miro24679
31.12.11,11:53
Dobrý deň

Včera ma niečo veľmi pohoršilo a šokovalo.

Na nástenku Facebooku môjho kamaráta niekto (z jeho známych - má ich tam asi 200) dal fotku, ktorá bola sadisticko nekrofilná. Na fotke bolo telo mladej mŕtvej ženy, ktoré bolo zozpárané takmer od krku až po brucho, bola vypitvaná a bolo vidieť až obnaženú chrbticu. A nejaký muž mal s týmto mŕtvym rozpáraným telom pohlavný styk, takým spôsobom, že koniec jeho penisu bolo vidieť z rozpáranej časti toho tela.

Som chlap, obyčajne ma nič tak ľahko nerozhodí, ale to čo som videl na tej fotke ma poriadne šokovalo. :(:mad:

Ak niekto zverejní takúto fotku, môže sa jednať o trestný čin?
Je možné na toho človeka podať trestné oznámenie za šírenie takejto sadisticko nekrofilnej fotografie?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Stanislav 1975
31.12.11,10:56
podľa mňa je to nejaký trestný čin- v najlepšom prípade budenie verejného pohoršenia, alebo niečo také-určite to nieje moc legálné...
Ingrid Ondruskova
31.12.11,14:02
...fúúúj a pre toto práve nenávidím facebook!!! každý si tam robí čo chce!!
marleau
31.12.11,14:04
Mne to nerobí nič.
lujza.j
31.12.11,14:43
§ 366
Hanobenie mŕtveho


(1) Kto zneužije alebo zneuctí mŕtveho, alebo neoprávnene vykoná exhumáciu ľudských ostatkov, alebo svojvoľne odníme z pohrebiska ľudské ostatky, alebo nakladá s ľudskými ostatkami v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až na tri roky.


(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.
misoft
31.12.11,14:56
Na nástenku Facebooku môjho kamaráta niekto (z jeho známych - má ich tam asi 200) dal fotku, ktorá bola sadisticko nekrofilná.
Skúsiť vypátrať dodávateľa dotyčnej fotky - jeho nick (ak má aj ostatné údaje) označiť ako nežiaducého, oznámiť adminovi Facebooku s uvedením protiprávnosti - Facebook ho stopne (začínajú byť už trochu citliví na takéto "veci"), zruší mu účet.

A je to tr.čin.
kopretinka
31.12.11,15:31
ja by som chcela vidieť tú fotku,zaujíma ma to ako fotografa,či to nie je náhodou iba nejaká montáž.
Stanislav 1975
31.12.11,15:39
ja by som chcela vidieť tú fotku,zaujíma ma to ako fotografa,či to nie je náhodou iba nejaká montáž.
aha ju- aká zvedavá- aj teba to zaujíma?:D
kopretinka
31.12.11,15:42
aha ju- aká zvedavá- aj teba to zaujíma?:D
čisto z odborného hľadiska :D
Stanislav 1975
31.12.11,15:46
čisto z odborného hľadiska :D
:D- ja viem, že len z odborného hladiska- všetci tu máme po 5 rokov...:D:---