franco24
01.01.12,17:23
Dobrý večer a zároveň všetko dobré do nového roku 2012 vám prajem, potrebujem poradiť. Kamarátka je štátnym zamestnancom od roku 2006. Predtým pracovala v súkromných firmách ako asistentka, fakturantka atď. Má ukončené úplné stredné vzdelanie s maturitou a pozíciu referent. Od novembra 2008 je na materskej dovolenke, ktorá jej minulý rok 2011 presne 28. decembra 2011 skončila. Teraz by mala nastúpiť do práce. Jej otázka znie? do akej platovej triedy by mala byť zaradená? Započítava sa materská+rodičovský do praxe? (čiže či sa jej môže zvýšiť tabuľkový plat od odrobených rokov?) Podotýkam, že náplň práce ma rozsiahlu, tuším na 3 strany, zároveň je zodpovedná za peniaze. Neviem, či som to jasne napísal, dakujem
franco24
01.01.12,17:06
prosím, nevie mi nikto poradiť? :-(
rodina1
01.01.12,17:35
Keď som nejaký čas robila v štátnej správe (asi 6 rokov dozadu) tak do odpracovaných rokov sa počítala aj materská a rodičovská, ktorá trvala do troch rokov veku dieťaťa. Ak rodičovská trvala viac ako do troch rokov veku dieťaťa, tak tá doba nad tie tri roky sa nepočítala do odpracovanej praxe. Myslím si, že v tomto sa nič nezmenilo.

Zákon o štátnej službe

§ 85

Služobná prax

(1) Do dĺžky služobnej praxe štátneho zamestnanca sa započítava čas trvania štátnozamestnaneckého pomeru okrem času

a) zaradenia mimo činnej štátnej služby podľa § 42; to neplatí, ak sa v trestnom konaní nepotvrdili dôvody pre zaradenie štátneho zamestnanca mimo činnej štátnej služby,

b) čerpania služobného voľna, za ktorý nepatrí funkčný plat, trvajúceho nepretržite aspoň desať služobných dní okrem služobného voľna podľa § 69 ods. 1 písm. d).


(2) Do dĺžky sluţobnej praxe štátneho zamestnanca sa započítava aj

a) čas vykonávania štátnej služby vrátane času, ktorý sa posudzuje za vykonávanie štátnej služby, podľa predpisov platných do 31. októbra 2009,

b) odborná prax podľa § 132 ods. 1.


(3) Ten istý čas možno započítať do dĺžky služobnej praxe len raz.

(4) Na účely započítavania služobnej praxe čas trvania predchádzajúceho štátnozamestnaneckého pomeru preukazuje služobnému úradu štátny zamestnanec.
franco24
01.01.12,19:06
rodina 1 dakujem
este niekto?
mimosin
01.01.12,20:00
Od 1.4.2011 platí ustanovenie Zákonníka práce, ktorý rieši tvoj problém.


§ 157

(1) Ak sa zamestnankyňa vráti do práce po skončení materskej dovolenky alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1, zamestnávateľ je povinný zaradiť ich na pôvodnú prácu a pracovisko. Ak zaradenie na pôvodnú prácu a pracovisko nie je možné, zamestnávateľ je povinný zaradiť ich na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve. Zamestnávateľ je povinný zaradiť zamestnankyňu a zamestnanca za podmienok, ktoré pre nich nebudú menej priaznivé ako podmienky, ktoré mali v čase, keď nastúpili na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku podľa § 166 ods. 1, a zamestnankyňa a zamestnanec majú právo na prospech z každého zlepšenia pracovných podmienok, na ktoré by mali právo, ak by nenastúpili na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku podľa § 166 ods. 1.
franco24
01.01.12,20:11
dakujem a neviete mi este povedať pod ake čislo v tabulke patrí + hrubá mzda, ktorá prislúcha k danému číslu?
mimosin
01.01.12,22:46
mimosin
01.01.12,22:55