babooa
28.12.11,21:27
Dobrý deň,

potrebovala by som radu.
Chceli by sme zamestnať pani na kratší pracovný pomer.
Malo by isť o pracu na na 4 hodiny denne, čiže na 20 hodin tyždenne a plat by mal byť 200 euro.
Chcela by som sa opytať ako to bude s odvodmi, či mi vie niekto poslať vzorovu pasku,ak by sa to dalo...ďakujem :)
Mila123
28.12.11,20:38
najjednoduchšie bude zakúpiť si vlastný sw, kt. ti bude robiť aj výkazy do SP, či ZP aj prehľady či hlásenia na DU.....popr. si stiahni nejaké demo....tu na stránke stále straší Olmyp z Krosu (ja ho mám a je celkom dobrý).....
ak by ťa zaujímalo, VZ zo zamestnania neexistuje spodná minimálna hranica.....(zvykne sa zapochybovať).....
babooa
28.12.11,20:57
ďakujem pekne,

ja mam program, konkretne pohodu, ale pri kratcom pracovnom pomere ma upozornuje, ze zamestnanec nedosiahol minimalne VZ ...
Tak som iba chcela vediet, ci to je preventivne, alebo ci sa odvody platia z minimalnych VZ stanovených ZP a SP...
Preto som chcela aby mi to niekto poslal so svojho programu prevedene napr, do excelu aby som videla ako to riesi iny program.
ewita888
28.12.11,21:04
Pohoda to tak upozorňuje, ale nevšímaj si to.. dôležité je dodržať min. mzdové nároky a z nich spraviť odvody..
babooa
28.12.11,21:36
Pojde o administratívnu pracovníčku...takze patrí do 1. stupňa tam je 1,88 € na hodinu, ale pri 40 hod. Ona bude na polovicu???Aky mzdový narok tu treba dodržať??

ďakujem
veronikasad
28.12.11,21:39
Pojde o administratívnu pracovníčku...takze patrí do 1. stupňa tam je 1,88 € na hodinu, ale pri 40 hod. Ona bude na polovicu???Aky mzdový narok tu treba dodržať??

ďakujem
administratívna pracovníčka v I. stupni ?
Má mesačnú alebo hodinovú mzdu ?
babooa
28.12.11,21:58
Ma mesačnu mzdu na kratsi pracovný pomer 20 h a malo by to byt 200 €
veronikasad
28.12.11,22:04
Ma mesačnu mzdu na kratsi pracovný pomer 20 h a malo by to byt 200 €
200€ pri 20 hod. týždennom úväzku nie je I. tarifný stupeň. S Pohodou nerobím, neviem ti poradiť nastavenie. Z hľadiska odvodov do ZP a SP je to v poriadku. V OLympe s ktorým robím ja - ak správne nastavím týždenný fond pracovného času a tarifný stupeň - SW nerobí dopočet do minima ani neupozorňuje na žiadnu chybu.
babooa
28.12.11,22:19
Sak prvý stupeň, je stupe§ň, kde nie je žiadny nasobok mzdy, ide tam normalne o minimalnu mzdu. Mňa iba Pohoda upozornuje na minimalne vymeriavacie zaklady...tak som iba chcela vediet ci si to mam vsimať a dostala som tu radu, že musim dodržať minimalne mzdove naroky...
KEJKA
28.12.11,22:30
Sak prvý stupeň, je stupe§ň, kde nie je žiadny nasobok mzdy, ide tam normalne o minimalnu mzdu. Mňa iba Pohoda upozornuje na minimalne vymeriavacie zaklady...tak som iba chcela vediet ci si to mam vsimať a dostala som tu radu, že musim dodržať minimalne mzdove naroky...
ak je minimum 1,88 EUR pri 40 hod. úväzku, tak je minimum 1,88 EUR aj pri 20 hod. úväzku.
Akurát treba nastaviť 1/2-ný úväzok /pozor, tiež nerobím mzdy v Pohode/, potom týždenné minimum je 20*1,88 EUR,......................a z toho budú odvody.
babooa
28.12.11,22:36
Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


ešte raz vďaka :o)
jankasm
29.12.11,10:43
Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


ešte raz vďaka :o)

Áno, ale ak dostane 200€, odvody pôjdu z 200€.
ewita888
29.12.11,11:09
Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


ešte raz vďaka :o)

Písala si, že je odmeňovaná mesačnou mzdou.. pri 20 hod týždennom pracovnom čase je jej mesačná mzda 200 eur.. z toho spravíš aj odvody.. keď je odmeňovaná mesačnou mzdou, hodinovú mzdu do toho neťahaj..

Pohoda ťa aj po nastavení kratšieho pracovného času bude upozorňovať, že nie je dodržaný minim. VZ... ako som ti písala, nevšímaj si to a dohliadni, aby tie odvody boli z 200 eur..