swan2
01.01.12,18:55
dobrý večer
potrebovala by som poradiť

Manžel podniká v stavebníctve Minulý rok mu nebola uhradená faktúra za prácu jeho právnik po niekoľkých výzvach spracoval návrch na platobný rozkaz a súd rozhodol v prospech manžela a vyzval dlžníka na úhradu faktúry aj súdnych poplatkov včetne poplatkov z omeškania(medzičasom právnik zistil ,že dlžník za vykonanú prácu od investora stavby financie vyfakturoval a použil pre vlastnú potrebu

Manželovi do termínu stanovenom súdom peniaze nevyplatil a právnik poradil ,aby sa manžel obrátil na exekútora....čo by ale pre neho boli len výdavky ,pretože kde je istota ,že exekútor bude mať aký majetok speňažiť?
Nebolo by lepšie na dotyčného podať trestné oznámenie?
Stanislav 1975
01.01.12,18:11
Trestné oznámenie je jedna vec a vymoženie peňazí druhá vec- ak chceš tak podaj TO ale to ti peniaze nevráti, lebo tam ťa odkážu na ďalšie konanie, takže jedine ten exekútor...
swan2
01.01.12,18:19
aj keď pred tým oko celú vec postúpil manžel právnikovi dlžník jeho aj ostatných živnostníkov ,ktorí na stavbe pracovali informoval listom ,že boli zistené reklamácie a investor si ich dal odstrániť inej firme stavebnej a tým pádom nemajú nárok na vyplatenie faktúry.Právnik ho vyzval na predloženie všetkej dokumentacie ,včetne reklamačných protokolov a dlžnik prestal komunikovať..potom sa zistilo ,že na stavbe neboli žiadne reklamacie a bola riadne skolaudovaná a preplatená..čiže so strany dlžníka sa jedná o podvod nie?
Stanislav 1975
01.01.12,18:21
aj keď pred tým oko celú vec postúpil manžel právnikovi dlžník jeho aj ostatných živnostníkov ,ktorí na stavbe pracovali informoval listom ,že boli zistené reklamácie a investor si ich dal odstrániť inej firme stavebnej a tým pádom nemajú nárok na vyplatenie faktúry.Právnik ho vyzval na predloženie všetkej dokumentacie ,včetne reklamačných protokolov a dlžnik prestal komunikovať..potom sa zistilo ,že na stavbe neboli žiadne reklamacie a bola riadne skolaudovaná a preplatená..čiže so strany dlžníka sa jedná o podvod nie?
Tak áno - vyzerá to na podvod- či to bol naozaj podvod , to može povedať len súd, ALE ešte raz- podáš TO- neho prípadne odsúdia, ale tam sa o tvojích peniazoch nebude jednať, absolútne vobec...
a podla mňa tvoja situácia by bola horšia , keby ho poslali do chládku, tak už by si nevymohla úplne nič- moj názor...
Negoti
01.01.12,18:22
chceš peniaze ? iba exekútor.....čím skôr , tým lepšie, aby bolo z čoho .....
Stanislav 1975
01.01.12,18:25
chceš peniaze ? iba exekútor.....čím skôr , tým lepšie, aby bolo z čoho .....
no jo, ak to samozrejme nieje nejaká s.r.o.-čka...so základným vkladom 6 tis, eur...
swan2
01.01.12,18:26
takže radíte exekútora ,neviete mi poradiť aký poplatok sa platí exekútorovi pri dlhu 4500eur? Vôbec sa v tomto nevyznám
Stanislav 1975
01.01.12,18:28
takže radíte exekútora ,neviete mi poradiť aký poplatok sa platí exekútorovi pri dlhu 4500eur? Vôbec sa v tomto nevyznám
ak vymože niečo,tak trovy platí dlžník- navrhovatel platí iba vtedy keď sa nič nevymože...

Kolko to je-to ti povedia iní- ja som ešte exekúciu nenavrhoval- ja som bol iba v pozícii povinného-tam je to 20% zo sumy+ skutočné náklady...
swan2
01.01.12,18:28
nie nieje to s.r.o.
Stanislav 1975
01.01.12,18:31
nie nieje to s.r.o.
to je dobrááá správa...;)-ovela vačšia šanca na vymoženie-samozrejme ak majetky nepoprepisoval chalanisko po rodine...
swan2
01.01.12,18:32
ak vymože niečo,tak trovy platí dlžník- navrhovatel platí iba vtedy keď sa nič nevymože...
však to.."nič nevymôže" a ten kto nedostal zaplatené platil už teraz súdne trovy a potom aj exekútora a ten čo si privlastnil jeho peniaze sa len smiať môže -..pekná spravodlivosť
swan2
01.01.12,18:33
[QUOTE=Stanislav 1975;1929292]to je dobrááá správa...;)-ovela vačšia šanca na vymoženie-samozrejme ak majetky nepoprepisoval chalanisko po rodine...[/QUOTE
presne ..toho sa obávam]
Stanislav 1975
01.01.12,18:36
však to.."nič nevymôže" a ten kto nedostal zaplatené platil už teraz súdne trovy a potom aj exekútora a ten čo si privlastnil jeho peniaze sa len smiať môže -..pekná spravodlivosť
čo ti na to poviem? Je to smutné ale je to na tomto svete už raz tak...
swan2
01.01.12,18:38
ak vymože niečo,tak trovy platí dlžník- navrhovatel platí iba vtedy keď sa nič nevymože...

Kolko to je-to ti povedia iní- ja som ešte exekúciu nenavrhoval- ja som bol iba v pozícii povinného-tam je to 20% zo sumy+ skutočné náklady...

??? povinného? asi nerozumiem,môžeš vysvetliť?
Negoti
01.01.12,18:42
pozri sa na kataster portál, či vlastní nehnuteľnosť, či napr. nie je už na nej plomba......popr. neprepísal , nepredal, nedaroval ju.....
riccado
01.01.12,18:42
peniazky same od seba neprijdu, jedina vasa sanca je exekutor
s tymi pripadnymi trovami pre exekutora to tiez nie je nijak hrozne, vsetko zalezi aj od exekutora a jeho vztahov napr. aj k vasmu advokatovi (ak spolupracuje dlhodobejsie, bude zhovievavy), vas advokat by mohol mat exekutora, s ktorym spolupracuje, alebo si vyberte takeho, ktory je este "cerstvy", to znamena snazi sa vymoct co najviac, aby aj sam zarobil... stare paky uz maju svoje zarobene...
riccado
01.01.12,18:45
??? povinného? asi nerozumiem,môžeš vysvetliť?

oznacenie ucastnikov v exekucnom konani:

opravneny - ten, v prospech koho sa vymaha (veritel)

povinny - ten, od koho sa vymaha (dlznik)
Stanislav 1975
01.01.12,18:45
??? povinného? asi nerozumiem,môžeš vysvetliť?
je to síce taká intímna vec, ale OK- raz si ma po 15 rokoch podal na paškál Dopravný podnik a raz ma zasa nemali radi v soc.poistovni...:D a nechali ma pozdravovať exekútorom...:D
camozzi
01.01.12,18:45
Mne raz advokat povedal: Kde nic nie je, ani smrt neberie.
swan2
01.01.12,18:45
pozri sa na kataster portál, či vlastní nehnuteľnosť, či napr. nie je už na nej plomba......popr. neprepísal , nepredal, nedaroval ju.....
dobrý nápad..vieme ,že si hneď po tom vyfakturovaní začal staviať dom a kúpil dosť drahé auto ...ale otázka je na koho je to všetko napísané
swan2
01.01.12,18:48
je to síce taká intímna vec, ale OK- raz si ma po 15 rokoch podal na paškál Dopravný podnik a raz ma zasa nemali radi v soc.poistovni...:D a nechali ma pozdravovať exekútorom...:D

SORRY.... v pohode:D
Stanislav 1975
01.01.12,18:50
dobrý nápad..vieme ,že si hneď po tom vyfakturovaní začal staviať dom a kúpil dosť drahé auto ...ale otázka je na koho je to všetko napísané
mne akurát nedávno volal kamoš- že si kúpil auto BMW X6 za nejakých 80 tis. eur a či by som nebol taký láskavy a nemohol ho napísať na seba...
swan2
01.01.12,18:57
Takže ďakujem za Vaše rady..asi nám nezostáva nič iné ,len sa porozprávať s právnikom ohľadom exekucie..uvidíme

a želám Vám všetkým šťastný nový rok
Zita5
01.01.12,19:06
Radšej radím predať pohľadávku , exekútor nič nevymôže a bude to stáť zbytočne len veľa peňazí .Ja vymáham už roky , nakoniec povinný zomrel a mám len starosti .
draik
02.01.12,14:12
Zistite si cez katasterportal, ci vlastni nejaku nehnutelnost alebo ci ma na seba napisane auto, pripadne ma iny majetok. Poplatok za vydanie poverenia exekutorovi sudom na vykonanie exekucie je 16,5e, plati sa v kolkoch pri podani navrhu na exekuciu. Ak vsak povinny (dlznik) nebude mat majetok ani na uhradu trov exekucie, plati ich opravneny (veritel). Exekutor moze ziadat od opravneneho, aby zlozil preddavok na trovy exekucie. Pri zastaveni exekucie sudom je odmena exekutora najmenej 33,19 e.
swan2
11.05.12,15:25
pekný podvečer
znovu sa obraciam na Vaše rady

Dlžník po výzve súdom sa do 15 dní odvolal..stalo sa tak v januári 2012(to sme sa dozvedeli ,len po telefonickom rozhovore s pracovníčkou súdu)vraj máme čakať na list,čakáme už skoro 4 mesiace a stále nič nechodí
Viete mi poradiť aká dlha je doba ,kedy súd je povinný informovať o vznesení odvolania dlžníkom?