hubinskam
29.12.11,20:25
Ahojte všetci chcela by som Vás poprosiť o drahocennú radu. V lete sa chystáme celá rodinka presťahovať do Prahy. Našli sme si domček, kde sme sa už dohodli na prenájme od 1.7.2012. Manžel má prisľúbenú prácu v Prahe už od 1.3.2012. Na Slovensko sa už nechceme nikdy vrátiť.Len riešim teraz dilemu. Som na rodičovskej dovolenke tu na Slovensku a chcela by som vedieť ako to bude so mnou a s našim drobcom, keď sa presťahujeme do Prahy. Teda viem, že manžel tam bude aj poistený, nakoľko tam bude zamestnaný, ale ako to bude so mnou a s drobčekom? Teda chcela by som vedieť či tam budeme aj my poistení, alebo sa musíme niekde nahlásiť a platiť si dobrovoľne poistenie? Čo zdravotné poistenie, ak sa nedaj bože niečo stane malinkému, alebo ochorie on, alebo ja? A ako to bude s mojim rodičovským? Budem dostávať v Čechách, alebo si musím nejak nechať preposielať slovenský rodičovský? A čo si potrebujem vybaviť tu na Slovensku a čo v Čechách, keď tam prídeme, prípadne ešte pred tým? Prosím ak môžete, tak mi nejak poraďte, ak máte niekto skúsenosti, prípadne viete ako postupovať. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
arizona
29.12.11,19:38
hubinskam
29.12.11,20:11
ďakujem za stránky. prezrela som si ich, no však nikde som sa nedočítala, či mám právo dostávať rodičovský v čechách, alebo budem dostávať na slovensku a budem si to musieť nechať nejak preposielať...a tiež dosť nechápem tým formulárom z poisťovne....
arizona
29.12.11,21:31