bohuslav47
30.12.11,16:47
Som živnostník stolár poskytujem stolárske služby aj s montážou, robím aj drobné opravy nábytkov,používam jednoduché účtovníctvo ALFA, všetko faktúrujem na faktúry aj s príjmovým dokladom. Platbu beriem v hotovosti. Mal som kontrolu zo živnostenského úradu stačili im faktúry a príjmové doklady, žiadne bločiky z pokladni nechceli. Potrebujem pokladnicu? Dakujem.
nedielka
30.12.11,15:48
Hm, aka je otazka???
nedielka
30.12.11,15:50
Vsak pokladnicu uz hadam mas, ak prijimas inkaso faktur v hotovosti. Ci peniaze si davas do ponozky ? :-)
marleau
30.12.11,16:11
Asi myslel na registračnú pokladňu.
Aj mňa to zaujíma.
220870
30.12.11,16:15
Nepotrebuješ ,ale nemôžeš brať hotovosť.Vystavíš len faktúru ,ktorú zákazník zaplatí bankovým prevodom šekom ,alebo vkladom na tvoj účet.
Mila123
30.12.11,16:18
pozri sa na iné príspevky , ktoré sú založené , myslím si, že ak je to zakázková práca nemusí byť ERP (čítala som vyjadrenie z DÚ)
Zita5
30.12.11,16:19
Doplnené 14. 10. 2011

Otázka č. 52 Je povinnosť používať pokladnicu pri poskytovaní stavebných prác a pri výrobe stolárskych výrobkov na faktúru?


Za predpokladu splnenia podmienok uvedených v otázke č. 50 a s prihliadnutím na prílohu č. 1 zákona o ERP, pri vykonávaní stavebných prác vrátane dodávky a montáže materiálu, prijaté tržby nie je povinnosť evidovať v pokladnici, a to ani v prípade, ak je za ich poskytnutie vystavená faktúra, ktorá je následne uhradená v hotovosti. Pokiaľ ide o vyhotovenie stolárskeho výrobku, ktorý je následne predaný na faktúru, ide o predaj tovaru a podnikateľ je povinný používať na evidenciu tržieb pokladnicu, pričom pokladničný doklad musí byť vyhotovený v súlade s § 8 ods. 1 a 2 zákona o ERP. Ak bude vyrobený stolársky výrobok dodaný aj s montážou, ide o službu, ktorá nie je ustanovená v prílohe č. 1 zákona o ERP a podnikateľ nie je povinný používať na evidenciu tržieb pokladnicu, a to ani v prípade, ak je za jej poskytnutie vystavená faktúra, ktorá je následne uhradená v hotovosti.

Zdroj: Ministerstvo financií http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7576
bohuslav47
30.12.11,16:20
Ano všetky moje práce su zakazkové. je to zakazková práca
otázka
30.12.11,16:29
Nemáš povinnosť používať ERP. V prílohe sú povinné činnosti.
Zita5
30.12.11,16:33
Doplnené 14. 10. 2011

Otázka č. 52 Je povinnosť používať pokladnicu pri poskytovaní stavebných prác a pri výrobe stolárskych výrobkov na faktúru?


Za predpokladu splnenia podmienok uvedených v otázke č. 50 a s prihliadnutím na prílohu č. 1 zákona o ERP, pri vykonávaní stavebných prác vrátane dodávky a montáže materiálu, prijaté tržby nie je povinnosť evidovať v pokladnici, a to ani v prípade, ak je za ich poskytnutie vystavená faktúra, ktorá je následne uhradená v hotovosti.

Pokiaľ ide o vyhotovenie stolárskeho výrobku, ktorý je následne predaný na faktúru, ide o predaj tovaru a podnikateľ je povinný používať na evidenciu tržieb pokladnicu, pričom pokladničný doklad musí byť vyhotovený v súlade s § 8 ods. 1 a 2 zákona o ERP.

Ak bude vyrobený stolársky výrobok dodaný aj s montážou, ide o službu, ktorá nie je ustanovená v prílohe č. 1 zákona o ERP a podnikateľ nie je povinný používať na evidenciu tržieb pokladnicu, a to ani v prípade, ak je za jej poskytnutie vystavená faktúra, ktorá je následne uhradená v hotovosti.

Zdroj: Ministerstvo financií http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7576


Tu zvýrazňujem dôležité pre zadávateľa otázky, ako je to u stolára .
Mila123
30.12.11,16:36
Tu zvýrazňujem dôležité pre zadávateľa otázky, ako je to u stolára .

prečítala som si celý príspevok na linku, kt. si prilepila, boli tam aj jedálne, kde sa píše , že nemajú povinnosť používať ERP (keďže príspevok z linku je starý, nedoplnili novelu zákona o ERP, do povinnosti používať ERP sa dostali aj jedálne- podnikateľské)
Zita5
30.12.11,16:48
prečítala som si celý príspevok na linku, kt. si prilepila, boli tam aj jedálne, kde sa píše , že nemajú povinnosť používať ERP (keďže príspevok z linku je starý, nedoplnili novelu zákona o ERP, do povinnosti používať ERP sa dostali aj jedálne- podnikateľské)

Mila ja sa držím toho, že na stránke je napísané
Praktické príklady súvisiace s aplikáciou zákona o ERP

aktualizované dňa: 15. 12. 2011


Praktické príklady súvisiace s aplikáciou zákona o ERP
enfa
24.01.12,19:42
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na tie vyššie spomenuté stavebné práce. Manžel vykonáva stavebné práce napr. drobné stavebné práce bežným občanom. Doteraz vystavil faktúru a peniaze prijal na PPD. Vedie JÚ.
Ak chápem správne:
1.nemusí mať ERP od roku 2012
2.môže prijať peniaze v hotovosti na PPD, alebo všetko musí ísť cez účet?
3.Ale čo keď napr. kúpi nejaké náradie, v obchode mu dajú bločik z ERP a čo jeho účtovníctvo? Doteraz to bol výber z pokladne cez VPD. Teraz to bude ako?
Ďakujem za odpoveď.
Mila123
24.01.12,19:45
1/ poskytuje služby, kt. sú uvedené v prílohe zákona o ERP?
2/ ak nie je v prílohe zákona, dáva fa s PPD
3/ po starom....