Nana22
29.12.11,21:17
Nemá niekto skúsenosť so zdanením a účtovaním pripísaného úroku a zrážkovej dane na podnikateľskom účte zriadenom v ČR – účet má zriadený právnická osoba so sídlom v SR. Podľa môjho názoru by som úrok pripočítala k zdaniteľným príjmom na 662 /vychádzam zo zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, podľa ktorého by sa úrokový príjem mal zdaniť v krajine reziedencie/, ale daň len zaúčtujem ako pripočítateľnú položku. Je možné, že keby sme banke predložili potvrdenie o daňovej rezidencii daň by nám nezrážala?
Nana22
30.12.11,18:10
Nikto sa nestretol so zdanením úroku z účtu v zahraničí?
Nana22
07.01.12,14:06
Neúčtujete niekto takýto bankový účet?
Nana22
09.01.12,16:47
Nevie niekto aký je postup?
Nana22
11.01.12,19:51
Ak by náhodou tiež niekto potreboval informáciu k mojej otázke: V prípade úrokov z BÚ, ktorý ma zriadený PO v ČR a banka jej zráža daň – ak PO predloží banke potvrdenie o daňovej rezidencii v SR, banka daň zrážať nebude, avšak PO je povinná prijatý úrok zdaniť ako súčasť svojich príjmov z podnikania. Ak sa stalo, že banke takéto potvrdenie nebolo doručené a daň bola zrážaná, dá sa aj dodatočne požiadať finančný úrad v ČR o vrátenie dane. Povinnosť zdaniť úroky v SR však ostáva zachovaná. Odvolať sa treba na článok 11 zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.