teri23
29.12.11,14:44
dobrý deň,chcem sa opýtať na váš názor na toto:<br><br>kúpila som si tovar z istého zľavového portálu.po otvorení obálky som však zistila,že je to len obyčajný brak.jednalo sa konkrétne o mp3 prehrávač.v zadnej časti bol zlomený,bolo vidieť všetky spoje,baterku...chýbala k nemu nejaká krabička.bolo to len v obyčajnej obálke,hodené do schránky - poštovné stálo 50 centov.ani mi to neprišlo na podpis-doporučene.v obálke bol ešte akože návod-jeden papier odstrihnutý z kanc.papiera,na ktorom bol len popis jednotlivých tlačidiel.ale tento akože návod vobec nesedel s tlačidlami na prehrávači.nebol nikde uvedený výrobca,dovozca,ako treba zaobchádzať s tovarom.skrátka len ten popis tlačidiel tam bol a aj to nesprávny.ďalej bola v obálke faktúra,kde ani nebol originál podpis a pečiatka-len fotokopia.a bol tam ešte usb kábel a slúchadlá.celý prehrávač bol na figu,nedal sa vobec použiť.tak som kontaktovala daného predávajúceho.na stránke mal uvedené t.č.,že je prístupný do 22.00 pre zákazníkov.prvý krát mi nedvíhal,po 2.krát ma zrušil a na 3-krát si už vypol mobil.volala som ďalší deň,stále mal vypnutý telefon.kontaktovala som ho mailom,neozval sa.tak som mu písala na facebook a napísala mu k tomu akože prehrávaču kritiku.na ďalší deň tam ale tá moja kritika už nebola-vymazal ju...chcela som preto kontaktovať ten zľavový portál odkiaľ som si kúpila ten kupon na zľavu,aby si dávali pozor na tú firmu,že im poškodzujú meno,lebo predávajú cez nich takéto braky.ale na moje prekvapenie som zistila,že sa jedná o tú istú firmu.čiže oni predávajú svoje vlastné výrobky s tým,že na jednu stránku ich dajú napr.za 20 eur a na druhú stránku dajú akože zľavu za 10 eur.Nie je toto podvod?tak ma to tak nazlostilo,že som na inú int.stránku napísala istú tému,kde som opísala svoj problém a že či niekto iný nemá s nimi nejaké skúsenosti ako ja,či sa náhodou niekto neozve.lebo daný prehrávač kúpilo cez 200 ľudí.a chcela som ich aj ,,odplašiť,,od tejto stránky,aby sa nedali oklamať tak ako ja.ale keď som uverejnila na daný portál túto tému o danej firme,tak odrazu mi už zavolali z danej firmy,že ich to mrzí,že sa dohodneme a že nech im pošlem ten prehrávač a že mi dajú peniaze spať.tak som im ho poslala a myslela si,že je koniec.ale práve dnes mi zase volal akýsi muž,že zastupuje danú firmu a ževraj na mňa chcú podať trestné oznámenie,že som poškodila ich dobré meno.že nech to z internetu hneď vymažem,a že kedy to vymažem,nech to urobím hneď.lebo ževraj oni stratili tisíce eur kvoli mne,a že sa to vraj dá zistiť,koľko ľudí na to kliklo a o koľko ľudí kvoli mne prišli.je to pravda?ja si myslím,že nie...veď aj keby na tú moju tému kliklo aj 100 tis.ľudí,ešte to nemusí znamenať,že by u nich nakupovali.či áno?to je len ich predpoklad,ale dokázať sa to nedá.bolo mi to dosť čudné,že celý ten telefonát sa niesol v duchu,že nech to hneď vymažem a kedy to vymažem...že nerád by ma dal na súd,nech sa to vyrieši.a že možem dostať pokutu 90 tis.eur.a keď som povedala,že ja ich tiež možem dať na obch.inšpekciu kvoli tomu tovaru,tak mi povedal,že či sa mi oplatí kvoli xy eur.ale oni by dostali za to vysokú pokutu...<br><br>takže ja som to teraz vymazala a čakám čo bude ďalej.ešte mi ten dotyčný povedal,že keď to vymažem,tak mi pošlú peniaze na účet.tak čo si myslíte vy?može alebo nemožu ma dať na súd,že som poškodila ich dobré meno...ešte ma tak napadá,že či to nemohol byť aj dotyčný z tej firmy a volal mi aby ma len zastrašil.inak mi spomenul aj tú inú int.stránku,čo klamala zákazníkov.neviem prečo..
dakujem za všetky vaše názory a rady
KoxXxo
29.12.11,14:21
teri23
29.12.11,14:31
nie,nie sú to oni.
misoft
29.12.11,15:12
http://www.lacnokup.eu/
alebo
http://www.topsales.sk/pripravujeme-zlavy
?
Potom: http://ekonomika.sme.sk/c/6196234/lacny-tovar-mohol-byt-podvod.html
Hoď sem tú stránku, nech vieme, čo je to za "vtáka". Možno mu aj pierka "prečistíme" :D
teri23
29.12.11,15:39
ani jedno z toho to nie je.názov stránky radšej nedám.len ak súkromnou poštou ak by chcel niekto vedieť.predsa len ,nechcem dostať fakt tú pokutu.ale v názve má .....zliav a potom xxxmalickosti radšej to nepíšem celé,čert nikdy nespí
kopretinka
29.12.11,16:11
http://1000zliav.com/index.php?page=shop.browse&category=&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

toto?? no tie fotky tých tovarov sú dosť úbohé....a ak ponúkajú len tých pár položiek,tak to vôbec nie je zľavový portál,ale riadny ofajč.
camozzi
29.12.11,16:44
Predavajuci ta chcel iba zastrasit, lebo neznesie kritiku na svoje pseudopodnikanie. Mas pravo na odstupenie od zmluvy do 7 pracovnych dni a to aj bez udania dovodu. Predavajuci ta nemoze o toto pravo ukratit a vydierat ta sposobom aky popisujes. K poskodzovaniu dobreho mena sa je tazke vyjadrit, kedze neviem co si pisala na danej stranke. Tak-ci tak by bolo dokazne bremeno na predajcovi a bolo by to na dlhe lakte. Kolko je recenzii na obchody na Heureke, Pricemanii, mnohe su absolutne neobjektivne (vravim aj za seba ako obchodnika a s nikym sa nemam v plane sudit).
Castokrat sa pravnikmi vyhrazaju ti, ktorych podnikanie je na hrane zakona a moralna zodpovednost je nulova. Odporucam podat podnet na SOI.
Dantess
29.12.11,17:11
Práve včera bolo v TV o podobných portáloch. Treba podať podnet na SOI určite nebudeš jediná podvedená...
misoft
29.12.11,19:45
Veď vravím - pierka prečistíme :D
teri23
30.12.11,08:46
Ďakujem Vám všetkým za rady.ja tiež zvažujem,že to dám na obchodnú inšpekciu.len neviem,či mi uznajú ako dokazový materiál len foto z dig.foťáku,keďže tovar som mu poslala späť.počkám ešte,či mi vráti peniaze na účet a ak nie,tak to budem riešiť ináč.nejedná sa síce o vysoký čiastku - cca 9 eur ,ale myslím si,že sa nás nájde viac.a mne sa jedná práve o to,aby aj ďalší ľudia sa tak ,,neodrbali,, ako ja.čo sa týka toho mojho ,,poškodzovania,,jeho mena,tak som napísala do názvu článku že sú to podvodníci.nič iné len to.a opísala som celý svoj ,,príbeh,, presne tak ako tu na stránke.akurát som dala do názvu témy konkrétny názov stránky a k tomu -podvodníci.tak neviem,či ma za toto može žalovať.a písala som mu aj na fb recenciu k tomu ich tovaru,keďže aj tam má založený svoj shop a tam to hneď zmazal.ešte sa chcem opýtať,...ten dotyčný človek,ktorý ho má akože zastupovať nemá žiaden titul.v maile mal len meno a pod tým právne poradenstvo a vymáhanie pohľadávok,a ešte mal uvedenú firmu.keď som hľadala na nete,tak tá firma sa zaoberá reklamou a našlo mi aj výpis z obch.registra a tam má napísané ,že má živnosť len na predaj a kúpu tovaru,sprostredkovanie služieb-niečo také.može takýto človek na mňa podať žalobu v jeho mene?podľa mňa nie.veď nemá ani titul.Nie je to len zastrašenie ?
teri23
30.12.11,20:48
takže konečne som dostala svoje peniaze na účet.hurá...