katuska305
29.12.11,12:17
Dobry den,

ja mam problem ze som si objednala v jednom eshope smartphone, ktory mi dosiel s robitym vnutornym displayom (nedal sa ani zapnut) + zadny kryt bol tiez prehnuty. Ja som si ho objednala domov k rodicom (kedze som nechcela na internat pre istotu). Udajne by sa tovar mal hned po prevzati prezriet (co znamena prezriet? pozriet sa na to ci to nie je zlomene na 2 kusy, ci zapnut a prebehnut vsetky aplikacie ci funguju?), co moji rodicia nechceli, lebo sa do toho proste nerozumeju (ale tie vady nie su na prvy pohla ani viditelne, jedine ten kryt, ale ten by sa este vymenil). cize balik mi tak ako je poslali na druhy den autom tam, kde studujem. po otvorenim som vsak ostala prekvapena spomenutymi chybami.

okamzite som zacala komunikovat s predavajucim, dostala som aj spatnu vazbu, mala som poslat fotky, poslala som (aj ked vela na nich nebolo vidiet, kedze vnutorny display bol puknuty), mala som poslat tovat, tovar som hned posielala (cize tovar prisiel k mojim rodicom vo stvrtok, piatok dorazil ku mne, poslala som fotky na vyziadanie, potom som tovar posielala stredu, alebo priblizne tak). tovar som posielala so vsetkym co maju v rekl. poriadku uvedene, napisala som im dokonca zvlast list ze bud chcem vratenie penazi alebo novy, neposkodeny, nepouzity mobil rovnakeho typu.

1. decembra mi predavajuci potvrdil ze tovar dostali a ze sa pokusia v co najkratsom case vyriesit moj pripad. dnes je 29. 12. pred 2 dnami som im pisala, ze teda verim ze do piatku sa to zriesi, ale odpoved som nedostala zatial. (podla rekl. poriadku je nutne reklamaciu vybavit do 30 dni, nie je pisanych pracovnych)

cize mam 2 otazky:
1. myslite si, ze by moju reklamaciu mohli vyvratit tym, ze to moji rodicia neprezreli hend po prevzati? (nevedeli sme o tom, ale nevedomost samozrejme neospravedlnuje)
2. ak by nahodou predavajuci neodpovedal a nevyriesil moju reklamaciu do tejto doby, ako mam dalej postupovat ?

vopred dakujem
blavaciko
29.12.11,19:38
osobne si nemyslim ze na toto sa vzahuje zaruka, ocividne sa nejedna o vyrobnu vadu.
Rozbitie mohol sposobit aj prepravca alebo to niekomu mohlo padnut na zem.
Kedy si fyzicky predajca prevzal reklamacny protokol?
katuska305
29.12.11,23:09
neviem ako musim povedat ze sice obal bol poskodeny ale nie na tom mieste kde by to mohlo displej poskodit, na tom mieste bol obal bez akehokolvek poskodenia, ale treba taktiez povedat ze ten obal bol dost nestastne rieseny (jednalo sa o HTC aj s original obalom) a teda ako bol v nom mobil ulozeny, tak vlastne hornu cast mobilu, teda aj display, nechranilo nic, nad nim bol uz len papier obalu. (naokolo a pod mobilom len bol polyester)

takze je to mozne ze prepravcom to bolo sposobene, o zem sa to u nas urcite nehodilo, ale dokazat to tiez neviem..

vsetky papiere teda aj rekl. protokol predavajuci prevzal 1.12. aj s tovarom. (posielala som 29.11. 1. tr.)
blavaciko
30.12.11,03:42
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9


Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
profesional
30.12.11,18:35
Ak reklamaciu nevybavi v zakonnej lehote 30 dni, tak mas pravo odstupit od zmluvy a nasledne je povinny obchodnik nedkladne vratit peniaze.
VYbavenim sa ale nerozumie to ze tebe dojde vyrozumenie o vybaveni reklamacie ale to, ze oni odoslu najneskor v posledny den lehoty toto vyrozumenie.
Takze musis ratat este s nejakym casom ktory maju k dispozicii a tiez aj s casom ktory ma posta na to aby ti dorucila vyrozumenie o vybaveni reklamacie.

Ak nedojde v pisomnom vyhotovenim vyrozumenie o vybaveni reklamacie do cca. 40 dni, bude nepochybne ze predajca lehotu nedodrzal.
katuska305
02.01.12,12:11
dakujem...mobil mi zatial ani raz od tych 30 dni nezdvihli a nedvihaju ani teraz 2 dni po uvedenych 30 dnoch. neodpisuju. mam sa obratit na SOI ci co mam robit ? lebo sa dost bojim o svoje peniaze... mam sa obratit na SOI BB kde sa obchod nachadza ci SOI NR odkial ja pochadzam ?
draik
02.01.12,13:54
Pár dní počkajte, či Vám nepríde poštou vyrozumenie o reklamácii. Potom napíšete predávajúcemu, že odstupujete od zmluvy, pretože nedodržal lehotu na vybavenie reklamácie. Zároveň mu oznámite, že odstúpením od zmluvy je povinný Vám vrátiť kúpnu cenu. Môžte podať podnet na SOI, ktorá môže predajcovi uložiť pokutu , ale peniaze za Vás nevymôže.
day
02.01.12,14:13
inak je zvlastne, ze ti hned reklamaciu nezamierli, mobil ste prevzali a este posielali postou dalej, tym nechcem tvrdit, ze ho predavajuci neposlal poskodeny, teraz su misky vah na tvojej strane, tak konaj, necakaj
katuska305
02.01.12,14:14
to ze odstupujem od zmluvy som im napisala v piatok s tym ze bud peniaze alebo novy mobil. neodpisali. nedvihaju. proste si myslim ze keby mi malo vyrozumenie prist postou, teda ze by to uz podali, tak by mi zrejme odpisali aspon na mail nieco v zmysle ze nech uz nekvikam, uz je to na ceste. ale nic, ja si myslim, ze s tym nic nerobia...myslite ze ked sa budem vyhrazat so SOI tak to pomoze ? (sanca uspechu?) alebo ine cesty existuju ? este som kontaktovala nejake organizacie na ochranu spotrebitela...ale potom uz ostava len sud ? (odporucali by ste to?) keby slo o 50 eur nepoviem, ale je to 260 eur a momentalne ani nemam cim volat, lebo sa mi pokazil stary mobil, pokazil sa mi aj ten pozicany (uz povodne zly) a dost ma to uz otravuje...
katuska305
02.01.12,14:19
no oni mali napisane ze nech sa reklamovany tovar neposiela dobierkou, tak ja som poslala postou, ale na vlastne naklady, cize nie dobierkou a nemali s tym problem. povodne som im aj napisala ze kurierom nie som ochotna (vsak to su nehorazne peniaze) jedine ak mi preplatia, ale na to nezareagovali. rozmyslam ci tam ist do BB a spravit cirkus ci to pomoze ale ze ci tam vobec budu a ci to ma zmysel, ale nervy mam....http://www.hojko.com/nedoveryhodne-internetove-obchody-t122131.html tu sa v 11.om komentari pise tiez o nich...aj ke dosm si ich vybrala lebo vacisna recenzii bola +, ale ocividne ak sa jedna o reklamaciu tak je to zasa o to nekvalitnejsia sluzba
profesional
03.01.12,08:42
Ak ti nevratili peniaze ani po odstupeni od zmluvy, podaj na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.
Dantess
03.01.12,20:10
to sa tu vážne bavíte o PGS ? No ak áno, tak to teda padám na riť, lebo majú také obraty, že by ti mali rovno poslať nový mobil bez kvákania. Je to shop roku vo svojej kategórii na heureka. Ak nie, tak sa ospravedlňujem za mýlenie čitateľov
katuska305
03.01.12,21:01
kto tu spominal PGS ? v tomto pripade nie, jedna sa o MP3.sk ak to mam menovat...tiez na prvy pohlad spolahlivy eshop s dobrymi referenciami. avsak ak dochadza k reklamacii tka som citala 1-2 staznosti kde neslo pohnut s nimi. a bodaj by aspon kvakali, ale oni ani to.
katuska305
03.01.12,23:15
Ak ti nevratili peniaze ani po odstupeni od zmluvy, podaj na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.

tak oni sa akosi neracia ani odpisat asi to ma znervoznuje najviac... na SOI to vyzera isto, a dakujem za ten napad co sa tyka navrhu na vydanie PR, musim sa priznat ze som o takom nieco nevedela doposial (studujem sice, ale nie pravo a nemala som este s takymto pripadom skusenosti), ale teraz som si to celkom dobre nastudovala...nie je to nijak casovo obmedzene vsak? mozem ho podat aj o mesiac napr.
a tak teda je v poriadku kombinacia SOI aj navrh na PR ? alebo ten SOI nech ani neriesim, je to zbytocne ?
katuska305
06.01.12,00:56
no uz sa mi sopraveldnili za meskanie, vraj oni zas reklamovali UPS ktore im neodpoveda. slubili mi vratenie penazi, ale zatial 2 dni nedosli...