durcan
31.12.11,20:39
Pred Vianocami sa ma snažil riaditeľ vyhodiť akože dohodou s tým, že ruší moje pracovné miesto - vedúca Nemocničnej lekárne a zodpovedný farmaceut organizácie.Ak zruší aj odborného zástupcu a nemá v čase odchdou vymenovaného náhradného, alebo nedôjde k preberacej inventúre medzi mnou a týmto náhradným zástupcom, je výpoveď platná?
Neoficiálne ma vyhadzuje kvôli mojej písomnej kritike v posledný deň skúšobnej doby jeho kamarátky- mojej podriadenej, pričom ako nadriadená som mala na to právo a opodstatnenie.
Môžu informatici zhackerovať môj počítač, hoci patrí organizácií, počas mojej PN alebo neprítomnosti? Mám tam celú evidenciu lekárne a aj kopec osobných súborov.
mimosin
01.01.12,12:09
1/ Výpoveď dohodou – neexistuje. Nenechaj sa dotlačiť, že ty požiadaš o skončenie PP dohodou.

2/ Ak zamestnávateľ zruší tvoje pracovné miesto, môže ti dať výpoveď v zmysle § 63 ods. 1/ písm. b/. Výpovedná doba je 2 -mesačná, ak tvoj PP ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov, ak trval najmenej 5 rokov, výpovedná doba je 3-mesačná.
Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.
Pred začatím plynutia výpovednej doby, máš právo požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou v nadväznosti na cit. §, zamestnávateľ je povinný ti vyhovieť. Vtedy ti patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom tvojho priemerného mesačného zárobku a za výpovednú dobu.
Súbeh výpovednej doby a odstupného bol novelou ZP od 1.9.2011 zrušený.

3/ Aj, keď máš podpísanú dohodu o HZ, nič nebráni zamestnávateľovi, aby s tebou skončil PP. Je to problém na strane zamestnávateľa - komu prevádzku odovzdá, ale ty vo svojom záujme požiadaj písomne pred skončením pracovného pomeru o vykonanie inventarizácie. Trvaj na tom, aby si bola prítomná pri inventarizácii, lebo tvoja HZ skončí až vykonaním ODOVZDÁVAJÚCEJ inventarizácie.

Ak by si sa bránila odovzdaniu prevádzky, napr., že pôjdeš na PN, v prípade vykázania manka, tvoj podiel ťa počká a je to dôvod na skončenie PP zo strany zamestnávateľa za porušenie pracovnej disciplíny. A PC je majetkom zamestnávateľa, v prípade kontroly je on zodpovedný za nainštalované programy.................
durcan
02.01.12,18:07
Takže ak by mi dali podpísať dohodu o skončení PP, mám napísať , že nesúhlasím? A čakať na výpoveď? Podľa mňa nedošlo k zrušeniu prevádzky a zatiaľ ani môjho miesta.Je to účelová výpoveď.
Máme podpísanú kolektívnu HZ, takže by to mohol byť dôvod na prepustenie všetkých zamestnancov....malé inventúry robíme každý mesiac a v novembri som odovzdala inventúru, ktorá bola vporiadku.
JankaO
02.01.12,18:11
Netreba písať, že nesúhlasíte. Jednoducho dohodu na znak nesúhlasu nepodpíšte, ignorujte ju.
terezamaria
02.01.12,20:09
Takže ak by mi dali podpísať dohodu o skončení PP, mám napísať , že nesúhlasím? A čakať na výpoveď? Podľa mňa nedošlo k zrušeniu prevádzky a zatiaľ ani môjho miesta.Je to účelová výpoveď.
Máme podpísanú kolektívnu HZ, takže by to mohol byť dôvod na prepustenie všetkých zamestnancov....malé inventúry robíme každý mesiac a v novembri som odovzdala inventúru, ktorá bola vporiadku.
Durcan dohoda je akt aspoň dvoch zmluvných strán, čo v Tvojom prípade si Ty a zamestnávateľ. Ty to jednoducho nepodpíšeš a nebudeš písať žiaden komentár.
Pokiaľ chcú dať " účelovú " výpoveď, ako si ju Ty nazvala, tak nech Ti dajú § 63, ods.1, písm.b/ ZP a potom sa podľa toho zariadiš. Buď zostaneš odpracovať výpovednú dobu alebo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadaš o vyplatenie odstupného a skončenie pracovného pomeru dohodou s výpovedným § vyššie uvedeným.
durcan
13.01.12,16:28
No a nakoniec to vyzerá tak, že k výpovedi nedôjde.....odvolali riaditeľa.Môže mi nový nástupca alebo zastupujúci riaditeľ (námestník) dať výpoveď ako zostávajúcu po predchádzajúcom riaditeľovi? Organizačná zmena nebola nikde ohlásená, ani na intranete ani na gremiálnej porade.
KEJKA
13.01.12,16:34
to nie je nemožné, ale ani pravdepodobné. Nový riaditeľ sa musí zorientovať vo svojej funkcii, prebral nejaký stav, zhodnotí a bude konať.
Mala by si sa venovať svojej práci.