Leo80n
01.01.12,15:27
dobry den, vdaka mojej uctovnicke som nezaplatil preddavky 20tis, viete niekto aka pokuta mi hrozi?
Mila123
01.01.12,14:33
pokuta žiadna, ale penále z nezaplatených preddavkov.....na web. stránke drsr.sk je kalkulačka na výpočet.....a samozrejme musíš ich zaplatiť, čím skôr, tým je to lacnejšie....
pavol54
01.01.12,15:03
dobry den, vdaka mojej uctovnicke som nezaplatil preddavky 20tis, viete niekto aka pokuta mi hrozi?
to je v €, za každý kvartál? Alebo celkom? lebo za posledný kvartál platíš do 31.01.2012 a účtovníčke si zaplatil? Nebolo by lacnejšie si kúpiť účtovný program a účtovať si sám To musíš mať veľmi výnosnú firmu keď máš zisk pred zdanením cca 140 000, tie penále nebudú tak vysoké z toho zisku to ani nezbadáš.
Leo80n
01.01.12,15:26
bolo to za cely rok 2010, a uctovnicka je stara pani, co mi absolutne dokafrala ucotnictvo a nechce mi dat papiere, lebo jej odmietam zaplatit to, co uplne pokafrala, ako mam postupovat? je to starsia pani, co mi dala nepresne informacie, a vdaka ktorym som na to doplatil
povie mi niekto, kolko bude cca pokuat ? mal sm platit kvartalne, s tym, ze aj danove priznanie meskalo, lebo ona si myslela, ze to mozeme odlozit do septermbra, ale mohli sme len do juna, takze ja mam pokutu od aprila 2011, kedy sa to malo zaplatit, ale zaplatilo sa to az koniec septembra, myslim tym dan 20tis, a preddavky sa nezapatili doteraz. som sam a nemam zamestnancov, nikoho, a ked videla ake mam zisky, asi to urobila na schval,,,robim obchod so zahranicim a nemam ani DPH, lebo ani na to ma neprihlasila. je to hroza, chcem to asi cele zobrat na sud, neviem.
KEJKA
01.01.12,15:57
čo už nasúdiš? máte vôbec zmluvu? To je na dlhé lakte, stará pani je dôchodkyňa? čo jej vezmeš? varešky z kuchyne, asi nebola ani poistená.
ber to ako poučenie pre budúcnosť, na účtovníčke sa neoplatí šetriť, ale nezdá sa mi, aby robila schválnosti.
Dohodni sa, že tie pokuty jej môžeš strhnúť - zaplatiť menej, lebo termíny daní a preddavkov musí ovládať, upozorniť klienta je samozrejmosť. Skôr je otázka, či ti vôbec urobila účtovníctvo dobre, alebo naozaj ide len o tie termíny.
Ak sa s ňou dohodneš, vyhneš sa ďalším nákladom na právnika, súdy, pri takom zisku pokuty nie sú likvidačné, preddavky budú zrejme tiež v sume 20000, rovnako ako tá daň, čo si platil v septembri. Tak ich rýchlo uhraď, nech to máš z krku a môžeš si ich započítať na daňovú povinnosť 2011.
zmeškané termíny, nie je úplne pokafrané účtovníctvo, či ako?
pavol54
01.01.12,18:33
bolo to za cely rok 2010, a uctovnicka je stara pani, co mi absolutne dokafrala ucotnictvo a nechce mi dat papiere, lebo jej odmietam zaplatit to, co uplne pokafrala, ako mam postupovat? je to starsia pani, co mi dala nepresne informacie, a vdaka ktorym som na to doplatil
povie mi niekto, kolko bude cca pokuat ? mal sm platit kvartalne, s tym, ze aj danove priznanie meskalo, lebo ona si myslela, ze to mozeme odlozit do septermbra, ale mohli sme len do juna, takze ja mam pokutu od aprila 2011, kedy sa to malo zaplatit, ale zaplatilo sa to az koniec septembra, myslim tym dan 20tis, a preddavky sa nezapatili doteraz. som sam a nemam zamestnancov, nikoho, a ked videla ake mam zisky, asi to urobila na schval,,,robim obchod so zahranicim a nemam ani DPH, lebo ani na to ma neprihlasila. je to hroza, chcem to asi cele zobrat na sud, neviem.
čo robiť ? zavolať na seba daňovú kontrolu, myslím si že brániť daňovej kontrole je troch silná káva.
Negoti
01.01.12,18:54
to je v €, za každý kvartál? Alebo celkom? lebo za posledný kvartál platíš do 31.01.2012 a účtovníčke si zaplatil? Nebolo by lacnejšie si kúpiť účtovný program a účtovať si sám To musíš mať veľmi výnosnú firmu keď máš zisk pred zdanením cca 140 000, tie penále nebudú tak vysoké z toho zisku to ani nezbadáš.

Pavol máš chybný dátum.....



Január


2.1.2012
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z príjmov u právnických osôb vo výške 1/12 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie u právnických osôb, ktorých daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie presiahla 16 596,96 EURZaplatenie mesačných preddavkov na daň z príjmov u fyzických osôb vo výške 1/12 poslednej známej daňovej povinnosti u fyzických osôb, ktorých posledná známa daňová povinnosť presiahla 16 596,96 EUR
Zaplatenie štvrťročných preddavkov na daň z príjmov u právnických osôb vo výške 1/4 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie u právnických osôb, ktorých daň v predchádzajúcom zdaňovacom období presiahla 1 659,70 EUR a nepresiahla 16 596,96 EUR
Zaplatenie štvrťročných preddavkov na daň z príjmov u fyzických osôb vo výške 1/4 poslednej známej daňovej povinnosti u fyzických osôb, ktorých posledná známa daňová povinnosť presiahla 1 659,70 EUR a nepresiahla 16 596,96 EUR
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z motorových vozidiel vo výške 1/12 predpokladanej dane u daňovníka, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 8 292 EUR
Zaplatenie štvrťročných preddavkov na daň z motorových vozidiel vo výške 1/4 predpokladanej dane u daňovníka, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 660 EUR a nepresiahne 8 292 EUR





http://drsr.sk/wps/portal