gray
28.01.06,21:45
Môže si živnostník založiť „jednoosobnú“ SRO, v ktorej bude zároveň aj konateľom (bez odmeny)? Môžu v takom prípade mať živnostník a SRO niektoré predmety podnikania rovnaké? Môže ten živnostník fakturovať služby vlastnej SRO? Ako to vidia na DU a SP?

Ideálne by bolo ak by SRO bola platcom DPH a živnostník nie... Podľa mňa nie je to úplné čisté, ale možno dá sa nájsť riešenie. Pomohlo by to „optimálizovať“ dane a odvody...

Ďakujem.
liba2
28.01.06,20:49
Môže si živnostník založiť „jednoosobnú“ SRO, v ktorej bude zároveň aj konateľom (bez odmeny)? Môžu v takom prípade mať živnostník a SRO niektoré predmety podnikania rovnaké? Môže ten živnostník fakturovať služby vlastnej SRO? Ako to vidia na DU a SP?

Ideálne by bolo ak by SRO bola platcom DPH a živnostník nie... Podľa mňa nie je to úplné čisté, ale možno dá sa nájsť riešenie. Pomohlo by to „optimálizovať“ dane a odvody...

Ďakujem.Môže :) :)
gray
29.01.06,15:02
Ďakujem za odpoveď, liba2.
Naozaj, na porade už boli príspevky na tuto tému, ale rad by som sa informoval podrobnejšie. Určite, nie som prvý koho to zaujíma. Pri vhodnej kombinácii platca DPH , evidencia nákladov / neplatca , náklady paušál 40 % mohlo by to byť zaujímavé...

1. Ako vyriešiť konflikt záujmov konateľa so živnosťou – existuje na to spôsob? Alebo spýtam sa inak - čo presne nesmiem spraviť aby som sa tomu konfliktu vyhol?

2. A tiež vraj nemôžem ako konateľ uhrádzať faktúry sám sebe –živnostníkovi. Alebo môžem pri určitých podmienkach?
ajacik
12.12.07,10:33
Chcela by som sa vrátiť k tejto téme.

Je stále možné, aby si živnostník fakturoval vlastnej jednoosobovej s.r.o.?

veľmi pekne dakujem