kozlíček
29.12.11,13:23
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu,alebo pomoc.Keď spustím prehliadač Mozillu Firefox,tak procesor ide na 100% a ventilátor naplno.Nezmení sa to ani po dlhšom čase a robí mi to tak už dva dni.V čom môže byť chyba?Stránky načítava normálne.
KoxXxo
29.12.11,13:16
Skús povypínať rozšírenia.
misoft
29.12.11,13:24
Rozšírenia (addony) stále pracujú, i keď "Líška" je v relatívnom pokoji. Preto takéto zaťaženie procesora.
kergulaan
29.12.11,17:11
Si si isty, ze to robi FF - pozri do procesov, co ti zere najviac %.
misoft
29.12.11,19:05
mimotemy u mňa najviac firefox.exe
stormcatcher
29.12.11,19:11
Hm. Mne MF vybehne max. na 5%.
pepsikova
29.12.11,21:18
...mám v pc dve mozily..neviem, ako sa tam dostali, ale jedna je 8.0 a druhá 9.0...a tá osmička nejde odinštalovať...(tú 9.0 mám z cedečka, na tú fičím)..
..neviete mi poradiť, prosím pekne, ako ju mám dať het?....
camozzi
29.12.11,21:44
FF uz nie je to byval niekedy. S najnovsou 9 som neustaly problem, mrzla a nereagovala. Mal som podozrenie na flash, aj na personas. Na nic som neprisiel. Nakoniec som FF 9 odinstaloval, dodatocne vymazal z Program Files a nahodil FF 8.
pepsikova
29.12.11,21:57
FF uz nie je to byval niekedy. S najnovsou 9 som neustaly problem, mrzla a nereagovala. Mal som podozrenie na flash, aj na personas. Na nic som neprisiel. Nakoniec som FF 9 odinstaloval, dodatocne vymazal z Program Files a nahodil FF 8...

..cam, neviem, čo je flash a personas, mohol by si bližšie vysvetliť?..zatial problém nemám, fičí ako švajčiarky...teda tá 9..
Arnold123
29.12.11,22:10
Flash: http://sk.wikipedia.org/wiki/Adobe_Flash_Player
Personas: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/personas/

Momentálne mám spustených 3 Firefoxov. Fungujú bez problému.
camozzi
29.12.11,22:18
..

..cam, neviem, čo je flash a personas, mohol by si bližšie vysvetliť?..zatial problém nemám, fičí ako švajčiarky...teda tá 9..

Flash alebo adobe flash player je plugin, vdaka ktoremu mozes pozerat vacsinu videii a streamov na internete. Personas je funkcia FF, ktora dovoluje si prisposobit na svoj obraz http://www.getpersonas.com/cs/ Vsetky tieto doplnky a rozne pluginy urobia z jednoducheho prehliadaca pomerne narocnu aplikaciu, ktora papa RAM a procesor.
Pokial nemozes odinstalovat FF, skus pozriet do spravcu uloh (ctrl+alt+del) do procesov ci nahodou FF nebezi na pozadi. Skusil by som aj odinstalovanie cez nudzovy rezim, pripadne odinstalovat njprv 9, potom 8.
pepsikova
30.12.11,06:57
Flash alebo adobe flash player je plugin, vdaka ktoremu mozes pozerat vacsinu videii a streamov na internete. Personas je funkcia FF, ktora dovoluje si prisposobit na svoj obraz http://www.getpersonas.com/cs/ Vsetky tieto doplnky a rozne pluginy urobia z jednoducheho prehliadaca pomerne narocnu aplikaciu, ktora papa RAM a procesor.
Pokial nemozes odinstalovat FF, skus pozriet do spravcu uloh (ctrl+alt+del) do procesov ci nahodou FF nebezi na pozadi. Skusil by som aj odinstalovanie cez nudzovy rezim, pripadne odinstalovat njprv 9, potom 8...

..na grafe sa opakujú hodnoty -0-2-29- s pravidelnosťou v 5 štvočekoch...ale či niekde beží nejaká iná, to nikde nepíše, je tam len jedna, napísaná v aplikáciách....asi to bude dobre, nejdem to týriť, lebo si zase vyrobím nejakú pantu..ďakujem..
...
KoxXxo
30.12.11,12:30
Ani cez nejaký uninstaler?
srska
30.12.11,12:54
FF uz nie je to byval niekedy. S najnovsou 9 som neustaly problem, mrzla a nereagovala. Mal som podozrenie na flash, aj na personas. Na nic som neprisiel. Nakoniec som FF 9 odinstaloval, dodatocne vymazal z Program Files a nahodil FF 8.to som urobil aj ja asi pred mesiacom. mal som na xp he s ňou len problém
KoxXxo
30.12.11,13:06
Treba skúsiť FF 10.
misoft
30.12.11,13:10
Pepsi: ak sa dá - odinštaluj "korektne" (cez Ovládací panel> Pridanie alebo odstránenie programov) FF9. Ak sa FF8 dá otvoriť (spustiť), klikneš po otvorení FF hore v lište na Pomocník, potom na O prehliadači Mozilla. Verzia FF8 by mala automaticky prevziať aktualizáciu na FF9 (bude sťahovať - budeš vidieť), potom ťa vyzve na aktualizáciu (inštaláciu). Toto spôsobí, že nová verzia vymaže nepotrebné súčasti starej verzie, nainštaluje nové súčasti, prepíše súčasti, ktoré sú spoločné. Potom ešte skontroluje aktualizáciu doplnkov a spustí sa. A máš FF9. To si potom môžeš skontrolovať v Pomocníkovi O prehliadači Mozilla.
Ja takto aktualizujem stále - zásadne nepoužívam všelijaké kvázisúbory z nejakých stránok - nechávam to na samotný prehliadač.
kozlíček
31.12.11,15:38
Si si isty, ze to robi FF - pozri do procesov, co ti zere najviac %.
Pozrel by som keby som vedel ako.Prosím poradiť.
srska
31.12.11,15:58
ctrl+alt+del
KoxXxo
31.12.11,16:05
Nie náhodou Ctrl+Shift+Esc?
misoft
31.12.11,16:10
Nie náhodou Ctrl+Shift+Esc?
NIE!
Trojkombinácia! Stará známa Ctrl+Alt+Del = Správca úloh.
KoxXxo
31.12.11,16:11
Čo už máte Silvestra?
srska
31.12.11,16:12
Nie náhodou Ctrl+Shift+Esc?
nie, po ctrl+alt+del vybehne okno "správca úloh systému windows" - aplikácie/procesy/výkon/sieť/užívatelia (v xp home ed)
KoxXxo
31.12.11,16:16
A po Ctrl+Shift+Esc vybehne čo?
misoft
31.12.11,16:18
U mňa nič (takáto kombinácia asi neexistuje). Ale "trojhmat" :D je všade známy.
http://www.klavesoveskratky.sk/klavesoveskratkywindows.html
srska
31.12.11,16:20
otvára sa správca úloh ... koxo má ale pravdu lebo ctrl+alt+del je na "windows security" (http://support.microsoft.com/kb/281980)
misoft
31.12.11,16:23
Nechcem zabŕdať - srska čítaj:

Pomocou kombinácie klávesov CTRL + ALT + DEL otvorte Windows Security otvorí sa Správca úloh
Správca úloh je systémová služba - spadá pod Windows Security
KoxXxo
31.12.11,16:26
Pravda je niekde medzi.
misoft
31.12.11,16:31
Takže sorry obaja. Ctrl+Alt+Del vyvolá to isté ako Ctrl+Shift+Esc. Sorry KoxXxo. To srska - pravdu sme mali obaja - ja i KoxXxo.
srska
31.12.11,16:32
:)
misoft
31.12.11,16:35
Kua a to som ani nepil (bisťu - veď ja nepijem) a vypotím takúto *o*o*i*u
pepsikova
01.01.12,15:37
mimotemy...spýtam sa tu, neviete mi povedať, prosím, prečo mi pri rýchlosti 1,1MB/S podľa speedmetra,zamrza počítač?..robí to od predvčera, kým sa niekde dostanem, trvá aj 5 minút...vyskúšala som všetko...a nič...
KoxXxo
01.01.12,16:51
Nemyslím že to má súvis s rýchlosťou internetu.
kopretinka
01.01.12,16:55
mne tiež začal zase zamŕzať:(.....asi pol roka som mala pokoj,notbuk bol "vyčistený",ale už zas to začalo,kto mi to dá do poriadku? :mee:
kozlíček
02.01.12,15:13
Pozrel by som keby som vedel ako.Prosím poradiť.

Zistil som robí to "plugin container",ale čo robiť teraz?
kozlíček
02.01.12,15:36
Si si isty, ze to robi FF - pozri do procesov, co ti zere najviac %.

No pozrel som,najviac žerie "plugin container".Ale neviem čo ďalej.Dalo by sa poradiť?
pepsikova
02.01.12,15:55
Nemyslím že to má súvis s rýchlosťou internetu...

..no a s čím?..je vyčistený, prečistený, defragmentovaný...žeby pomohlo len povysávať zvnútra?..s čím to má súvis?..a je aj povysávaný..
KoxXxo
02.01.12,18:13
Treba pozrieť systémové zápisy pred mrazíkom.
kopretinka
02.01.12,21:23
Treba pozrieť systémové zápisy pred mrazíkom.
ako a kde to zistím?
misoft
02.01.12,21:28
Ovládací panel>Nástroje na správu>Zobrazovač udalostí - tam ti vypíše, prečo, kedy a kto.
KoxXxo
02.01.12,21:34
...
kopretinka
02.01.12,21:58
Ovládací panel>Nástroje na správu>Zobrazovač udalostí - tam ti vypíše, prečo, kedy a kto.
:eek: tam je toho veľa.......čo konkrétne mám hľadať?
to je na mňa veľa......:(
220870
02.01.12,22:57
...mám v pc dve mozily..neviem, ako sa tam dostali, ale jedna je 8.0 a druhá 9.0...a tá osmička nejde odinštalovať...(tú 9.0 mám z cedečka, na tú fičím)..
..neviete mi poradiť, prosím pekne, ako ju mám dať het?....
Líšky budú asi besné treba to postrieľať.Ak ju nechce win odstreliť skúste nainštalovať Ccleaner
http://downloads.zoznam.sk/program/ccleaner-43
Najskôr nechať Ccleanerom vyčisťiť počítač .Jednoducho dokáže aj odstrániť program z PC.podobne ako win..
Alebo skúste zapnúť prehliadač mozila na vrchnej lište máte pomocník/reštartovať zakázať doplnky.
pozrite aj tu
http://www.mozilla.org/sk/firefox/central/
Gapo
03.01.12,17:00
pepsikova , na tú osmičku FF vyskúšaj Revo Uninstaller.
Keď nepôjde,tak preinštaluj nanovo osmičku a potom opakuj odinštaláciu buď windovsáckym "pridať-odobrať programy", alebo "Revom" či Ccleanerom. FF má možnosť odinštalovať sa aj vlastným odinštalátorom, v Program Files, Mozilla Firefox,Uninstall a nakoniec Helper. Tým spustíš odinštaláciu FF.
pepsikova
04.01.12,18:14
Líšky budú asi besné treba to postrieľať.Ak ju nechce win odstreliť skúste nainštalovať Ccleaner
http://downloads.zoznam.sk/program/ccleaner-43
Najskôr nechať Ccleanerom vyčisťiť počítač .Jednoducho dokáže aj odstrániť program z PC.podobne ako win..
Alebo skúste zapnúť prehliadač mozila na vrchnej lište máte pomocník/reštartovať zakázať doplnky.
pozrite aj tu
http://www.mozilla.org/sk/firefox/central/..

..nejde mrcha, ani ccleanerom, ani normálne cez "pridať-odstrániť programy...doplnky zakázať nemožem, lebo budem mať reklamy a všeličo...
..v Programoch mám len jednu mozillu, ale k nej nič, žiadny uninstal...

...idem skúsiť ten Revo, čo píše Gapo...lebo asi sa mrchy bijú, zasekávajú mi pc...

...Zatial ďakujem, ak sa podarí, napíšem...
Vlado40
04.01.12,20:46
Veď si odinštaluj 9 ak 8 nejde.Potom si daj 8 aktualizovať a budeš mať 9.0.1.
sthruska
05.01.12,06:12
Potom tento postup:
Spustiť PC v núdzovom režime. Skontrolovať procesy. Odinštalovať, prípadne sprosto vymazať.
Gapo
05.01.12,08:01
Klik na Program Files, potom Mozilla Firefox v otvorenom okne normálne musíš mať zložku Uninstall. Tú keď otvoríš je tam Hepler a to je odištalátor vlastný.
pepsikova
05.01.12,13:37
Klik na Program Files, potom Mozilla Firefox v otvorenom okne normálne musíš mať zložku Uninstall. Tú keď otvoríš je tam Hepler a to je odištalátor vlastný...

..no ja to tam nemám, lebo mám 9 z cedečka,teda nemá k sebe nič...a 8 aj 9 mám v "pridať/odstrániť programy..chápeš?..a tá 8 nejde odinštalovať..a teraz neviem, ak vyhodím tú9 (z cedečka), zostane mi tá 8 alebo nie?..lebo už som tak minule všetko rozhegala a musela som volať suseda-bol tu nakomplet výbuch:)..
..dala by som tú 8 aktualizovať-len neviem, ako a potom tú 9 vyhodiť-len čo to urobí:(
misoft
05.01.12,13:47
pepsi: písal som v #16 - odinštaluj FF9 - ostane FF8 - potom v FF8 klikneš na Pomocník > O prehliadači Fierfox - ono to začne hľadať aktualizácie - stiahne aktualizácie - spýta sa - potvrdíš - samo sa to reštartne, pverí doplnky - spustí sa už ako FF9!

BTW: možeš mať spustenú FF9 a FF8 spolu , pokiaľ sa nainštalovali so samostatných adresárov. Samotný FF môžeš (ak nemáš zaškrtnuté spúšťanie len jednej aplikácie) otvoriť aj desaťkrát (pokiaľ to stíha mašinka :D)
220870
05.01.12,13:47
Na hornej lište Nástroje-Možnosti-spresnenie-aktualizácie
kezeso
05.01.12,13:53
Moja mozilla firefox sa volá Chrome...:D
Samozrejme potom, čo som MF odinštaloval, nebola veľmi spolahlivá.
misoft
05.01.12,14:03
to 220870: tam nastavuješ, aby FF kontroloval, či je nastavený ako predvolený prehliadač, kontroloval doplnky, moduly a samotný prehliadač. Tiež tam nastavíš, aby to robil automaticky.
107133
No v prípade pepsikovej: keďže má v PC dve verzie FF, stará verzia tvrdohlavo sedí u nej doma, najlepšie je tú novú FF dať preč a aktualizovať starú FF - nech si nastaví nastavenie podľa obrázku. V budúcnosti sa už potom ani FF nebude pýtať, bude to všetko robiť sám.
pepsikova
05.01.12,14:09
...no fšak toto som práve urobila, stiahla som novú, tú z cedečka vyšmarila no a tá 8 sa akosi samosato spravila, takže už mám len jednu, takú oki,ale má tuším 70MB:eek:...som zvedavá, či mi pc bude ďalej mrznúť, alebo nie...
...díky vám, chlapci...stískanec posielam
misoft
05.01.12,14:14
To si na tom dobre - moja je 2x tak "tlstá :D
pepsikova
05.01.12,14:15
...a čo jej dávaš fazuľu so slížami každý deň?..
misoft
05.01.12,14:37
No ja neviem, čo taká digitálna Líška stále do seba napcháva. Slíže jej nedávam, fazuľu už dupľom nia (kto by mal potom vydržať ten smrad :D:D).
Mám kopu doplnkov, preto pribrala.
Gapo
05.01.12,16:33
Pre poriadok kľudne vyhoď obe a urob si novú inštaláciu deviatky, nepotrebuješ na to CD-čko. Aby si to čo robí problémy zlikvidovala. Predtým si stiahni Mozilla Backup na: http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/ a zázálohuj si nastavenia jakož aj heslá atď.
Potom tie šmejdy odstráň, prebehni Ccleanerom prípadne tým čo som písal predtým (Revom)
Urobíš novú inštaláciu a zo zálohy vrátiš nastavenia, nič nestratíš a budeš mať pokoj. Howgh :)
Tuším som sa omeškal :(
kopretinka
12.01.12,13:33
som zúfalá:(:mee:,nie je tu niekto na trati IL-TN čo by mi dal ten notbuk do richtiku?
Vlado40
12.01.12,13:36
Pošli mi ho cez poštu.
kopretinka
12.01.12,13:37
myslíš akože tu cez internú? :D
srska
12.01.12,13:41
čo mu je?
kopretinka
12.01.12,13:46
hučí ako kombajn,keď ho zapnem,tak mu to dlho trvá,kým sa otvorí prvá stránka a potom zamrzne....potom sa rozbehne.....
srska
12.01.12,13:54
ak v záručnej - reklamovať (hluk)
koľko je to dlho? 5, 10 minút? kým sa rozbehne
kopretinka
12.01.12,13:59
už je po záruke
ja som to nemerala,ako dlho to trvá,ale 5 minút nie,zas tak dlho nie.....a dnes mi začalo sekať video,nedá sa na to vôbec pozerať....mi to pripadá,že "nestíha"......
srska
12.01.12,14:07
video z netu? alebo z dvd? ak z netu aké rýchle máš pripojenie na net? testuj tu: http://speedtest.net/
(http://speedtest.net/)môj test http://www.speedtest.net/result/1702687573.png (http://www.speedtest.net/result/1702687573.png)
kopretinka
12.01.12,14:15
to zamŕzanie nie je spôsobené pripojením......
hľadám niekoho,komu ten notbuk donesiem a on mi ho pozrie,rady cez net sú mne na figu,ja tomu nerozumiem
srska
12.01.12,14:22
to zamŕzanie nie je spôsobené pripojením......
hľadám niekoho,komu ten notbuk donesiem a on mi ho pozrie,rady cez net sú mne na figu,ja tomu nerozumiemdobre, napíšem svoj názor: keby som ja mal notebook v takom stave, tak by som ho šupol do servisu (hluk) a pri tej príležitosti by som ich požiadal o nastavenie štartu systému. no a kukol by som do zmluvy s poskytovateľom net pripojenia, že čo to mám za pripojenie a ak by bolo pomalé, tak by som vyhľadal poskytovateľa, ktorý by mi za menej peňazí poskytol lepšiu službu
kopretinka
12.01.12,14:42
dobre, napíšem svoj názor: keby som ja mal notebook v takom stave, tak by som ho šupol do servisu (hluk) a pri tej príležitosti by som ich požiadal o nastavenie štartu systému. no a kukol by som do zmluvy s poskytovateľom net pripojenia, že čo to mám za pripojenie a ak by bolo pomalé, tak by som vyhľadal poskytovateľa, ktorý by mi za menej peňazí poskytol lepšiu službu
už som našla servis,dôjde aj domov. Net mám viazaný,takže nemôžem len tak skončiť.Rýchlosť je v poriadku.
Vlado40
12.01.12,14:51
Nemyslel som cez internú poštu ako žart ,ale normálnou cestou cez poštu.
220870
12.01.12,15:04
Ja som už našiel náhradu za Mozilu.Volá sa OPERA takmer to isté len na rozdiel od mozily to funguje,neblbne nezamrza je zo všetkým kompaktibilné,idú obrázky aj načítania stránok .
Vlado40
12.01.12,15:05
Môj predvolený prehliadač.
KoxXxo
12.01.12,17:13
Operu po dlhom čase pomaly opúšťam a prechádzam na Chrome.
misoft
12.01.12,17:27
mimotemy Ja zostávam pri hrdzavej :D
BTW: mám 18 addonov + 26 modulov - preto vravím,že pribrala :D
Kvaka
12.01.12,17:34
Mne sa tiež zdá, že FF posledná verzia mi spomaľuje počítač, nevidím zmenu po novom balíku služieb. Mám mať teraz rýchlosť sťahovania 100Mbit/s, rýchlosť odosielania 1 Mbit/s no pri meraní mi ukazuje sťahovanie od 20 do 59 a odosielanie 2 až 4,2 Mbit/s.
Mám adblock plus aj RIP, ale aj tak sa mi najnovšia verzie FF nepáči.
misoft
12.01.12,17:41
Kvaka: tá rýchlosť je garantovaná od poskytovateľa pripojenia k tebe! Inak rýchlosť internetu je taká vysoká, akú má najpomalší prvok (bod) cesty. Darmo ty budeš mať 100/1 Mbps, keď niektorý bod po "ceste" bude mať len napr. 256kbps = rýchlosť bude celkovo 256 kbps. Alebo inak: v kolóne budú vozidlá, ktoré dokážu ísť aj 200 km/h, ale jedno len 130 km/h a musia všetky ísť spolu. Ako rýchlo pôjdu? No predsa len 130 km/h.
mecky
12.01.12,17:44
garantovana nieje ani nahodou :)
srska
12.01.12,17:47
+ agregácia
misoft
12.01.12,17:59
Ale to vysvetlenie s autami - to by mala pochopiť (ten princíp);)
Kvaka
12.01.12,18:02
Neboj, chápem, aj keď som blondína s modrými očami.
Kvaka
12.01.12,18:04
Ďakujem, ale mne nejde ani tak o rýchlosť, ktorú som namerala, ale o celkovo dlhšie načítanie stránky na porade, napr. pred tou poslednou verziou FF to išlo raketovou rýchlosťou.
misoft
12.01.12,18:07
Neboj, chápem, aj keď som blondína s modrými očami.
Týýý brďo - FAKT???? :D
mpca
13.01.12,08:12
mimotemy fakt by ma zaujímalo aký rozdiel pri browsovaní (nie sťahovaní) pri rýchlosti 4mb a takchy 60mb či 100mb..... samozrajme na tom istom pc... :D

btw: vykaslite sa na FF dajte si chrome a po probleme :DD
sthruska
13.01.12,09:04
Aj IE9 je v pohode. V testoch na prvých miestach.
Gapo
13.01.12,18:19
to zamŕzanie nie je spôsobené pripojením......
hľadám niekoho,komu ten notbuk donesiem a on mi ho pozrie,rady cez net sú mne na figu,ja tomu nerozumiem
Stiahni si Revo uninstaller, nainštaluj ho. Spusti ho, klikni na nástroje a tam na čistič zbytkov. Daj skenovať a to všetko vyhoď!
mpca
15.01.12,10:39
akých testoch???
sthruska
15.01.12,10:58
Napríklad v časopise Chip.
srska
22.01.12,20:48
ak používate 64 bitový systém a ste zaťažení na firefox: http://waterfoxproject.org/downloads/
Gapo
23.01.12,18:21
Ja som teraz začal skúšať Google Chrome, vyzerá oveľa rýchlejší ako FF.
srska
10.03.12,07:16
srska
13.09.12,07:41
scorp
13.09.12,10:49
Skusim si rypnut. Odkedy je internet na Slovensku, tak pouzivam Internet Explorer do Microsoftu. Nechapal som a asi ani nepochopim potrebu zmeny prehliadaca, napr. ktory pobezi rychlejsie. btw aj preto, lebo nemam problem so statnymi organizaciami (soc poist. vszp) ... a teraz do mna...
buchač
13.09.12,11:01
Skusim si rypnut. Odkedy je internet na Slovensku, tak pouzivam Internet Explorer do Microsoftu. Nechapal som a asi ani nepochopim potrebu zmeny prehliadaca, napr. ktory pobezi rychlejsie. btw aj preto, lebo nemam problem so statnymi organizaciami (soc poist. vszp) ... a teraz do mna...
...hm ...

Zabudol si ale na iné ...pred IE čkom ...;)

Kto nechápe , nuž nepochopí .....:rolleyes:
Rosemarry
18.12.12,14:52
Ahojte, keď sťahujem niečo cez Firefox, po dokončení sa mi v tom okne objaví "Prebieha vyhľadávanie vírusov..." alebo také niečo..chcela by som vedieť, ako to funguje a cez čo sa tie vírusy vyhľadávajú, pretože teraz používam ten program, čo bol vo Windowse, ale chcela by som prejsť na antivírusové programy (http://www.eset.com/SK/) od Esetu a neviem, či Firefox sám zistí, že má potom hľadať tie vírusy cez ne alebo to treba niekde nastaviť. Ďakujem.
misoft
18.12.12,15:01
Pokiaľ sa sťahujú súbory cez rozhranie prehliadača, tak automaticky prechádzajú cez antivírusovú ochranu (a je jedno, či je to integrovaná Windows, alebo dodaná iná). Toto oznámenie poskytuje FF ako upozornenie, že antivírus kontroluje tie súbory.
Pokiaľ si nainštaluješ iný antivírusový program a určíš vo vstavanej antivírusovej Windows ochrane, že sa bude používať ten ako primárny, aj tak bude FF hlásiť, že prebieha kontrola na vírusy.
Jednoducho povedané: FF stiahne súbor a uloží, antivírus skontroluje, pokiaľ nie je hrozba, uloženie je definitívne. Ak by bola hrozba, vtedy upozorní antivírusový program na hrozbu (a to buď svojim vlastným hlásením, alebo cez rozhranie FF prehliadača)

Samotný prehliadač nekontroluje, na túto možnosť je určená ochrana.
s.r.o.
20.12.12,14:50
nechcem zakladat temy tak pisem sem neviem co mam s pocitacom ked otvorim firefox alebo google alebo e tak mi vyhadzuje asi 20 okien nechce poriadne nacitat nic no neviem co snim aj pri vypnuti pc mam problem niekedy sa samo vypne este ani netuknem a uz sa vypina ak dam start
misoft
20.12.12,16:25
Rada: vyliečiť PC - máš tam malware, ktoré ti automaticky otvára rôzne okná a stránky.
Inými slovami - PC je choré - odčerviť, nasadiť lieky - spusť kontrolu na vírusy, spyware, adware, malware.

A urob to v Safe mode bez pripojenia k sieti (alebo vytiahni kábel od internetu a prekontroluj).
s.r.o.
21.12.12,09:06
mas na to dobry soft?
misoft
21.12.12,16:14