Zita5
29.12.11,18:12
V zmysle prebiehajúcich reformných zámerov dôjde v Slovenskej republike k zmenám v štruktúre daňových úradov. K 1. januáru 2012 bude zriadených 8 daňových úradov v sídlach krajov a 1 daňový úrad pre vybrané daňové subjekty so sídlom v Bratislave. Na zabezpečenie výkonu činnosti daňových úradov v pôsobnosti krajov bude od 1.1.2012 vytvorených 39 pobočiek (PDÚ) a 42 kontaktných miest daňových úradov (KMDÚ)
Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov a ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Úradné hodiny DÚ, novovzniknutých pobočiek DÚ a kontaktných miest DÚ budú: v pondelok až štvrtok od 9.00 hod. do 17.00 hod., v piatok od 9.00 hod. do 14.00 hod.
Daňové úrady, pobočky alebo kontaktné miesta DÚ sú dostupné na týchto adresách:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/adresy_fs.pdf
Zita5
29.12.11,17:20
Tak teraz neviem napr.taká Nitra mala DU I(Damborského ul.) a DU II(Coboriho ul.) a v Nitre vidím len DU Damborského (a je tam uvedená nová adresa a pritom je to adresa bývalého DU I):Teraz neviem či tieto dva daňové úrady zlúčili .
srska
29.12.11,17:30
jeden kraj = jeden DÚ
Zita5
29.12.11,17:39
jeden kraj = jeden DÚ
To chápem , že jeden kraj= jeden DU .Napr.Bratislava má DU na 4 adresách, podľa toho uvažujem,že v Nitre sa oba zlúčia v jeden .
srska
29.12.11,17:44
dú ba 4 adresy - lebo bolo 6 dú a teraz napr. na 2-ku (clementisova) prifarili aj 6-ku (ševčenkova), na račianskej zas plánovali umiestniť všetkých kontrolórov + exekútorov .....
Zita5
29.12.11,17:49
dú ba 4 adresy - lebo bolo 6 dú a teraz napr. na 2-ku (clementisova) prifarili aj 6-ku (ševčenkova), na račianskej zas plánovali umiestniť všetkých kontrolórov + exekútorov .....

No tak potom je to tak, aj Nitra mala 2 adresy a zostala len jedna .
Rozalka
29.12.11,20:05
Zitka, v NR budeme mať už len jeden úrad, v jednom zo sídiel (tuším na I.) budú len správkyne a na tom druhom len kontrolóri.

Prevodník číselného označenia DÚ

nový DÚ .......... Zahŕňa daňové úrady (pôvodné čísla)
BA .................. 600-609, 801
BA –VDS .......... 500
TT .................. 611-617, 636-638, 647-649
TN .................. 635,639, 641, 643-645, 668-675,
NR .................. 618-633, 642, 827
ZA .................. 654-661, 666, 667, 691, 694, 894,
BB .................. 651-652, 663, 664, 678-690, 727, 851,
PO ..................700-705, 716-725, 731, 735-737, 744, 924
KE .................. 695-698, 709-714, 728, 729, 732, 738-741

Ako vidieť, len DÚ pre vybrané daňové subjekty ostáva sám sebou.
KatarinaNR
30.12.11,16:16
Zitka, len jeden DÚ v NR zostane pre kontakt s kientami, zlúčili sa a druhý bude tuším "kontrolórsky", aspoň tak nejako mi to hovoril známy, ktorý tam pracuje. Takže už v rámci NR nebudeme patriť pod jeden alebo druhý, aj fyzicky sa zlúčia zamestnanci.
karcoolka1
03.01.12,10:55
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?
Aljok
03.01.12,11:44
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?
Podľa mňa tam treba uviesť daňový úrad (podľa kraja) a nie pobočku.
Dnes som pozerala cez eTax "Zoznam daňových úradov, na ktorých je daňový subjekt registrovaný" a každému zmenili registráciu z pôvodných DÚ (ktoré sú teraz len pobočky) na nové DÚ. Napr. DÚ Piešťany na DÚ Trnava....
Lubkka
04.01.12,08:14
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?

No toto presne by zaujimalo aj mna. Ked som vyplnala kvartalny prehlad tak mi automaticky drsr ponuklo danovy urad Trencin (povodne sme boli povazska bystrica). Ale teraz neviem, ze ci to tymto padom mam poslat do Trencina kde je danovy urad alebo to mozem ist podat aj na podatelnu do povazskej bystrice kde zostala pobočka danoveho uradu.
Aljok
04.01.12,11:07
Z DR SR:

V zmysle prebiehajúcich reformných zámerov dôjde v Slovenskej republike k zmenám v štruktúre daňových úradov. K 1. januáru 2012 bude zriadených 8 daňových úradov v sídlach krajov a 1 daňový úrad pre vybrané daňové subjekty so sídlom v Bratislave. Na zabezpečenie výkonu činnosti daňových úradov v pôsobnosti krajov bude od 1.1.2012 vytvorených 39 pobočiek (PDÚ) a 42 kontaktných miest daňových úradov (KMDÚ) .
Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov a ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Daňovému subjektu sa od 1.1.2012 zmení miestna príslušnosť k DÚ v sídle kraja pre daňový subjekt sa nič nemení, svoje povinnosti vybaví na pobočke alebo kontaktnom mieste daňového úradu.
fosgeen
04.01.12,16:58
Nie je to pravda, že vybavíte všetko na jednom daň. úrade ako predtým. Keď potrebujete zaregistrovať nový subjekt, tak idena na príslušný úrad ako predtým len s tým rozdielom, že tam len dáte žiadosť a čakáte. Daňový úrad to pošla na Váš krajs.daňový úrad preskenovaním tan pridelí nové DIČ, IČ DPH, DKP. Majú na rto tridsať dní zo zákona. Tak mi povedala pani v Trenčíne. Takže máte nový ŽL alebo spoločnosť novú a nemôžete podnikať, ani otvoriť obchod, prihlásiť pokladnicu. Predtým sme to mali na počkanie vybavené. Trenčín zavádza, klame ako sa dá. Pracovníčky na PDÚ majú usmernenie, že to majú emailovať na krajský DÚ. že všetky záležitosti od DIČ atď vybavý PDÚ . A vy čakáte, novú pokladňu má problém zaregistrovať aj starý podnikateľ, skrátka je to veľké kocúrkovo. Načo by uľahčovali prácu podnikateľom, ktorý aj tak v tejto kríza prežívajú ťažké časy. Oni môžu všetko.
Kazu
04.01.12,19:54
Hmmm, tak pre mňa ako pre podnikateľský subjekt sa nemení nič? No niečo sa predsa len mení, kým doteraz mi stačilo prísť na DÚ a vybavila som, teraz prídem, odovzdám a potom chodím na pobočku ako na hodiny klavíru a zvedavo sa vypytujem: Prišlo, neprišlo? Neprišlo? No nič to, prídem sa opýtať zajtra. Však ja rada povozím hore dole 20 km aj niekoľko krát. Čo na to nemám? Ak pobočka funguje len ako zberné miesto tak si ani nechcem predstaviť na čo slúži také kontaktné miesto. Prídem, po../kontaktujú/ ma a odídem? :D Nnnno, na toto musel ktosi veľmi dlho študovať kým to vymyslel.
Anja111
05.01.12,10:51
Nie je to pravda, že vybavíte všetko na jednom daň. úrade ako predtým. Keď potrebujete zaregistrovať nový subjekt, tak idena na príslušný úrad ako predtým len s tým rozdielom, že tam len dáte žiadosť a čakáte. Daňový úrad to pošla na Váš krajs.daňový úrad preskenovaním tan pridelí nové DIČ, IČ DPH, DKP. Majú na rto tridsať dní zo zákona. Tak mi povedala pani v Trenčíne. Takže máte nový ŽL alebo spoločnosť novú a nemôžete podnikať, ani otvoriť obchod, prihlásiť pokladnicu. Predtým sme to mali na počkanie vybavené. Trenčín zavádza, klame ako sa dá. Pracovníčky na PDÚ majú usmernenie, že to majú emailovať na krajský DÚ. že všetky záležitosti od DIČ atď vybavý PDÚ . A vy čakáte, novú pokladňu má problém zaregistrovať aj starý podnikateľ, skrátka je to veľké kocúrkovo. Načo by uľahčovali prácu podnikateľom, ktorý aj tak v tejto kríza prežívajú ťažké časy. Oni môžu všetko.
Práve s týmto problémom sa stretol aj môj klient. Musí čakať, kým mu zaregistrujú novú ERP...
Mohol by zatiaľ používať paragóny? Obstálo by to pri prípadnej kontrole?
Viem, že paragóny sa majú využívať len v prípade, že je porucha na ERP...
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Zita5
05.01.12,10:59
Práve s týmto problémom sa stretol aj môj klient. Musí čakať, kým mu zaregistrujú novú ERP...
Mohol by zatiaľ používať paragóny? Obstálo by to pri prípadnej kontrole?
Viem, že paragóny sa majú využívať len v prípade, že je porucha na ERP...
Vopred ďakujem za všetky odpovede.

Paragóny nesmie používať , jediný závažny dôvod na paragón je ..pozri §10 odst.4( z dôvodov poruchy pokladnice, nahlásenej servisnej firme a potvrdenej touto firmou) .Pozri celý § 10.
Zita5
05.01.12,11:06
Ja len poznamenám , Daňová správa nefunguje tak ako má, nezvládla tento nápor.
Podnikatelia nemôžu vykonávať svoju činnosť , lebo na DU nejde systém, tak ako by mal . Staré pokladne sa ešte včera a predvčerom sa odhlasovať nedali ..atď atď .

Podnikateľom rozprávajú, že odhlásenie ..na to mali myslieť skôr .Ide tu predovšetkým o prípad, kedy do 31.12.2011 predávala na pokladni manželka , od 1.1.2012 zrušila podnikanie a pokladňu chce prepísať (prehlásiť)na seba manžel, no nemôže , lebo daňový úrad nie je schopný pokladňu odhlásiť z dôvodu systému DU ....a preto nemôže manžel už 3 deň vykonávať svoju činnosť .

Tak tento chaos sa dal predpokladať .
Anja111
05.01.12,11:18
Ja len poznamenám , Daňová správa nefunguje tak ako má, nezvládla tento nápor.
Podnikatelia nemôžu vykonávať svoju činnosť , lebo na DU nejde systém, tak ako by mal . Staré pokladne sa ešte včera a predvčerom sa odhlasovať nedali ..atď atď .

Podnikateľom rozprávajú, že odhlásenie ..na to mali myslieť skôr .Ide tu predovšetkým o prípad, kedy do 31.12.2011 predávala na pokladni manželka , od 1.1.2012 zrušila podnikanie a pokladňu chce prepísať (prehlásiť)na seba manžel, no nemôže , lebo daňový úrad nie je schopný pokladňu odhlásiť z dôvodu systému DU ....a preto nemôže manžel už 3 deň vykonávať svoju činnosť .

Tak tento chaos sa dal predpokladať .
Presne. Predpokladala som to, len som dúfala...
Ďakujem veľmi pekne. Pomohlo, aj keď nepotešilo...
srska
05.01.12,11:18
zita, systém kolaboval registrátorom aj koncom 12.2011 . a oni chcú zaviesť pre všetkých online komunikáciu? karle, já ti nevím ...
Kazu
05.01.12,11:22
Paragóny nesmie používať , jediný závažny dôvod na paragón je ..pozri §10 odst.4( z dôvodov poruchy pokladnice, nahlásenej servisnej firme a potvrdenej touto firmou) .Pozri celý § 10.

Zitka, včera v TV novinách pani z DÚ povedala niečo v tom zmysle, že keď nemajú zaregistrovanú pokladňu dajú sa používať paragóny. Odvysielala to STV aj Markíza. Celkom zaujímavá informácia, len som oznam o tejto možnosti nenašla na stránke finančného riaditeľstva.
Zita5
05.01.12,11:24
Zitka, včera v TV novinách pani z DÚ povedala niečo v tom zmysle, že keď nemajú zaregistrovanú pokladňu dajú sa používať paragóny. Odvysielala to STV aj Markíza. Celkom zaujímavá informácia, len som oznam o tejto možnosti nenašla na stránke finančného riaditeľstva.

Zuzka, zákon povoľuje Paragón len v závažnom prípade , takej info by som sa nedržala, lebo ak by prišlo k sankcii - pokute , kde by si sme našli tú pani z obrazovky TV :)
promont maja
05.01.12,13:03
... pripájam informáciu pre Prešov ( možno sa niekomu zíde) ... naša správkyňa dane mi poskytla klientske číslo na Daňový úrad Prešov: 051/7090104 (... ak by ste hľadali telefón na svojho správcu dane ... berú im zajtra "fyzicky" telefóny a presúvajú ich ( tie telefóny) na nové miesta: .. asi ... takže sa nedovoláme ... ) .. mali by sa aj zajtra, už poslední pracovníci z bývaleho DÚ Prešov II. na Levočskej 9 presťahovať na Hviezdoslavovu 7 v Prešove = t. j. toto je adresa, na ktorú je potrebné zaslať napr. krycie listy a pod. ... píšem o tom preto, pretože mám informácie o tom, že Daňový úrad Prešov nebude sídliť iba na tejto jednej adrese ... kontrola už totiž sedí niekde v objekte bývalých Zberných surovín ...

.. dopĺňam link ( ... vďaka srskovi ... dolu nižšie): https://www.drsr.sk/wps/myportal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2DQZJmsUbxZ tYevnpR0JYYT5Ior5A0RIDMLDwN7Qwc_X283bxdPFzNHfxNfc3 gqg0iHcEacY0M4A43SBtXsgm-Hrk56YCZSPNgeZYeHp46IfoR7rqB-l76wfoF-SGAkFEuaGFoyIARJanaQ!!/delta/base64xml/L0lDU0lKQ1RPN29na21DU1Evb0tvUUFBSVFnakZJQUFRaENFSV FqR0VKemdBIS80SkZpQ28wZWgxaWNvblFWR2hkLXNJZDJFQSEh LzdfMF81QU9SRS8xNjYvc2EuUE8!?PC_7_0_5AORE_userId=0 #7_0_5AORE .. či?
srska
05.01.12,17:35
ci pána ......
veronikasad
05.01.12,17:43
ci pána ......
kompetenčné centrum finančných operácii - máš to v predch. odkaze
srska
05.01.12,17:52
v ktorom?
veronikasad
05.01.12,17:53
v tvojom - pri tom hmmm
srska
09.01.12,10:30
neviem ako pre vás ostatných ale pre mňa novinka: finančná správa sr (http://www.financnasprava.sk/)
Tweety
09.01.12,10:31
Ale veď o tom u financminister referoval. Je to akože správa D a CÚ.
srska
09.01.12,10:32
keby som ho vždy kukal, musel by som stabilne brať živočíšne uhlie
srska
09.01.12,10:50
mailové kontakty sú na dú xxxxxxxxxxx@financnasprava.sk
katkajoska
10.01.12,12:16
Chcem sa spýtať, či stále platí miestna príslušnosť k daňovým úradom podľa adresy podnikania. Manžel totižto býva v inom kraji ako má adresu podnikania. Navyše daňový úrad, kam chodil vybavovať všetky potrebné záležitosti sa teraz zmenil na kontaktné miesto. A tak manžel musí napríklad len kvôli registrácii pokladnice vycestovať dvakrát, keďže kontaktné miesto funguje viacmenej len ako podateľňa. Znamená to 200 km naviac. Je možné aby svoje záležitosti riešil na inom pracovisku, povedzme aj v inom kraji?
srska
10.01.12,12:25
neviem ako je to s ERP ale platilo, že napr. DP sa dalo podať na hociktorom DÚ - oni to potom poslali na miestne príslušný DÚ
srska
10.01.12,12:31
§7/1 563/2009
(1) Miestna príslušnosť správcu dane sa riadi, ak tento zákon alebo osobitné predpisy5) neustanovujú inak, u fyzickej osoby miestom jej trvalého pobytu 6) a u právnickej osoby jej sídlom.

treba skúsiť požiadať o delegovanie podľa §8 563/2009

(1) Na návrh daňového subjektu alebo na podnet správcu dane môže druhostupňový orgán delegovať miestnu príslušnosť na správu dane na iného správcu dane, ak považuje takýto návrh za opodstatnený.

(2) Rozhodnutie o delegovaní druhostupňový orgán doručí daňovému subjektu a príslušným dotknutým správcom dane. Proti tomuto rozhodnutiu nie sú prípustné opravné prostriedky.
Johanka
10.01.12,12:47
neviem ako pre vás ostatných ale pre mňa novinka: finančná správa sr (http://www.financnasprava.sk/)
Nuž, očakávala som nejakú novú, prehľadnú stránku , plnú informácií pre daňové subjekty - nie "prepínač" na staré stránky:rolleyes:.
srska
17.01.12,12:14
dú ba 6 (registrácia) sa už sťahuje na dú ba 2 (clementisova). budú na 6. poschodí
korduľa
19.01.12,12:04
len take male upresnenie mam firmy, ktore patrili na 3.4.5.6 DU, teraz mozem podavat danove priznania na hociktorej pobocke, priklad za vsetkych to hodim na Raciansku ked mi to vyhovuje?dakujem
jamajka
23.01.12,15:24
dnes ma vypoklonkovali z DÚ Nitra o 16,05 s tým, že podateľňa je len do 16.00. Aj som sa dala, lebo som si myslela, že som si to zle pozrela na nete, ale teraz tam tiež vidím že v pondelok je podateľňa do 17.00... tak ja neviem, pozerám správnu stránku? :(
Aljok
23.01.12,19:11
Pozeráš. Nemala si sa dať.
SSAndrea
25.01.12,05:44
Dobrý deň,

ak môžem poprosiť o usmernenie. Som zo Žiliny ale jedného klienta mám s trvalým pobytom v Spišskej Novej Vsi. takže to mu mám teraz na daňových tlačivách uvádzať DÚ Košice a aj poslať priznanie DPH do Košíc. (od začiatku januára vybavujem registráciu pre ZEP na DÚ v Žiline a tety sú proste "nemožné a neschopné a absolútne nevedia čo robiť a stále im to nefunguje... .no proste jedna veľká katastrofa, vedela by som tiež o fungovaní našich DU napísať celú story....) Ďakujem za skorú odpoveď.
ellzorro
27.03.12,14:34
Zaujimalo by ma, ci nie je problem s tym, ked sa danove priznanie posle na pobocku.....
ada159
10.04.12,14:36
Celkom tomu nerozumiem, podala som Dp do Tn podľa kraja, pričom doposial sa podávalo do Starej turej, kde kontaktné misto zostalo. Dúfam že je to o.k. Ale druhú firmu, ktorá patrila na pobodčku do Dubnice nad Váhom som odoslala na pobočku a nie na krajský DU - Trenčín. Je to v poriadku?
Anelas
14.10.12,19:36
Ake mate prosim vas skusenosti s tym, kam podat danove priznanie/registraciu? Ja som to pochopila tak, ze ak patrim pod danovy urad Bratislava, tak mozem podat na hociktorom DU v Bratislave, alebo aj na ktorejkolvek pobocke tohto DU. Ak som patrila na DU BAI a budem mat cestu do Senca, tak podam v Senci....Citam si ale odborny clanok a v nom tvrdia, ze mozem podat iba na pobocku/kontaktne miesto, kam patrim....Pritom na kazdom priznani je napisany DU Bratislava....Uchadza mi logika a prinos novej struktury....
srska
14.10.12,19:41
Ake mate prosim vas skusenosti s tym, kam podat danove priznanie/registraciu? Ja som to pochopila tak, ze ak patrim pod danovy urad Bratislava, tak mozem podat na hociktorom DU v Bratislave, alebo aj na ktorejkolvek pobocke tohto DU. Ak som patrila na DU BAI a budem mat cestu do Senca, tak podam v Senci....Citam si ale odborny clanok a v nom tvrdia, ze mozem podat iba na pobocku/kontaktne miesto, kam patrim....Pritom na kazdom priznani je napisany DU Bratislava....Uchadza mi logika a prinos novej struktury....aj mne. daj link na odborný článok. myslím, že napr. dp môžeš podať na hociktorom dú, pobočke alebo kontaktom mieste vrámci sr. v 595/2003 § 49/1 - miestne príslušnému správcovi dane
Anelas
14.10.12,20:36
„Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov, ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Od januára sa zmení miestna príslušnosť, bude v sídle kraja, ale svoje povinnosti si daňový subjekt môže vybaviť nielen na daňovom úrade, ale naďalej aj v pobočke alebo na kontaktnom mieste daňového úradu, teda v tej lokalite, kde to robil aj doteraz,“ vraví Gabriela Dianová, hovorkyňa Daňového riaditeľstva. Ubezpečuje, že služby na doterajších úradoch sa ani po Novom roku nezúžia.

Podľa tejto informácie, aj toho, čo je uvedené na daňových priznaniach, môžem odniesť priznanie bud na DÚ Bratislava - na ktorýkoľvek z jeho 4 adries.

A napríklad niekto z Malaciek môže ísť na Daňový úrad Bratislava - ktorúkoľvek z jeho 4 adries, alebo na Pobočku Malacky.

Článok bol v Daňovom a účtovnom poradcovi - číslo 13/2012.

Vyjadrenie Gabriely Dianovej som našla na internete - ako jednu z mála informácií k tomu.