Vavrinec
01.01.12,10:05
Ako fyz.osoba nepodnikateľ som doporučene zaslal svojmu dlžníkovi/fyz.osobe/ výzvu na úhradu dlhu. Ten však zásielku neprevzal. Môžem ju považovať za doručenú a podať návrh na súd -platobný rozkaz?
pepsikova
01.01.12,09:19
...do žiadosti na súd uveď, že si dlžníka vyzval a dolož kópiu listu a podací lístok z pošty...
...skôr ale, ako súkromná osoba by som dala na políciu trestné oznámenie na dlžníka pre nevrátenie dlhu,doložila niečím, že si peniaze alebo niečo dal a nedostal späť, to sa potom vyšetruje a dôkazuje a súd rozhodne potom o vyrovnaní pohľadávky...
buchač
01.01.12,12:35
Ako fyz.osoba nepodnikateľ som doporučene zaslal svojmu dlžníkovi/fyz.osobe/ výzvu na úhradu dlhu. Ten však zásielku neprevzal. Môžem ju považovať za doručenú a podať návrh na súd -platobný rozkaz?
..áno..

...do žiadosti na súd uveď, že si dlžníka vyzval a dolož kópiu listu a podací lístok z pošty...
...skôr ale, ako súkromná osoba by som dala na políciu trestné poznámenie na dlžníka pre nevrátenie dlhu,doložila niečím, že si peniaze alebo niečo dal a nedostal späť, to sa potom vyšetruje a dôkazuje a súd rozhodne potom o vyrovnaní pohľadávky...
...nie žiadosť ..

ALE

Návrh na platobný rozkaz na príslušný súd ...
alebo
Trestné oznámenie na políciu alebo prokuratúru...

...samozrejme s patričným zdôvodnením a zdokladovaním ...