rok
vedenie účtu-1,49 eur za mesiac
minimálna mesačná splátka-minimálne 12 eur
bizonik
28.12.11,20:27
No teraz som to tu riesil s mamou ,naposledy vyberala s tej este striebornej cca pred 2 rokmi peniaze.Cize ta nova je 100% nepouzivana aj celkovo nic sa od vtedy nic nevyberalo necerpalo.Len platila tu sumu.Mala tam este podlznost 92,75€ tu zaplatila na raz v oktobri 2011.Potom jej dosla nejaka podlznost v novembri 3,13€ to zaplatila tiez aj ked si myslela ze uz zaplatil vsetko poslala im to 15.11 ze uz ma definitivne pokoj.teraz v decembri jej doslo zase 3,13 aj to uhradila 15.12 2011 .A teraz je tu toto co som pisal Vypis z ucte Kreditnej karty Home Credit
Suma na uhradu 13,40€
Mesacna splatka 11,84€
Vycerpana suma(pre vyuzitie bezurocneho obdobia)11,65€
Datum splatnosti mesacnej splatky 20.12.2011
Pocet splatok v omeskani 1
Suma v omeskani 1,50

Fakt uz som z toho na nervy a prestavam tomu chapat aj ja totalne...

Kreditny limit 995,82€
Tyzdenny hotovostny limit 664,00€
Suma na cerpanie k 30.11.2011 984,17€

Tie sumy cez 900€ chapem teda to je to co moze clovek asi cerpat ale ona nechce uz nic cerpat svoje si myslela ze splatila a aj tak urobila ved seky na to ma o uhrade,ale stale nieco chodi vidite sami.
bizonik
28.12.11,20:33
Plus ten dnesny telefonat ze uhradit 11€ nechaaapem fakt:(
bizonik
28.12.11,20:43
kopretinka ano minimalna mesacna splatka 12€ aj to vedenie uctu a karty.Ale za co je ta mesacna splatka minimalna 12€? ked mama predsa nic nesplaca ved uz ma vsetko vyplatene tak to nemoze asi byt ono.Este tu mes.za kartu a ucet by som chapal ze chcu ked je aktivovana (a aj to nie je iste ci ju vobec aktivovala kedze si nepamata ci tam volala na aktivaciu)ale asi nie tvrdi kedze je aj na obalke cely cas a je nepouzivana.
evuš
28.12.11,21:05
...prepáčte, ale asi ani z jednej strany to nebolo celkom kóšer....
1/ ak mi príde karta, a nechcem ju využívať, automaticky pošlem doporučene zásielku späť /vlastná skúsenosť/
2/ taktiež vlastná skúsenosť - banky či nebankové inštitúcie sú jedna jediná chamraď, ktorá vždy brala, berie a bude brať pre seba
3/ ihneď samozrejme kontaktovať banku či spoločnosť a dorešiť veci.....................

...ak sa ozve Buchač Jurko ten to vie povedať inak a lepšie.....
jelalim
28.12.11,21:06
Trošku sa ukľudni a poriadne si to prečítaj. Dľžna suma na tej karte je len 13,40€.

To že karta je nová a v obálke, môže znamenať len to, že pôvodná karta expirovala a vymenil sa len plast. Úverový účet mohol mať dlh ešte z predchádzajúcej karty.
jelalim
28.12.11,21:09
A čo sa týka zrušenia karty, napíš list, že rušíš kartu a vypovedáš zmluvu, daj do obálky a pošli doporučene na adresu Home Credit Slovakia a.s.
Teplická 7434/147
921 22 Piešťany

Samozrejme, pretým vyrovnaj celú dĺžnu sumu.
tictac7
28.12.11,21:15
Trošku sa ukľudni a poriadne si to prečítaj. Dľžna suma na tej karte je len 13,40€.

To že karta je nová a v obálke, môže znamenať len to, že pôvodná karta expirovala a vymenil sa len plast. Úverový účet mohol mať dlh ešte z predchádzajúcej karty.

...ja by som to tak aj videla, že je to ešte nesplatená časť z toho výberu z tej starej karty - veď zadávateľ jasne píše:
- kreditný limit 995,82 € - teda to je suma, ktorú má držiteľ karty povolenú čerpať celkovo
- suma na čerpanie k 30.11.2011 984,17 € - vidno, že je nižšia ako kreditný limit, teda ten rozdiel bol čerpaný a ešte nesplatený....
bizonik
28.12.11,21:15
jelalim a to ako expirovala z Tatra Banky do PPF?Ale ok chapem co pises cize to moze byt teda este z tej striebornej co bola cez TB.Ale aj tak je divne ze je tam nejaka suma z omeskania 1,5 ked sa vzdy platilo vsetko na cas.No nic teda neviem zajtra sa tam posle teda tych 11,8€ alebo teraz pises teda tych 13,40€ a snaaad aj ked tomu neverim uz bude pokoj.V januari som zvedavy co dojde.