lydinka
28.01.06,21:47
Ahojte poradaci, neviem či tato otazka patrí práve do tejto porady, možno je aj trochu sprostučká ale:
Zmenila som niekedy v auguste 2005 trvalé bydlisko a nenahlasila som to na DU, proste som na to zabudla. Dostanem pokutu?
Zdeni
29.01.06,11:52
Pokutu nedostaneš, ale všetká pošta sa bude DÚ vracať. / Ak ťa poštárka pozná a vie kam si sa presťahovala tak bude možno ochotná a poštu dá tej, ktorá má tvoj rajón/ Stačí prefotiť nový občianský preukaz - s novou adresou a dať ho do podateľne na DÚ. Neriskovala by som napríklad to, že by ma volali na kontrolu a ja by som sa nedostavila, tam by už tie pokuty začali;) .
ala13
29.01.06,14:24
Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?
vieroslava
29.01.06,14:41
Ak máš živnosť, musíš ohlásiť zmenu trvalého bydliska najprv na živnostenský, až potom na DÚ. DÚ musíš predložit kópiu zmeny zo živnostenského a vrátiť osvedčenie o registrácii a pridelení DIČ. Kópiu OP som tam nedávala, len som v žiadosti napísala zaniknutú starú adresu a novovzniknutú novú adresu.
Zároveň to musíš oznámiť aj soc.poisťovni a zdravotnej, kde tiež predložíš starý preukaz poitenca, aby Ti vydali nový s novou adresou. Poisťovne majú na to tlačivá.
Zdeni
29.01.06,15:08
Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?

Tieto info mám z vlastnej skúsenosti. Robila som to už 2x. Správkyňa, ku ktorej patrím mi povedala, aby som prefotila OP /nevidím na tom nič podozrivé/ a dala na podatelňu, aby si to v registri opravili. Takto som to spravila 2x a je to v poriadku. A zmenu bydliska treba hlásiť určite - podľa mňa. A ešte ako píše vieroslava, absolvovať to všetko od zdravotnej, sociálnu, živnost. to je jasné, ale ihneď im nahlásiť zmenu tak ako som písala, pre prípad, že si budú chcieť s tebou "dopisovať" v čase, keď nebudeš mať nový ŽL. /toto mám od správkyne:rolleyes: , ale myslím, že je to pochopiteľné/:)
babenko1
29.01.06,18:44
Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?Pojednáva o tom zákon o správe daní a poplatkov...§ 31 registračná povinnosť a konkrétne v ods. 7 sa píše, že ak dôjde k zmenám skutočnosti uvedených v predchádzajúcich odstavcoch, je daňový subjekt povinný oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, kedy vznikli.
Zita5
29.01.06,18:49
Lidinka ,

takéto veci , treba riešiť hneď za horúca . Si predstav , že sa vráti dôležitá pošta z DÚ alebo SP, ZP . To sú skutočne následky ako hrom .
Mohla si s tým počítať a na pošte v mieste Tvojho bývalého bydliska požiadať o doposielanie pošty , platí sa 120 Sk na pol roka , a poštu by Ti doposielali na novú adresu .V prípade záujmu doposielanie za poplatok môžeš predlžovať .

Ja som to riešila tak , že v zákonnej lehote som vykonala všetky zmeny na inštitúciach,poštu mi doposielajú ešte dodnes a pritom 1 1/5 roka už bývam inde .
hermiona
17.03.07,18:39
Lidinka ,

takéto veci , treba riešiť hneď za horúca . Si predstav , že sa vráti dôležitá pošta z DÚ alebo SP, ZP . To sú skutočne následky ako hrom .
Mohla si s tým počítať a na pošte v mieste Tvojho bývalého bydliska požiadať o doposielanie pošty , platí sa 120 Sk na pol roka , a poštu by Ti doposielali na novú adresu .V prípade záujmu doposielanie za poplatok môžeš predlžovať .

Ja som to riešila tak , že v zákonnej lehote som vykonala všetky zmeny na inštitúciach,poštu mi doposielajú ešte dodnes a pritom 1 1/5 roka už bývam inde .

Pošta do vlastných rúk sa nedoposiela!!!!!
Zita5
17.03.07,18:45
Pošta do vlastných rúk sa nedoposiela!!!!!

Áno súhlasím.