monika888
29.12.11,14:42
dobrý deň prajem, prvýkrát idem robiť daňové priznanie živnostníkovi a potrebovala by som poradiť ohľadom ich odvodov.
takže urobím daňové priznanie (s uplatnením 40% nákladov)
a na základe daňového priznania vypočítam odvody do sociálnej a zdravotnej poistovne na další rok, ale novú výšku odvodov do soc. poist a zdrav. pist. začne platiť živnostník až od 1.7.2012? do 30.6.2012 bude nadalej platiť čiastku ktorú mi vyrátali z minuloročného daňového priznania?
a ešte ked urobím daňové priznanie za rok 2011 a vypočítam novú výšku odvodov, mala by som to nahlásiť do sociálnej aj zdravotnej poist.?
dakujem vám pekne za pomoc
Mila123
29.12.11,13:54
Monika, nechcem ťa sekať, ale nedá mi......na začiatok si prečítaj, naštuduj aspoň základné údaje o SZČO.....

napr. RZZP bude vykonávať príslušná ZP, ktorá zašle oznámenie o výsledku RZZP

a SP? na svojej webovej stánke má kalkulačku s výpočtom fondov pre SZČO, stačí sa naklikať.....

ani SP a ani ZP nehlásiť nič, všetko dostanú z DÚ , tým , že podáš DP....

ak by si oznámila DU, že si odkladáš daň. povinnosť, oznám to SP,aj ZP písomne s kópiou oznámenia DÚ (hlavne pečiatka z DU aby nechýbala).....
abel
29.12.11,13:55
dobrý deň prajem, prvýkrát idem robiť daňové priznanie živnostníkovi a potrebovala by som poradiť ohľadom ich odvodov.
takže urobím daňové priznanie (s uplatnením 40% nákladov)
a na základe daňového priznania vypočítam odvody do sociálnej a zdravotnej poistovne na další rok, ale novú výšku odvodov do soc. poist a zdrav. pist. začne platiť živnostník až od 1.7.2012? áno do 30.6.2012 bude nadalej platiť čiastku ktorú mi vyrátali z minuloročného daňového priznania? áno, ale treba dať pozor, ak platil minimum, tak odvody za január budú do SP minimálne 112,66 eur a do zdravotnej 47,58 eur.
a ešte ked urobím daňové priznanie za rok 2011 a vypočítam novú výšku odvodov, mala by som to nahlásiť do sociálnej aj zdravotnej poist.? nie - už priamo v daňovom priznaní treba vyplniť počet mesiacov podnikania v oddiele VI pod riadkom 10 - vypĺňa sa pre potreby sociálnej a zdravotnej poisťovne, oznámi to daňový úrad.http://www.finance.gov.sk/Components/CategoryDocuments/s_LoadDocument.aspx?categoryId=8066&documentId=6853
dakujem vám pekne za pomoc
odpovede v texte