rado3105
29.12.11,20:13
http://www.youtube.com/watch?v=1hVfFRy-04U

keby som parkrat nezazil drzost revizorov v BA neverim... ale toto je fakt uz vrchol... Za toto by mali tie svine sediet a nie este dalej kontrolovat. Parkrat som zazil ako dali cudzincom pokutu a doklad roztrhali... ked som im to povedal zacali kricat a samozrejme vsetky slovenske charakteri sa vyhybali nieco povedat....
jelalim
29.12.11,19:24
Toto sa robi bezne a roky. Akurat vzdy sa to robi na konecnej ked vsetci vystupia.
Stanislav 1975
29.12.11,19:33
je všeobecne známe že bratislavskí revizorí sú obyčajní vypatlanci..., choré hlavy...
buchač
29.12.11,19:33
http://www.youtube.com/watch?v=1hVfFRy-04U

keby som parkrat nezazil drzost revizorov v BA neverim... ale toto je fakt uz vrchol... Za toto by mali tie svine sediet a nie este dalej kontrolovat. Parkrat som zazil ako dali cudzincom pokutu a doklad roztrhali... ked som im to povedal zacali kricat a samozrejme vsetky slovenske charakteri sa vyhybali nieco povedat....

...minutáž ........2,22


...a pozeraj poriadne ...prvý udrel ten vpravo , modrá vetrovka s bielymi pruhmi na nej ....
Pravačka vystrelila tomu , čo je chrbtom otočený ku kamere ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...kua , teda poviem Ti ...do JoJky by sa to hodilo ako príspevok....zasa by mohli ľudia ako Ty pindať ....

...už len poznámočka mi chýba v Tvojom príspevku tendenčnom ...nejaká zmienka o revízoroch - určite sú to nejakí židia ....


...a dvakrát nepoviem , že to bolo narafičené ...tá pohotovosť pripravenej kamery , nedočkavosť ....


...drístaš ......ostatne , šak ako vždy a všade ..........
rado3105
29.12.11,19:56
ano buchac a ty si bol ten co sa dekoval ze? Velke meno o velkych cinoch svedci. Nemal si ten nador v prednom mozgu a z toho si taky emocionalne plochy?
rado3105
29.12.11,19:59
PS: neviem ci si slepy ale prvy upalil ten v ciernom... A este raz ti hvoorim keby som nevedel ake su to svine a parkrat som zazil ako niekoho vytiahli vonku a dojeabli ho tak neverim. Ale blbci ako ti... nema vyznam.. dufam aby si to aj ty zazil...
buchač
29.12.11,20:42
ano buchac a ty si bol ten co sa dekoval ze? Velke meno o velkych cinoch svedci. Nemal si ten nador v prednom mozgu a z toho si taky emocionalne plochy?
...nie , môj zlatučký ......ja prvý do bitky neleziem ...

PS: neviem ci si slepy ale prvy upalil ten v ciernom... A este raz ti hvoorim keby som nevedel ake su to svine a parkrat som zazil ako niekoho vytiahli vonku a dojeabli ho tak neverim. Ale blbci ako ti... nema vyznam.. dufam aby si to aj ty zazil...
...a tak Ti poviem ...ja autom chodím ......a pritom mám MHD zadarmo ...

...ešte raz sa pozri ...

Chrbtom otočený revízor sa drží oboma rukami a zrazu mu hlavou myklo od úderu , takže samozrejme kontru položil a druhý sa pridal ....
...ale to by chcelo aj kúsok objektivity ...si jej prístupný ???
zk24
29.12.11,20:58
sa mi paci ako tam moralizuje ten co nataca to video... ze vsetci co davaju dislike a co odchadzaju ze raz sa to stane vam koho zbiju... pozeram ze co take spravil ten co drzal kameru aby tomu cloveku pomohol?
rado3105
29.12.11,21:20
zdokumentoval to a rozumnejsie to uz neslo. Policia ma problem nieco spravit ked su dokazy. A ked nie su nespravi nic.
buchac, presne to sa dalo cakat, clovek ktory nema paru sa o nieocm vyjadruje. Chodim mhd a aj ini co chodia vedia ake mhd v BA je. Vodici zasekavaju ludi v dveroch, skacu po jamach, revizori ich biju, davaju pokuty a potom pokutne listky vyhadzuju, nepridu za vami prosim vas ukazte listok, ale na drzovku tykaju a hovoria ukaz listok, rychlo.. bla bla... Ale este raz buchac, tebe to nema zmysel hovorit...
marjankaj
29.12.11,22:04
zdokumentoval to a rozumnejsie to uz neslo. Policia ma problem nieco spravit ked su dokazy. A ked nie su nespravi nic.
buchac, presne to sa dalo cakat, clovek ktory nema paru sa o nieocm vyjadruje. Chodim mhd a aj ini co chodia vedia ake mhd v BA je. Vodici zasekavaju ludi v dveroch, skacu po jamach, revizori ich biju, davaju pokuty a potom pokutne listky vyhadzuju, nepridu za vami prosim vas ukazte listok, ale na drzovku tykaju a hovoria ukaz listok, rychlo.. bla bla... Ale este raz buchac, tebe to nema zmysel hovorit...
Naozaj nemá zmysel, aby si ty tu niečo niekomu hovoril.:cool:
duves
30.12.11,05:13
To video žial nie su dokazy. Okrem toho, že je to točene zdialky, nevidiet gestikulaciu a nepočuť komunikaciu medzi aktermi. Nie je z toho jednoznačné, kto to začal.

Apropo revízori MHD. Začiatkom jula mi skončila platnosť predplatneho. Vedel som o tom, no ten další týžden mi začínala 2 týždnova dovolenka, takže iba lístok do ruky a dajako dotiahnuť krátky pracovný týždeň. Potreboval som ísť na Cyrila a Metoda do prace. Cestoval som rano, nastupil som do poslednych dverí a necvikol som si lístok (vedome). Zvyčajne sa postavím dozadu a kontrolujem situaciu. Bol sviatok, dost skoro rano (asi 6:15), tak som si sadol na posledne sedadlo v električke, vlavo ak ste otočený do smeru jazdy. O par zastavok nastupili tvrdí chlapci. Dvaja do prednych dverí, rovno k šoferovi a tretí si sadol predo mna (poznal som ho z videnia, ako revízora). Iste viete, že revízori nesmu hned po zatvorení dverí kontrolovať cestujucich a musia ponechať zopar sekund prave nastupujúcim čas na označenie. Tento tretí čo sedel predo mnou, si sadol nohami do uličky, čiže v 90 st.uhle na smer jazdy a dokonca mi pozeral do tváre. Ja som vstal, natiahol ruku do označovača a označil som si lístok. Chlapík pozeral ako puk. Hovorí mi, ale lístok sa označuje hned po nastupení. Ja na to: Ešte dobre, že vas poznam z videnia, včera mi skončila platnosť predplatného a buduci tyžden mam dovolenku, neoplatí si mi kupovať predplatné cestovné. Vstal, šiel za parťakmi. Nebolo mi všetko jedno, ale nemali žiadne dôkazy, nevyhadali by to. Bolo evidentne, že to s nimi rieši, všetky 3 pári očí uprete na mňa. Vzdali to, na najbližšej zastavke vystupili. Bol som rád, že to pochopili.
zk24
30.12.11,06:46
Teda, ja som z Bratislavy, Petržalky, jazdila som MHD vyše 20 rokov kým som si nekúpila auto. Ale musím povedať že sa mi nikdy nič také nestalo a ani som nebola nikdy svedkom takého čohosi.

Vždy som skôr videla arogantnych mladých cestujúcich, ktorí sa snažili vždy utiecť a nedať doklady a podobne.

Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo sa mi to nikdy nestalo, a na základe jedného videa...

Jedine čo si z nich pamatám bolo vždy zakričanie: "Kontrola cestovných lístkov"... a už sa to v buse hemžilo kto sa kam išiel ukryť aby ho nenašli lebo nemal lístok...

Možno je rozdiel cestovanie v buse o 16h a možno rozdiel o 23.30h...
buchač
30.12.11,08:55
zdokumentoval to a rozumnejsie to uz neslo. Policia ma problem nieco spravit ked su dokazy. A ked nie su nespravi nic.
buchac, presne to sa dalo cakat, clovek ktory nema paru sa o nieocm vyjadruje. Chodim mhd a aj ini co chodia vedia ake mhd v BA je. Vodici zasekavaju ludi v dveroch, skacu po jamach, revizori ich biju, davaju pokuty a potom pokutne listky vyhadzuju, nepridu za vami prosim vas ukazte listok, ale na drzovku tykaju a hovoria ukaz listok, rychlo.. bla bla... Ale este raz buchac, tebe to nema zmysel hovorit...
...hm ...koho a komu ako ...
...chceš mi snáď tvrdiť , že aj postarejších bijú ...tykajú im ...
...nemyslím si , neverím totiž...

...ozaj ...roky som chodil MHD ...revízor prišiel , ukázal odznak , požiadal o kontrolu ... no keďže som mal vždy mesačník ZAPLATENÝ , žiaden problém nebol ...

Naozaj nemá zmysel, aby si ty tu niečo niekomu hovoril.:cool:
...tiež si myslím ...

To video žial nie su dokazy. Okrem toho, že je to točene zdialky, nevidiet gestikulaciu a nepočuť komunikaciu medzi aktermi. Nie je z toho jednoznačné, kto to začal.

...jednoznačne ...

Teda, ja som z Bratislavy, Petržalky, jazdila som MHD vyše 20 rokov kým som si nekúpila auto. Ale musím povedať že sa mi nikdy nič také nestalo a ani som nebola nikdy svedkom takého čohosi.

Vždy som skôr videla arogantnych mladých cestujúcich, ktorí sa snažili vždy utiecť a nedať doklady a podobne.

Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo sa mi to nikdy nestalo, a na základe jedného videa...
...

...a tu je ten pes zakopaný ...arogancia , frajerina na nepravom mieste , neúcta voči predpisom , zákonom ...


...a k tomuto ????

Pôvodca textu príspevku: rado3105
ano buchac a ty si bol ten co sa dekoval ze? Velke meno o velkych cinoch svedci. Nemal si ten nador v prednom mozgu a z toho si taky emocionalne plochy?


Pôvodca textu príspevku: rado3105
PS: neviem ci si slepy ale prvy upalil ten v ciernom... A este raz ti hvoorim keby som nevedel ake su to svine a parkrat som zazil ako niekoho vytiahli vonku a dojeabli ho tak neverim. Ale blbci ako ti... nema vyznam.. dufam aby si to aj ty zazil...

...aj to o niečom svedčí .................................................. ........................
Stanislav 1975
30.12.11,08:59
Neriešim Rada a pod. ale je pravdou,že Ba revizori sú polo-výpalníci-ja osobne som bol svedkom,že babka jedna mala cviknutý lístok a prešvihla 1 minútu a chuderku ju tam terorizovali, chceli od nej pokutu, a keby som sa jej nezastal,tak neviem ako by to dopadlo- babka im tam plakala a oni sa k nej správali ako k nejakej zlodejke...-podotýkam išlo o 1 minútu a navyše ten bus vtedy stál na jednej križovatke na 3 červených kvoli zápcham-keby nebolo 1 červenej tak by to v pohode stihla...
zk24
30.12.11,09:03
Neriešim Rada a pod. ale je pravdou,že Ba revizori sú polo-výpalníci-ja osobne som bol svedkom,že babka jedna mala cviknutý lístok a prešvihla 1 minútu a chuderku ju tam terorizovali, chceli od nej pokutu, a keby som sa jej nezastal,tak neviem ako by to dopadlo- babka im tam plakala a oni sa k nej správali ako k nejakej zlodejke...-podotýkam išlo o 1 minútu a navyše ten bus vtedy stál na jednej križovatke na 3 červených kvoli zápcham-keby nebolo 1 červenej tak by to v pohode stihla...

Tu si dovolím oponovať, lebo cas na lístku sa neriadi tým ako naozaj dlho trvá cesta, ale tým aká dlzka cesty je naplanovana. Na rozpisoch je napísané ze z panonskej na zochovu ide 93 dajme tomu 6 minut. Ak bude na novom moste kolona, a pojdem 45 minut, tak ma nemozu pokutovat, riadi sa to minutami ktore su na to vypocitane. Na listku je vidiet na kotrej zastavke kto nastupil a tam kde ho chytia musia sediet minuty podla rozpisu, nie podla hodiniek.

Uz pri prestupovaní je to samozrejme problem.
Stanislav 1975
30.12.11,09:03
To video žial nie su dokazy. Okrem toho, že je to točene zdialky, nevidiet gestikulaciu a nepočuť komunikaciu medzi aktermi. Nie je z toho jednoznačné, kto to začal.

Apropo revízori MHD. Začiatkom jula mi skončila platnosť predplatneho. Vedel som o tom, no ten další týžden mi začínala 2 týždnova dovolenka, takže iba lístok do ruky a dajako dotiahnuť krátky pracovný týždeň. Potreboval som ísť na Cyrila a Metoda do prace. Cestoval som rano, nastupil som do poslednych dverí a necvikol som si lístok (vedome). Zvyčajne sa postavím dozadu a kontrolujem situaciu. Bol sviatok, dost skoro rano (asi 6:15), tak som si sadol na posledne sedadlo v električke, vlavo ak ste otočený do smeru jazdy. O par zastavok nastupili tvrdí chlapci. Dvaja do prednych dverí, rovno k šoferovi a tretí si sadol predo mna (poznal som ho z videnia, ako revízora). Iste viete, že revízori nesmu hned po zatvorení dverí kontrolovať cestujucich a musia ponechať zopar sekund prave nastupujúcim čas na označenie. Tento tretí čo sedel predo mnou, si sadol nohami do uličky, čiže v 90 st.uhle na smer jazdy a dokonca mi pozeral do tváre. Ja som vstal, natiahol ruku do označovača a označil som si lístok. Chlapík pozeral ako puk. Hovorí mi, ale lístok sa označuje hned po nastupení. Ja na to: Ešte dobre, že vas poznam z videnia, včera mi skončila platnosť predplatného a buduci tyžden mam dovolenku, neoplatí si mi kupovať predplatné cestovné. Vstal, šiel za parťakmi. Nebolo mi všetko jedno, ale nemali žiadne dôkazy, nevyhadali by to. Bolo evidentne, že to s nimi rieši, všetky 3 pári očí uprete na mňa. Vzdali to, na najbližšej zastavke vystupili. Bol som rád, že to pochopili.

duves-inak pozor-volakedy stačilo kontrolovať vodiča, u neho revizori si museli cvaknt číp,aby zablokovali strojčeky-pozor už nemusia ísť k vodičovi-vačšinou to cvakli pred nastúpením,že jeden mu to podal ešte na zástavke cez okienko...-volakedy to stačilo kontrolovať a bol si v suchu-to už ale neplatí...
kopretinka
30.12.11,09:04
zdokumentoval to a rozumnejsie to uz neslo. Policia ma problem nieco spravit ked su dokazy. A ked nie su nespravi nic.
buchac, presne to sa dalo cakat, clovek ktory nema paru sa o nieocm vyjadruje. Chodim mhd a aj ini co chodia vedia ake mhd v BA je. Vodici zasekavaju ludi v dveroch, skacu po jamach, revizori ich biju, davaju pokuty a potom pokutne listky vyhadzuju, nepridu za vami prosim vas ukazte listok, ale na drzovku tykaju a hovoria ukaz listok, rychlo.. bla bla... Ale este raz buchac, tebe to nema zmysel hovorit...
dobrý deň,kontrola cestovných lístkov....toto som vždy počula ja,ale ja som v BA iba občas....
Stanislav 1975
30.12.11,09:06
Tu si dovolím oponovať, lebo cas na lístku sa neriadi tým ako naozaj dlho trvá cesta, ale tým aká dlzka cesty je naplanovana. Na rozpisoch je napísané ze z panonskej na zochovu ide 93 dajme tomu 6 minut. Ak bude na novom moste kolona, a pojdem 45 minut, tak ma nemozu pokutovat, riadi sa to minutami ktore su na to vypocitane. Na listku je vidiet na kotrej zastavke kto nastupil a tam kde ho chytia musia sediet minuty podla rozpisu, nie podla hodiniek.

Uz pri prestupovaní je to samozrejme problem.

neoponuješ- naopak-potvrdzuješ moje tvrdenie- áno, platí čas uvedený na grafikone a práve v tomto bolo zverstvo tých revizorov- a babka o tom nevedela...-na tomto základe som to s nimi vyhádal...
zk24
30.12.11,09:12
Musím povedať že nemám zlú skúsenosť.

Nikdy som neplatila pokutu ani na mna neboli nikdy drzí. Nechcem tým tvrdiť že v skutočnosti nie sú zlí, mne sa za celých 20 rokov nikdy nic take nestalo.
buchač
30.12.11,11:18
...a tu je ten pes zakopaný ...arogancia , frajerina na nepravom mieste , neúcta voči predpisom , zákonom ...atď...



...a aj preto radšej chodím autom ( o pohodlí a získanom čase ani nevraviac...) ...nemienim nechať do seba sácať nejakým výrastkom , ktorý nehľadí vôkol seba a má ruksak na jednom ramene šmarený - naplnený , ktorý sediac nepustí sadnúť si starkého na vyhradené miesto.......atď ...

...ale ako sa vraví ..." na každého raz dôjde " ......
lujza.j
30.12.11,11:39
inak nikto /možno/ nevie pôvod tohto videa, ako a prečo bolo stvorené a tiež ako už bolo napísanie, nie je všetko jednoznačné.
....raz som pozerala debatu na už neviem ktorej TV, bola o vojne na balkáne, okrem iného redaktorka povedala, že ked chceli mať horúcu prestrelku -autentickú na kamere dali "bojovníkom" nejaké doláče a prestrelka bola ako vyšitá:eek:
...tak asi tak.....
misoft
30.12.11,15:05
Jurko:

...hm ...koho a komu ako ...
...chceš mi snáď tvrdiť , že aj postarejších bijú ...tykajú im ...
...nemyslím si , neverím totiž...
Pamätáš stretko? Šiel som autobusom z autobusky. Lístkok kúpený, označený (nemám rád takéto frajeriny - na čierno), Tesco - "Kontrola cestovných lístkov" (ako niekto spomínal, boli traja, šlo to rýchlo), videl si ma ako vyzerám :D, už nie som mladý sopliak - no ich komunikácia nebola "kóšer" - tykal mi!



http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: zk24 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t182977-revizori-v-ba-boxovali-do-cestujuceho.html#post1927520)
Teda, ja som z Bratislavy, Petržalky, jazdila som MHD vyše 20 rokov kým som si nekúpila auto. Ale musím povedať že sa mi nikdy nič také nestalo a ani som nebola nikdy svedkom takého čohosi.

Vždy som skôr videla arogantnych mladých cestujúcich, ktorí sa snažili vždy utiecť a nedať doklady a podobne.

Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo sa mi to nikdy nestalo, a na základe jedného videa...
...
...a tu je ten pes zakopaný ...arogancia , frajerina na nepravom mieste , neúcta voči predpisom , zákonom ...

Žiaľ, v tomto máte pravdu - vtedy (vyššie spomínané) som stál, mládež sedela, ani náznak, aby sa uvoľnili - po škole boli unavení.
buchač
30.12.11,15:14
Jurko:

Pamätáš stretko? Šiel som autobusom z autobusky. Lístkok kúpený, označený (nemám rád takéto frajeriny - na čierno), Tesco - "Kontrola cestovných lístkov" (ako niekto spomínal, boli traja, šlo to rýchlo), videl si ma ako vyzerám :D, už nie som mladý sopliak - no ich komunikácia nebola "kóšer" - tykal mi!

Žiaľ, v tomto máte pravdu - vtedy (vyššie spomínané) som stál, mládež sedela, ani náznak, aby sa uvoľnili - po škole boli unavení.

...a nechal si si ???

...ak áno , sa čudujem ........

...na ja by som asi celkom kóšer nebol ( záležalo by od nálady a nie od lístka ) , niekedy sa viem nad blbosť povzniesť..........:rolleyes:
misoft
30.12.11,15:28
... no aj som sa ho len tak bokom spýtal, či sme spolu husi pásli, no bus prichádzal k zástavke, takže akási vzájomná konverzácia ostala len pri tej mojej otázke - oni vypadli (asi šli hľadať ďalšie "obete") - byť tak s nim o čosi dlhšie, aj mobil vytiahnem a dišputu nahrám. Ako by sa potom cítil Hagyari, keby som mu to prehral.
(A čo by som sa s Hagyarim toto - ondial - rovno za Drutarovskym by som šiel - šak mi je rodina)
Stanislav 1975
30.12.11,15:33
... no aj som sa ho len tak bokom spýtal, či sme spolu husi pásli, no bus prichádzal k zástavke, takže akási vzájomná konverzácia ostala len pri tej mojej otázke - oni vypadli (asi šli hľadať ďalšie "obete") - byť tak s nim o čosi dlhšie, aj mobil vytiahnem a dišputu nahrám. Ako by sa potom cítil Hagyari, keby som mu to prehral.
(A čo by som sa s Hagyarim toto - ondial - rovno za Drutarovskym by som šiel - šak mi je rodina)
Paľo Hagyari- náš primátor...:---
Ice dive
30.12.11,15:41
Paľo Hagyari- náš primátor...:---

no nie je náš primátor, ale chodí si do BA privirobiť ako vodič autobusu, keď už v Prešove nemôže:D:D:D
misoft
30.12.11,15:45
Stanislav 1975
30.12.11,15:46
no nie je náš primátor, ale chodí si do BA privirobiť ako vodič autobusu, keď už v Prešove nemôže:D:D:D
no nie to máš pravdu- náš je Ftáčniček- ale Hagyari sa mi páči, on je taký vegeťák...:)
SamuelSK
01.01.12,09:55
...a aj preto radšej chodím autom ( o pohodlí a získanom čase ani nevraviac...) ...nemienim nechať do seba sácať nejakým výrastkom , ktorý nehľadí vôkol seba a má ruksak na jednom ramene šmarený - naplnený , ktorý sediac nepustí sadnúť si starkého na vyhradené miesto.......atď ...

...ale ako sa vraví ..." na každého raz dôjde " ......

Cize radsej budes vypustat vyfukove plyny, aby si mal ty pohodlie?
Cize cestovanie 1 cloveka v 1 aute je riesenie podla teba?



inak nikto /možno/ nevie pôvod tohto videa, ako a prečo bolo stvorené a tiež ako už bolo napísanie, nie je všetko jednoznačné.
....raz som pozerala debatu na už neviem ktorej TV, bola o vojne na balkáne, okrem iného redaktorka povedala, že ked chceli mať horúcu prestrelku -autentickú na kamere dali "bojovníkom" nejaké doláče a prestrelka bola ako vyšitá:eek:
...tak asi tak.....

Je to moznze, poznam cez koleno jedneho cloveka co prezil spominanu vojnu, ale jedno je iste - bolo to peklo.. Ludia uvazneni v meste, bez zdrojov vody, jedla, municie, mnoho ludi sa zoskpovalo a ked bola skupina velka (100 napr, alebo aj 20, max asi 200 ci 500? nepamatam), tak z nich bol gang, extremne nebezpecny. Predmeste bolo este nebezpecnejsie.




Žiaľ, v tomto máte pravdu - vtedy (vyššie spomínané) som stál, mládež sedela, ani náznak, aby sa uvoľnili - po škole boli unavení.

A co ak mali telesnu vychovu tesne predtym? Neviem preco sudia deti len preto, ze chcu sediet..
Nehovorim ze vacsina z nich je ferova, isto nie :) ale tak.. oznacovat niekoho len preto, lebo neprenecha svoje miesto starsiemu je nezmysel a dokonca je to podla mna zbytocne prilievanie paliva do ohna.. je tam cez 50 miest na sedenie, preco zrovna utocit na najmladsieho, resp, kde je hranica? 5 rocne dieta? 15 rocne ? 25 rocny mladik? alebo kto by sa mal postavit ako uplne prvy?
Nic nie je take, ako sa na prvy pohlad zda ;)

~~~~~~~~~
Ja som cestoval MHD casto, ale nepacilo sa mi meskanie, a styl jazdy MHD vodicov, ale nie vsetkych samozrejme, zopar je ich OK a uvedomuju si ze vezu ludi a nie mrazene osipane.. Za par rokov cestovanie par krat revizor, ziadna pokuta, vzdy som cestoval legalne pri kontrole, no ked nefungoval automat, tak som isiel ilegalne, alebo ked mi automat ukradol par eur minci. Ale maju z toho peknu ryzu, ak je bus plny, chytia aj troch po 20-40eur...
Tykanie neviem, myslim ze ma nikdy neoslovili, ale nahlas prehlasili ze kontrola cestovnych listkov, ja som si svoj listok pripravil on sa pozrel a isiel dalej.. Niekedy boli v skupine 4-5 "vacsich" ludi , asi posili keby daco, noale to nastupovali v petrzalke, tusim 88cka cize je to pochopitelne :)
No a k spravaniu revizora? Beriem to ako akukolvek inu sluzbu - JA SOM JEHO PAN (zakaznik), bez nas by nemali na chlieb (pracu), cize ak ho nastve nejaky fetak, vybijat si zlost na mne znamena hrube pracovne zlyhanie a mal by ist robit nieco ine.. No zas na druhu stranu, ja ako zakaznik (tj my cestujuci) by som mohol brat ohlad na to ze ma zly den, konieckoncov ten zly den pride aj na mna a budem vdacny ak niekto bude taktiez trochu ohladuplny..
No ale na druhu stranu, vela MHD je spinavych a znicenych, no ale myslim ze aj ked nemam v povahe na niekoho utocit, bol by som ochotny sa stavit (na 99%) ze maitelia MHD, resp vodici MHD resp upratovacky MHD nespinia a neposkodzuju vlastny majetok ale prave ludia su ti, co to robia..
To iste si myslim o ludoch, co vypluju zuvacku na chodnik, resp odhodia spacok z cigarety z balkona.

Pytam sa vas, ti co toto robia, robite toto aj vo svojej obyvacke ?
misoft
01.01.12,11:53
A co ak mali telesnu vychovu tesne predtym? Telesná nie je dôvod na to, aby neuvolnil miesto v plnom trolejbuse. Neviem preco sudia deti len preto, ze chcu sediet Preto, lebo je tak trochu slušnosť a úcta k starším - žiaľ,mládež tútoúctu nemá!..
Nehovorim ze vacsina z nich je ferova, isto nie :) ale tak.. oznacovat niekoho len preto, lebo neprenecha svoje miesto starsiemu je nezmysel a dokonca je to podla mna zbytocne prilievanie paliva do ohna žiadne prilievanie - holý fakt.. je tam cez 50 miest na sedenie, preco zrovna utocit na najmladsieho 50 miest obsadených... nespomínal som nejmladšieho!, resp, kde je hranica? 5 rocne dieta? 15 rocne ? 25 rocny mladik? za mlada bolo dobrým mravom (aj rodičia nás učili) uvoľniť miesto starším - a vštepovali to do nás od veku 6 rokov! alebo kto by sa mal postavit ako uplne prvy?
Nic nie je take, ako sa na prvy pohlad zda Ale je! Drzosť, neúcta, arogancia niektorých mladých ľudí často prekročila únosnú hranicu.

Z tvojho "vyjadrenia" sa mi zdá, že (prepáč) ty sám patríš medzi nich, neuznávaš šediny, starších. Pre teba sú len "príťažou, ktorá nemá na tomto svete čo hľadať". Zabúdaš, že táto "príťaž" tvrdo makala, teraz často živorí na pokraji chudoby, len preto, že odovzdali svoju prácu, svoje skúsenosti (ktoré berieš ako samozrejmosť) mladším. A tí sa im za toto odvďačujú pohŕdaním, neúctou, zlobou, aroganciou.

Neprajem ti (ale môže sa ti to stať), že možno vo veku 50 a viac rokov pocítiš rovnaké a budeš potom vravieť ináč. A budeš ešte viac (možno) nadávať na drzú a skazenú mládež.

Ber to ako moje vyjadrenie problému a reakcie - nemal som v úmysle urážať ťa - len pripomenúť, že "čert nikdy nespí" a teraz sa na ich strane, zajtra budeš na "mojej".
pavol54
01.01.12,15:35
Tie zábery sú asi tak vierohodne z Bratislavy ako tie zábery z interiéru alebo exteriéru.
Takže nehodné ani komentára. Cieľ podľa mňa slúži k niečomu inému autor vie čomu.
SamuelSK
01.01.12,18:12
Z tvojho "vyjadrenia" sa mi zdá, že (prepáč) ty sám patríš medzi nich, neuznávaš šediny, starších. Pre teba sú len "príťažou, ktorá nemá na tomto svete čo hľadať". Zabúdaš, že táto "príťaž" tvrdo makala, teraz často živorí na pokraji chudoby, len preto, že odovzdali svoju prácu, svoje skúsenosti (ktoré berieš ako samozrejmosť) mladším. A tí sa im za toto odvďačujú pohŕdaním, neúctou, zlobou, aroganciou.

Neprajem ti (ale môže sa ti to stať), že možno vo veku 50 a viac rokov pocítiš rovnaké a budeš potom vravieť ináč. A budeš ešte viac (možno) nadávať na drzú a skazenú mládež.

Ber to ako moje vyjadrenie problému a reakcie - nemal som v úmysle urážať ťa - len pripomenúť, že "čert nikdy nespí" a teraz sa na ich strane, zajtra budeš na "mojej".

hovadina :)
za 1. pisal som ze nic nie je take ako na prvy pohlad vyzera lebo aj dieta moze byt zdravotne tazko postihnute a to tak, ze to nie je na prvy krat vidiet, napr problemy s nohami
a nadavky na takehoto "drzona" - su teda relevantne ?!
za 2. presne o tomto pisem, ze nikdy nie je vec taka ako vyzera a moje vyjadrenie nemusi mat nic spolocne s realitou, resp.
nemam problem previest starsiu pani cez cestu, resp. jej zobrat nakup len tak, pre nic za nic..
ale velmi casto sa stretavam s agresivnou odpovedou "daj pokoj" , zauimave co? odsudzuju ma na zaklade vyzoru, ich chyba, nie moja.. (i ked aj ja za to potom platim..)

ale ked som bol dieta, tak tiez som nie vzdy uvolnil miesto pre starsieho, (sedim v buse naozaj malo, vacsinou stojim kde nikomu nezavadziam), no ale aj napriek tomu som bol tiez oznaceny ako za drzona.. nie ze by mi to ublizilo na psyhcike ci urazoli, mam v 3,14ci proste.. ale ide o pointu:
clove kjazdi 50 rokov slusne a vramci MPR a raz sa ponahla da ide 110 na 90 tke (kde je aj 150 bezpecna) a prask pokuta od policajta ako keby bol masovy vrah

o toto mi ide..

je BLBOST sudit podla AKTUALNEHO momentu CELEHO cloveka.. jedine odsudit dany cin, tj. chybu ale nikdy nie celeho cloveka.

alebo vas snad ucili na taketo agresivne odsudzovania?

nesud lebo budes sudeny etc

ale nepisem teraz len tebe, ale absolutne kazdmu kto by nadaval mlademu..

heh, a dalsia vec.. kto sakra ma tych mladych ucit ?!?!?! preco nie najskor dobre slovo?

vsetko je sialene, ludia su sialeni, nechapem odkial tolka nenavist..

btw, zaujimalo by ma toto:
kolkokrat v zivote ste spachali nieco, za co ste na niekoho aspon raz nadavali.
tj. prekrocenie rychlosti na ceste (samozrejme v stale bezpecnej rychlosti, nie 300kmh v meste)
alebo hocico ine, skusim trafit tie najcitlivejsie miesta..
nikdy ste sa neopili?
nikdy ste nikoho neohovarali?
atd atd

tj. nikdy nie je vec taka ako vyzera, alebo ako, uz som zabudol ako je ta fraza..

toto som sa naucil z prosteho pozorovania okolia..

ps: edit, ozaj - nepisem velmi citatelne, lebo po x rokoch pisania takychto litanii ma to uz naozaj nebavi, no nechcem mat krvave ruky, ked sa to vsetko doserie a ja si poviem "mohol som sa viac snazit" tj. otvorit ludom oci, ze nic nie je iste, tj. zijeme v relativnom svete,, atd blabla :) tazko opisat ten pocit, nieco ako varovanie ludi/spolocnosti pred tym co robia zle a zle to dopadne, napr. bol by som rad, ak by mali ludia zasoby jedla a vody doma, lebo potom pride menej ludi ku mne domov so zbranou v ruke pre vodu a jedlo pre ich deti, je snad nad slnko jasne ako sa taky clovek - otec rozhodne, ci odpraskne mna, alebo ci necha svoje dieta vyhladovat na smrt..ale to je uz ina tema, uplne ina :) kazdopadne, nepaci sa mi ak:
- sa nadava na mladych za volantom, pretoze je dost starych (len opak mladeho, nie?) za volantom co zabiju.
- sa nadava na kohokolvek, napr moslim, american, madar, pocierny, atd..

je pomerne jednoduche vyvolat takuto emocnu a masovu nenavist a je pomerne jednoduche tento dav takto ovladat ku svojmu cielu..

ale predovsetkym.. malo tolerancie a cim dalej tym menej tolerancie... medzi ludmi.. velmi zle .. velmi zle..
alaya1
01.01.12,18:52
no nie to máš pravdu- náš je Ftáčniček- ale Hagyari sa mi páči, on je taký vegeťák...:)


-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))), az takto som sa zabavila-))))))))))))))))) vegetak...hm....mam na to iny nazor a nazov-))))))))
Stanislav 1975
01.01.12,18:53
-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))), az takto som sa zabavila-))))))))))))))))) vegetak...hm....mam na to iny nazor a nazov-))))))))
Ty nemáš rada PAĽA HAGYARIHO?:eek::D
Stanislav 1975
01.01.12,18:58
hovadina :)
za 1. pisal som ze nic nie je take ako na prvy pohlad vyzera lebo aj dieta moze byt zdravotne tazko postihnute a to tak, ze to nie je na prvy krat vidiet, napr problemy s nohami
a nadavky na takehoto "drzona" - su teda relevantne ?!
za 2. presne o tomto pisem, ze nikdy nie je vec taka ako vyzera a moje vyjadrenie nemusi mat nic spolocne s realitou, resp.
nemam problem previest starsiu pani cez cestu, resp. jej zobrat nakup len tak, pre nic za nic..
ale velmi casto sa stretavam s agresivnou odpovedou "daj pokoj" , zauimave co? odsudzuju ma na zaklade vyzoru, ich chyba, nie moja.. (i ked aj ja za to potom platim..)

ale ked som bol dieta, tak tiez som nie vzdy uvolnil miesto pre starsieho, (sedim v buse naozaj malo, vacsinou stojim kde nikomu nezavadziam), no ale aj napriek tomu som bol tiez oznaceny ako za drzona.. nie ze by mi to ublizilo na psyhcike ci urazoli, mam v 3,14ci proste.. ale ide o pointu:
clove kjazdi 50 rokov slusne a vramci MPR a raz sa ponahla da ide 110 na 90 tke (kde je aj 150 bezpecna) a prask pokuta od policajta ako keby bol masovy vrah

o toto mi ide..

je BLBOST sudit podla AKTUALNEHO momentu CELEHO cloveka.. jedine odsudit dany cin, tj. chybu ale nikdy nie celeho cloveka.

alebo vas snad ucili na taketo agresivne odsudzovania?

nesud lebo budes sudeny etc

ale nepisem teraz len tebe, ale absolutne kazdmu kto by nadaval mlademu..

heh, a dalsia vec.. kto sakra ma tych mladych ucit ?!?!?! preco nie najskor dobre slovo?

vsetko je sialene, ludia su sialeni, nechapem odkial tolka nenavist..

btw, zaujimalo by ma toto:
kolkokrat v zivote ste spachali nieco, za co ste na niekoho aspon raz nadavali.
tj. prekrocenie rychlosti na ceste (samozrejme v stale bezpecnej rychlosti, nie 300kmh v meste)
alebo hocico ine, skusim trafit tie najcitlivejsie miesta..
nikdy ste sa neopili?
nikdy ste nikoho neohovarali?
atd atd

tj. nikdy nie je vec taka ako vyzera, alebo ako, uz som zabudol ako je ta fraza..

toto som sa naucil z prosteho pozorovania okolia..

ps: edit, ozaj - nepisem velmi citatelne, lebo po x rokoch pisania takychto litanii ma to uz naozaj nebavi, no nechcem mat krvave ruky, ked sa to vsetko doserie a ja si poviem "mohol som sa viac snazit" tj. otvorit ludom oci, ze nic nie je iste, tj. zijeme v relativnom svete,, atd blabla :) tazko opisat ten pocit, nieco ako varovanie ludi/spolocnosti pred tym co robia zle a zle to dopadne, napr. bol by som rad, ak by mali ludia zasoby jedla a vody doma, lebo potom pride menej ludi ku mne domov so zbranou v ruke pre vodu a jedlo pre ich deti, je snad nad slnko jasne ako sa taky clovek - otec rozhodne, ci odpraskne mna, alebo ci necha svoje dieta vyhladovat na smrt..ale to je uz ina tema, uplne ina :) kazdopadne, nepaci sa mi ak:
- sa nadava na mladych za volantom, pretoze je dost starych (len opak mladeho, nie?) za volantom co zabiju.
- sa nadava na kohokolvek, napr moslim, american, madar, pocierny, atd..

je pomerne jednoduche vyvolat takuto emocnu a masovu nenavist a je pomerne jednoduche tento dav takto ovladat ku svojmu cielu..

ale predovsetkym.. malo tolerancie a cim dalej tym menej tolerancie... medzi ludmi.. velmi zle .. velmi zle..
Akože na začiatku som bol na strane misofta, ale aj názor sama má niečo do seba a je aj v ňom kus pravdy...
misoft
01.01.12,20:06
hovadina :)
za 1. pisal som ze nic nie je take ako na prvy pohlad vyzera lebo aj dieta moze byt zdravotne tazko postihnute a to tak, ze to nie je na prvy krat vidiet, napr problemy s nohami aj to sa stáva, no keby som videl, že pri "uvoľňovaní" miesta on sám má problémy - sám ho zatlačím späť
a nadavky na takehoto "drzona" - su teda relevantne ?! ups - nenaznačil som, že by som nadával
za 2. presne o tomto pisem, ze nikdy nie je vec taka ako vyzera a moje vyjadrenie nemusi mat nic spolocne s realitou, resp.
nemam problem previest starsiu pani cez cestu, resp. jej zobrat nakup len tak, pre nic za nic.. takže máš v sebe aj kusisko poriadnej slušnosti - to sa cení!
ale velmi casto sa stretavam s agresivnou odpovedou "daj pokoj" , zauimave co? a práve takéto ti odvrknú tí so "zdravými" nohami odsudzuju ma na zaklade vyzoru, ich chyba, nie moja.. (i ked aj ja za to potom platim..) nie výzor - správanie voči ostatným

ale ked som bol dieta, tak tiez som nie vzdy uvolnil miesto pre starsieho no vidíš, ja hej - lebo ma to NAUČILI, i po hlave som dostal od mamy, keď som sa zabudol, (sedim v buse naozaj malo, vacsinou stojim kde nikomu nezavadziam) to aj ja (dosť často a niekedy nie pár zastávok, ale desiatky kilákov), no ale aj napriek tomu som bol tiez oznaceny ako za drzona..ak začneš,tak logicky, ak len oponuješ, verejná mienka sa často prikloní na tvoju stranu nie ze by mi to ublizilo na psyhcike ci urazoli, mam v 3,14ci proste.. ale ide o pointu:
clove kjazdi 50 rokov slusne a vramci MPR a raz sa ponahla da ide 110 na 90 tke (kde je aj 150 bezpecna) a prask pokuta od policajta ako keby bol masovy vrah trochu od veci

o toto mi ide..

je BLBOST sudit podla AKTUALNEHO momentu CELEHO cloveka.. jedine odsudit dany cin, tj. chybu ale nikdy nie celeho cloveka. no práve - momentálny stav

alebo vas snad ucili na taketo agresivne odsudzovania? opäť od veci - nespomínal som agresívne odsudzovanie, len konštatovanie

nesud lebo budes sudeny etc

ale nepisem teraz len tebe, ale absolutne kazdmu kto by nadaval mlademu.. ak je mladý drzý a neurvalý - aj staršiemu môže dôjsť limit a bude tiež mu stúpať tlak

heh, a dalsia vec.. kto sakra ma tych mladych ucit ?!?!?! preco nie najskor dobre slovo? no práve - kto? Nás učili, keď si sa "pozabudol", iný ti to pripomenul, ako sa máš správať. Lenže časom tí mladí sa stali staršími, nevyžadovali od "následovníkov" podobné normy - mládež trochu "zdivela"

vsetko je sialene, ludia su sialeni, nechapem odkial tolka nenavist.. filozofická otázka - odkiaľ

btw, zaujimalo by ma toto:
kolkokrat v zivote ste spachali nieco, za co ste na niekoho aspon raz nadavali. pokiaľ som to spáchal sam - sám si vynadám, za svoje chyby by som nemal odsudzovať druhého
tj. prekrocenie rychlosti na ceste (samozrejme v stale bezpecnej rychlosti, nie 300kmh v meste)
alebo hocico ine, skusim trafit tie najcitlivejsie miesta.. tiež od veci
nikdy ste sa neopili? ba - niekedy, preto už viac ako 30 rokov nepijem - abstinent
nikdy ste nikoho neohovarali? a koľko - aj moju 3/4 - sem-tam keď ma nepočuje :D
atd atd

tj. nikdy nie je vec taka ako vyzera, alebo ako, uz som zabudol ako je ta fraza..

toto som sa naucil z prosteho pozorovania okolia..

ps: edit, ozaj - nepisem velmi citatelne, lebo po x rokoch pisania takychto litanii ma to uz naozaj nebavi, no nechcem mat krvave ruky, ked sa to vsetko doserie a ja si poviem "mohol som sa viac snazit" tj. otvorit ludom oci, ze nic nie je iste, tj. zijeme v relativnom svete,, atd blabla :) tazko opisat ten pocit, nieco ako varovanie ludi/spolocnosti pred tym co robia zle a zle to dopadne, napr. bol by som rad, ak by mali ludia zasoby jedla a vody doma, lebo potom pride menej ludi ku mne domov so zbranou v ruke pre vodu a jedlo pre ich deti, je snad nad slnko jasne ako sa taky clovek - otec rozhodne, ci odpraskne mna, alebo ci necha svoje dieta vyhladovat na smrt..ale to je uz ina tema, uplne ina :) kazdopadne, nepaci sa mi ak:
- sa nadava na mladych za volantom, pretoze je dost starych (len opak mladeho, nie?) za volantom co zabiju.
- sa nadava na kohokolvek, napr moslim, american, madar, pocierny, atd.. no, kamarát, toto by bolo aj na televíznu debatu :D

je pomerne jednoduche vyvolat takuto emocnu a masovu nenavist a je pomerne jednoduche tento dav takto ovladat ku svojmu cielu.. dav je zmanipulovateľný

ale predovsetkym.. malo tolerancie a cim dalej tym menej tolerancie... medzi ludmi.. velmi zle .. velmi zle.. KUA - teraz si to presne trafil.