Milan Jašo
28.01.06,17:47
poradite mi prosim ako postupovat v nasledujucom pripade? Kamaratka bola 4 roky mimo Slovenskej
republiky. Pocas tohto obdobia si tu na slovensku neplatila odvody do zdravotnej poistovne. Teraz by si
chcela zacat opat platit ale zdravotna poistovna od nej ziada vyplatit predchadzajuce 4 roky. Ona zial nema
dostatok financnych prostrietkov na vyplatenie takejto sumy. Problemy ma automaticky aj so ziskanim
potvrdenia pre Urad prace, socialnych veci a rodiny. Exituje moznost aby si mohla zacat platit odvody do
zdravotnej poistovne de facto na novo? Ako je to s pripadnym prestupom do inej zdravotnej poistovne?
Ma sancu zbavit sa povinnosti vyplatit dlznu sumu?
Daska
28.01.06,16:52
A kde bola??? bola mimo EU alebo v statoch EU, bola tam zdr, poistena???
Milan Jašo
28.01.06,17:03
Dva roky bola v Anglicku, kde pracovala na troch miestach. Z toho zdravotne poistenie jej platili len v jednom pripade. Potom bola asi rok v Cechach kde nemala hradene ZP a potom bola v Cine a v Singapure, kde tiez nemala ZP.
Daska
29.01.06,19:33
V tom pripade jej asi nic nepomoze, asi iba zaplatit... bohuzial
sklenkova
29.01.06,20:13
viem,že je možné dohodnuť sa na splatkach,minulý rok jej 1-8 odpadá, ked vyhlási že bola dobrovolne nezamestnaná a má to v pohode,hádam to zvládne
durisovad
29.01.06,20:15
Ak do poistovne prinesnie potvrdenie, ze v zahranici bola poistena, za dobu nepritomnosti na Slovensku platit nemusi. Mam s tym osobnu nedavnu skusenost.