inuš
30.12.11,11:07
Práve som zaregistrovala v zbierke zákonov zákon č. 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Obzvlásť upozorňujem pohostinstvá, reštaurácie, aby sa s ním oboznámili, nakoľko jeho platnosť je od 01.01.2012. Nestihla som si ho celý podrobne preštudovať, ale pre pohostinstvá je dôležitý § 54 - predaj spotrebiteľského balenia liehu. Vedenie evidencie už bude mesačne a znížili sa aj pokuty - viď § 70. Ak už ho má niekto naštudovaný a našiel v ňom nejaké záludnosti, na čo treba obzvlásť dávať pozor, prosím šup sem do témy, aby sme si navzájom pomohli. Obzvlášť mi vadí § 54 ods. 19 - kopírovať všetky doklady o nákupe SBL a nechávať ich na prevádzke. Och joj, čím ďalej tým viac papierov - kde na to zobrať miesto?
Excise Duty
30.12.11,11:07
Práve som zaregistrovala v zbierke zákonov zákon č. 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Obzvlásť upozorňujem pohostinstvá, reštaurácie, aby sa s ním oboznámili, nakoľko jeho platnosť je od 01.01.2012. Nestihla som si ho celý podrobne preštudovať, ale pre pohostinstvá je dôležitý § 54 - predaj spotrebiteľského balenia liehu. Vedenie evidencie už bude mesačne a znížili sa aj pokuty - viď § 70. Ak už ho má niekto naštudovaný a našiel v ňom nejaké záludnosti, na čo treba obzvlásť dávať pozor, prosím šup sem do témy, aby sme si navzájom pomohli. Obzvlášť mi vadí § 54 ods. 19 - kopírovať všetky doklady o nákupe SBL a nechávať ich na prevádzke. Och joj, čím ďalej tým viac papierov - kde na to zobrať miesto?
Nemohla si to pripojiť sem?
http://www.porada.sk/t181590-zakon-o-spotrebnej-dani-z-alkoholickych-napojov.html
Inak ten zákon je neuveriteľný paškvil a celkom určite bude mať dohru pred Európskou komisiou. Je v rozpore s právom EU a neskrývane bol pripravený na zákazku slovenskej liehovarníckej loby.
Zákon je zároveň ukážkou, ako málo ovládame predpisy EÚ, preto si každý, kto má vplyv môže presadiť svoje záujmy. A kto dal právo ministerstvu financií meniť pravidlá zdaňovania alkoholických nápojov stanovené predpismi EÚ? Minimálne radoví pracovníci Odboru nepriamych daní MFSR museli vedieť a vedia, že zákon nie je v súlade s právom EÚ, napriek tomu sa v dôvodovej správe tvrdí, že zákon je je v súlade s právom EÚ. A od Legislatívnej rady vlády SR cez parlament až po "prezidenta" sa nik nepresvedčí o opaku.
inuš
02.01.12,10:03
Och, prosím o prepáčenie, to bol momentálny nápad a ja som nehľadala, či takáto téma už je. Ešte raz sorry.