katesocka
29.12.11,06:22
Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť. Vystavili sme faktúru do Švajčiarska, nakoľko je to faktúra do zahraničia, bola bez DPH. Viem že do súhrnného výkazu sa to neuvádza, ale pri účtovaní mám dať aký kód? Bude to len vo výkaze k DPH? Faktúra bola za služby.

Ďakujem vopred za odpovede.
KEJKA
29.12.11,07:20
aké služby?
aký SW?
zk24
29.12.11,07:40
Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť. Vystavili sme faktúru do Švajčiarska, nakoľko je to faktúra do zahraničia, bola bez DPH. Viem že do súhrnného výkazu sa to neuvádza, ale pri účtovaní mám dať aký kód? Bude to len vo výkaze k DPH? Faktúra bola za služby.

Ďakujem vopred za odpovede.

??? Tak ako píše Kejka, potrebujeme viac informácií. Kto je odberateľ, o aké služby išlo...
katesocka
29.12.11,08:19
naša firma organizuje vzdelávacie konferencie pre lekárov... a konkrétne tejto firme sme fakturovali výstavnú plochu.... podujatie sa uskutočnilo na slovensku.
hm, možno budem vyzerať teraz blbá ale neviem čo myslíte tým "aký SW"
zk24
29.12.11,08:55
naša firma organizuje vzdelávacie konferencie pre lekárov... a konkrétne tejto firme sme fakturovali výstavnú plochu.... podujatie sa uskutočnilo na slovensku.
hm, možno budem vyzerať teraz blbá ale neviem čo myslíte tým "aký SW"

Miesto dodania podľa §15 odst. 1 - teda vo Švajčiarsku. FA vystavujete bez DPH s odvolávkou že "FA je vystavená bez DPH a DPH je povinný platiť príjemca služby". FA vám nevstupuje do DP DPH ale do súhrnného výkazu áno.

Neviem aký kod máš zadať, lebo nevieme aký máš SW (software). Ja vo svojom pri tomto type služieb vyberám "Evidencia podľa §15 ods.1".


Príklad č.3 na strane 3.
katesocka
29.12.11,09:10
ale Švajčiarsko nie je v EÚ, takže do súhrnného by to nemalo ísť, nie?
zk24
29.12.11,09:12
Švajčiarsko neni v EU? aha..... :D
katesocka
29.12.11,09:13
tak potom to nepôjde ani do súhrnného ani do výkazu DPH?
katesocka
16.01.12,07:49
vraciam sa zase k tejto otázke... už viem že faktúra je bez DPH, do súhrnného výkazu neide (Švajčiarsko nie je v EÚ). uvádzam do výkazu DPH? ak áno, ktorý riadok? prosím kto vie nech poradí, som bezradná
mario.rath
13.02.12,08:44
Rád by som ozivil tuto temu s nasl. problemom.
Uctovny system, ktory pouzivame je Omega od Krosu.
Od spolocnosti HP sme dostali peniaze na marketing na internete. Aby nam mohli peniaze poslat, musime im poslat fakturu na tie sluzby do Zenevy. Svajciari nie su v EU. Co to spravi v uctovnictve? Na fakturu nemame dat DPH ale co potom dat/nedat do vykazu DPH a do suhrneho vykazu?
Este je otazne ci to ide do koeficientu v menovateli/citateli..viete niekto?
ivo_b
30.06.16,08:00
Faktura bez DPH (v Omege zadat "neobsahuje DPH"), typ sumy V (volny zaklad). Nevchadza to do DP k DPH ani do SV.