miroslava23
01.01.12,11:57
Mali sme pozemok-polovocu vlastnila stará mama a nebohý ujo.Ujo bol gamblér a keď sa dostal do finančným problémov,ukecal starku,aby svoj pozemok predala.Lenže takému typkovi,čo si dotiahol vlastného odhadcu a ohodnotil to pod cenu.Starka "pre dobro rodiny" bola ticho,dozvedeli sme sa to len nedávno.U notára bola podpísaná zápisnica,že kupujúci vypláca rovnaký podiel starkej aj ujovi pred notárkou,lenže peniaze nedostala,pretože kupujúci povedal,že cena pozemku je presne taká ,koľko mu ujo dlžil,pýtam sa aj to či je možné aby notárka podpísala,túto sumu,keď žiadne peniaze sa pred ňou neodovzdávali. Pozemok je už aj na katastri prepísaný na nového majiteľa-dá sa s tým niečo robiť?A aká by bola úspešnosť-váš názor?
Ice dive
01.01.12,11:48
podľa mňa je šanca nulová, nakoľko ak starká podpísala pred notárom, že peniaze obdržala... notár nemá povinnosť to prešetrovať či aj fyzicky... stačilo starkino vyhlásenie a teraz ak je ujo už nebohý ťažko niečo dokazovať... zarážajúce je to, že starkej nič nevyplatil, lebo ujo mu dlhoval... starká bola tretia strana v tomto obchode, t.j. mala nárok na svoj diel i keď podhodnotený a veriteľ nemal čo uplatňovať svoju pohľadávku voči nej...
miroslava23
01.01.12,12:19
podľa mňa je šanca nulová, nakoľko ak starká podpísala pred notárom, že peniaze obdržala... notár nemá povinnosť to prešetrovať či aj fyzicky... stačilo starkino vyhlásenie a teraz ak je ujo už nebohý ťažko niečo dokazovať... zarážajúce je to, že starkej nič nevyplatil, lebo ujo mu dlhoval... starká bola tretia strana v tomto obchode, t.j. mala nárok na svoj diel i keď podhodnotený a veriteľ nemal čo uplatňovať svoju pohľadávku voči nej...
Ale veroteľ si uplatnil a o to vlastne ide,starka sa so synom dohodla,že to spoločne predajú vo viere,že dostane nejaké peniažky,no nakoniec to dopadlo takto a preto sme chceli vedieť či sa dá niečo s tým,vlastne bola oklamaná,v prvom rade synom,ale ani veriteľ jej nič dopredu nepovedala na kupno-predajnejzmluve je uvedené,že vypláca rovnakým dielom obidvoch
Stanislav 1975
01.01.12,12:26
Ice Dive má pravdu- babička sa nechala dobehnúť a šanca vrátiť to naspať je prakticky nulová...
Ice dive
01.01.12,12:27
no a akým spôsobom vypláca obidvoch rovnakým dieľom? to by malo byť v tej zmluve tiež napísané... prevodom na účet asi nie, zaslaním na adresu cez poštu tiež asi nie... ak je tam uvedené, že pri podpise zmluvy odbržali obaja hotovosť a starká podpísala, t.j. "prevzala" peniaze aj keď nie fyzicky... má proste smolu a ťažko dokáže, že nič nedostala... nakoľko je to jednak tvrdenie proti tvrdeniu dvoch strán a dokonca potvrdila prevzatie pred notárom...
miroslava23
02.01.12,12:12
no a akým spôsobom vypláca obidvoch rovnakým dieľom? to by malo byť v tej zmluve tiež napísané... prevodom na účet asi nie, zaslaním na adresu cez poštu tiež asi nie... ak je tam uvedené, že pri podpise zmluvy odbržali obaja hotovosť a starká podpísala, t.j. "prevzala" peniaze aj keď nie fyzicky... má proste smolu a ťažko dokáže, že nič nedostala... nakoľko je to jednak tvrdenie proti tvrdeniu dvoch strán a dokonca potvrdila prevzatie pred notárom...

Máš pravdu v zmluve je že peniaze dostali pri podpise zmluvy-tak máme smolu.Ja som len rozčarovaná ako sa vedia niektorý obohatiť-som zvedavá kedy aj takýmto ľuďom klepnú na prsty-schválne požičiavajú peniaze aj väčšie sumy-obsvlášť gemblerom a hlavne keď vedia že sú majiteľmi niečoho,hnuteľnosti,či nehnuteľnosti-veď to sa dá nazvať jediným slovom úžera.