Anika21
30.12.11,10:59
ahojte všetci... ja som už z toho odstupného po novom celá domotaná...platia sa odvody do sociálnej poisťovne aj v prípade že pracovníkovi skončil prac.pomer 10.11.2011, čiže 1 sviatok a 7 dní dovolenky, ktorú čerpal. program mi nevypočítal žiadne odvody do sociálky, iba do zdravotnej poisťovne. ale druhý mzdový program mi ich vypočítal...tak teraz neviem čo je správne...keď som volala do prvej firmy, povedali mi že keď nepracoval a mal len dovolenku, tak sa odvody neplatia. čo vy na to? ďakujem...
Tweety
30.12.11,11:22
ahojte všetci... ja som už z toho odstupného po novom celá domotaná...platia sa odvody do sociálnej poisťovne aj v prípade že pracovníkovi skončil prac.pomer 10.11.2011, čiže 1 sviatok a 7 dní dovolenky, ktorú čerpal. program mi nevypočítal žiadne odvody do sociálky, iba do zdravotnej poisťovne. ale druhý mzdový program mi ich vypočítal...tak teraz neviem čo je správne...keď som volala do prvej firmy, povedali mi že keď nepracoval a mal len dovolenku, tak sa odvody neplatia. čo vy na to? ďakujem... Odvody idú klasicky do oboch poisťovní.
Mila123
30.12.11,11:26
áno, odvody idú do všetkých poisťovní......ale musíš si prepočítať maximálny VZ- denný pre SP(úrazové poistenie sa platí z celej sumy bez ohľadu na odp. či neodpr. dni)....
ZP chce platbu ohraničená je mesačným max. VZ (neprepočítava sa na dni) ....