manga
31.12.11,10:10
neviem ci niekto dnes "pracuje" :-) ale skusim ... znama mi donieslo ucto s tym ze pri kontrole na DU jej zistili, ze v 10/2008 sa mala stat platcom dph z titulu dosiahnutia obratu. takze musi podat mimoriadne DP za obdobie 12/2008 - 12/2011. chcem sa spytat /resp. potvrdit/, vsetky sadzby 19% a 20% dam do jedneho riadku a cisla v SKK z r.2008 prepocitam konverznym kurzom a vsetko spolu do riadku vstup r.23 a vystup r. 03 ?!?! je treba nejaku prilohu pridat s pomocnym vypoctom?!
a este, za spatne roky je treba podat aj dodatocne DP z DPFO /uctuje v JU, maly obchodik/?! spravne uvazujem ?!?
dakujem za vasu pomoc, nenasla som podobnu temu, ak tu taka je, vopred sa ospravedlnujem.
veseleho Silviho prajem :D
KEJKA
31.12.11,11:08
pomocný výpočet sa hodí, inak to nejde, ale nemusíš ho odovzdať s DP, ale si ho nechaj pre prípad kontroly.
A aj dodatočné DPFO sa hodí, predpokladám, že bude DPH na výstupe, teda sa jej zníži základ dane a niečo ušetrí na dani z príjmu. Tam to však treba riešiť podľa jednotlivých rokov.
manga
31.12.11,11:56
ja si skor myslim ze zaklad dane sa zvysi, nakolko prijmy zostanu take iste (ako zaklad dph) a vydavky budu nizsie, nakolko doteraz boli s DPH a po mimoriadnom DP bude musiet byt odratana DPH. ale zle rozmyslam?!
dakujem za odpoved..
hor sa na chlebicky.. :-)
KEJKA
31.12.11,12:19
všetky príjmy bude treba dodatočne rozdeliť na základ dane a DPH, ktorú treba odviesť v dodat. DP DPH. Tým pádom budú príjmy nižšie. Budú nižšie aj výdavky, ale ak sa podnikalo so ziskom, tak ten zisk sa zvýši, základ dane sa zvýši a zvýši sa daňová povinnosť.........
manga
31.12.11,14:37
jaj boze... dakujem velmi pekne ... by som to len dovrzala :-( esteze som sa spytala :-( stale som bola v tom ze prijmy treba dodanit. pani na du stale tvrdila ze musi doplatit dan, to ma zmiatlo.. dakujem !!!§
junior78
05.04.12,09:01
Ahojte nemáte niekto skúsenosť s podaním mimoriadneho DP k DPH spätne podľa § 78 ods. 9.
Firma mala byť registrovaná pre dph od 06/2010. Zaregistrovali sme 12/2011.
Mali sme 60 dní na podanie mimoriadneho Dp ale nestihlo sa a teraz chcem podať len neviem ako.
Mám vyplniť zvlášť jedno DP za obdobie 2010 a ďalšie DP za 2011? Na tlačivo mi dovolí napísať len jeden dátum navyše bola aj iná sadzba a keď všetko vyplním v tlačive z roku 2011 tak mi tam nesedia výpočty.
Prosím poraďte ďakujem.
KEJKA
05.04.12,10:13
Ahojte nemáte niekto skúsenosť s podaním mimoriadneho DP k DPH spätne podľa § 78 ods. 9.
Firma mala byť registrovaná pre dph od 06/2010. Zaregistrovali sme 12/2011.
Mali sme 60 dní na podanie mimoriadneho Dp ale nestihlo sa a teraz chcem podať len neviem ako.
Mám vyplniť zvlášť jedno DP za obdobie 2010 a ďalšie DP za 2011? Na tlačivo mi dovolí napísať len jeden dátum navyše bola aj iná sadzba a keď všetko vyplním v tlačive z roku 2011 tak mi tam nesedia výpočty.
Prosím poraďte ďakujem.
spätne podľa mňa neexistuje.
mali ste to všetko zahrnúť do DP DPH v rámci tých 60 dní po registrácii - môj názor.
takže zvoliť si obdobie a za to podať dodatočné DP DPH.
Sú iné sadzby, takže výpočty nebudú sedieť, ale to nevadí.
Budeš mať predsa súpis dokladov - odporúčam osobitne za jednotlivé roky.
Tiež rok 2011 rozdeliť na obdobie PRED registráciou a obdobie PO registrácii.
V prípade kontroly to budete riešiť - preukazovať.
junior78
07.04.12,17:47
Ďakujem

Obdobie po registrácii bolo podané v januári 2012. Mimoriadne sme nepodali lebo sme nemali všetky doklady a až teraz sa nám podarilo vypočítať daňovú povinnosť. Zrejme bude pokuta že sme prešvihli 60 dní. Obdobia mám rozdelené po rokoch. Mimoriadne DP podám na jednom tlačive. Aké obdobie mám napísať na tlačivo 2010 aj 2011 alebo len 2011?
KEJKA
10.04.12,09:24
nepodáš mimoriadne ale dodatočné. Alebo riadne za marec 2012
junior78
10.04.12,11:00
nerozumiem ako to myslíš.
Od 122011 sme štvrťročnými platcami dph. Mali sme byť od 062010. Podľa § 78 ods. 9 sme boli povinný do 60 dní odo dňa podania žiadosti o registráciu pre dph podať mimoriadne daňové priznanie za obdobie 062010-112011 za ktoré sme mali byť platcami dph. Toto mimoriadne DP sme ešte nepodali. Podali sme riadne DP za 4. štvrťrok 2011(doklady iba december lebo až vtedy nás registrovali). Teraz podáme riadne DP za 1. štvrťrok 2012 a plus ešte musíme nejak podať to mimoriadne priznanie.
marjankaj
10.04.12,11:07
nerozumiem ako to myslíš.
Od 122011 sme štvrťročnými platcami dph. Mali sme byť od 062010. Podľa § 78 ods. 9 sme boli povinný do 60 dní odo dňa podania žiadosti o registráciu pre dph podať mimoriadne daňové priznanie za obdobie 062010-112011 za ktoré sme mali byť platcami dph. Toto mimoriadne DP sme ešte nepodali. Podali sme riadne DP za 4. štvrťrok 2011(doklady iba december lebo až vtedy nás registrovali). Teraz podáme riadne DP za 1. štvrťrok 2012 a plus ešte musíme nejak podať to mimoriadne priznanie.
Aké mimoriadne? Čítal/a si vôbec ten zákon?
V tlačive máš iba tri možnosti:
1. riadne
2. opravné
3. dodatočné
Kapišto?




§78
(9) Osoba, ktorá nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň alebo podala žiadosť o registráciu pre daň oneskorene, je povinná podať jedno daňové priznanie za obdobie, v ktorom mala byť platiteľom, do 60 dní odo dňa zistenia daňovým úradom, že osoba nesplnila povinnosť podať žiadosť o registráciu pre daň, alebo do 60 dní od podania oneskorenej žiadosti o registráciu pre daň, ak toto oneskorenie je viac ako 30 dní. V daňovom priznaní osoba prizná daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, a v lehote na podanie daňového priznania je povinná túto daň zaplatiť po odpočítaní dane podľa § 55 ods. 3; ak odpočítanie dane podľa § 55 ods. 3 prevyšuje daň, ktorú je povinná platiť podľa § 69 ods. 13, daňový úrad vykoná kontrolu a daň vráti v lehote desiatich dní od skončenia kontroly.
junior78
10.04.12,11:42
nie nečítal som len som vymyslel.
samozrejme, že k tomu nie je zvlášť tlačivo . je to riadne dp s tým, že označíš príslušný § 78.Keď to urobíš v aplikácii e dane, umožní ti označiť len rok za ktorý chceš podať DP. Mimoriadnym je nazvaný v komentároch k zákonu. Vďaka tvojmu príspevku som zistil ako myslela Kejka. Zrejme preto sme si nerozumeli lebo ona čítala zákon kde nie je DP nazvaný tzv. mimoriadnym a ja som čítal aj komentár kde je nazvaný mimoriadnym.
Každopádne som zo zákona a z komentárov vydedukoval, že podávam za obdobie 062010 - 122011 zvlášť jedno priznanie. a práve k tomu hľadám riešenie ako označím to DP. Či uvádzam iba 2011 alebo 2010 alebo aj aj. To že podávam iba jedno za dve obdobia a že mi nebude sedieť dph sme už vyriešili v predch. príspevkoch. Keď s tým máš skúsenosti prosím poraď mi. dakujem
marjankaj
10.04.12,18:44
Nie nemám s tým skúsenosti. Ja sa snažím podávať DP v termíne.
A prečo sa neopýtaš svojho správcu? Stačí aj telefonicky. Určite je tam uvedená osoba aj s telefónnym číslom.
mata82
10.04.12,18:50
nie nečítal som len som vymyslel.
samozrejme, že k tomu nie je zvlášť tlačivo . je to riadne dp s tým, že označíš príslušný § 78.Keď to urobíš v aplikácii e dane, umožní ti označiť len rok za ktorý chceš podať DP. Mimoriadnym je nazvaný v komentároch k zákonu. Vďaka tvojmu príspevku som zistil ako myslela Kejka. Zrejme preto sme si nerozumeli lebo ona čítala zákon kde nie je DP nazvaný tzv. mimoriadnym a ja som čítal aj komentár kde je nazvaný mimoriadnym.
Každopádne som zo zákona a z komentárov vydedukoval, že podávam za obdobie 062010 - 122011 zvlášť jedno priznanie. a práve k tomu hľadám riešenie ako označím to DP. Či uvádzam iba 2011 alebo 2010 alebo aj aj. To že podávam iba jedno za dve obdobia a že mi nebude sedieť dph sme už vyriešili v predch. príspevkoch. Keď s tým máš skúsenosti prosím poraď mi. dakujem

Ja som podávala tiež DP k DPH (elektronicky) kvôli oneskorenej reg. za 102010 až 032011, prvýkrát mi dovolilo do tlačiva vypísať rok 2011, pri podaní dodatočného som znova uviedla 2011, ale to už správkyni neprešlo, tak mi volala, aby som to doniesla osobne a perom som jej do tlačiva dopísala presné dátumy 21.10.2010-31.3.2011.
junior78
16.04.12,11:42
Ďakujem