valaskova.miroslava
01.01.12,20:36
Zdravím, potrebovala by som poradiť, máme predajňu t-com, účtovníčka nám odišla a my by sme potrebovali urobiť inventúru, čo k tomu potrebujem? A ako máme správne postupovať? Ďakujem.
Mila123
01.01.12,19:40
urobiť fyzickú inventúru tovaru, vyčísliť rozdiely.....

je to povinnosť zo zákona, urobiť 1 x ročne fyzickú inventúru zásob.....je potrebná do účtovníctva.....vediete aké účtovníctvo? JU? , PU?
valaskova.miroslava
01.01.12,19:43
fyzickú inventúru ja potrebujem a je to PU
Mila123
01.01.12,19:44
jasne, že ju potrebuješ aj kvôli spotrebe na sklade....kvôli inventúrnym rozdielom....
valaskova.miroslava
01.01.12,19:46
a tak je na to nejaký formulár čo všetko tam má byť spočítané alebo si to mám vytvoriť sama ?
Mila123
01.01.12,19:49
predsa tovar, položkovite máte na skladovej karte, vyhotovte si zoznam, fyzicky odkontrolujte , urobte rozdiely, zaúčtujte v účtovníctve.....

a dátumy vyhotovenia, odsúhlasenia a zaúčtovania .....
tictac7
01.01.12,19:50
a tak je na to nejaký formulár čo všetko tam má byť spočítané alebo si to mám vytvoriť sama ?

v profile máš zadané, že si účtovník - a to sa nehambíš na toto pýtať? Zákon o účtovníctve Ti nič nehovorí?!
otázka
01.01.12,19:50
Musíte matematicky vyčísliť stav tovaru ( čiže zásob ) v nákupnej cene, pokiaľ ste platcami DPH, tak aj bez DPH. Normálne spísať menný zoznam tovaru, počet kusov + nákupná cena a na konci všetko spočítať.
tictac7
01.01.12,19:59
Musíte matematicky vyčísliť stav tovaru ( čiže zásob ) v nákupnej cene, pokiaľ ste platcami DPH, tak aj bez DPH nie tak náhodou iba bez DPH? v účtovníctve je predsa stav na sklade bez DPH, či?. Normálne spísať menný zoznam tovaru, počet kusov + nákupná cena nie tak náhodou skladová cena?! skladová sa nemusí rovnať nákupnej....., či? a na konci všetko spočítať.

v texte som si dovolila čosi poopraviť....
otázka
01.01.12,20:07
v texte som si dovolila čosi poopraviť....

Samozrejme, že bez DPH ( ak sú platcami ), v prísp.č. 8 je to jasne a po slovensky napísané....aspoň si myslím, že sa tak vyjadrujem :), či?
Dáša_
01.01.12,20:15
v profile máš zadané, že si účtovník - a to sa nehambíš na toto pýtať? Zákon o účtovníctve Ti nič nehovorí?!

no ved to by pomaly nemusela porada ani existovať - všetko je predsa v zákonoch napísané.

Priznám sa, nepáčia sa mi takéto - "vyskakovania" na iných. Veď kto nechce, nech neodpovedá. Ja účtujem už dosť dlho, ale občas sa napriek tomu potrebujem spýtať aj na primitívnosť a nehanbím sa za to. To len tak trochu mimotemy
tictac7
01.01.12,20:37
no ved to by pomaly nemusela porada ani existovať - všetko je predsa v zákonoch napísané.

Priznám sa, nepáčia sa mi takéto - "vyskakovania" na iných. Veď kto nechce, nech neodpovedá. Ja účtujem už dosť dlho, ale občas sa napriek tomu potrebujem spýtať aj na primitívnosť a nehanbím sa za to. To len tak trochu mimotemy

...ale samozrejme, že nikto nevie všetko....ale toto je otázka - že deviatak sa opýta koľko 2+2.
...keď niekto chce nejakú zostavu k inevntarizácii v exceli, budiš, ale zadávateľka rieši vec....ona ani nevie, že je to o porovnaní a čo s čím má porovnať...
veronikasad
01.01.12,20:40
tictac7
01.01.12,20:40
Samozrejme, že bez DPH ( ak sú platcami ), v prísp.č. 8 je to jasne a po slovensky napísané....aspoň si myslím, že sa tak vyjadrujem :), či?

...prepáč, ale nie je to jasne napísané, pretože z Tvoho textu vyplýva, že ak som platca, tak mám ceny udávať S aj BEZ DPH - zatiaľ čítať viem (si myslím....že aj rozumiem napísanému....) a Ty píšeš ".... pokiaľ ste platcami DPH, tak aj bez DPH."
valaskova.miroslava
01.01.12,20:42
ale proste ja len potrebujem urobiť fyzickú inventúru a to je všetko, nič viac nepotrebujem!
veronikasad
01.01.12,20:42
ale proste ja len potrebujem urobiť fyzickú inventúru a to je všetko, nič viac nepotrebujem!
v príspevku č. 13 máš vzor tlačiva.
tictac7
01.01.12,20:43
ale proste ja len potrebujem urobiť fyzickú inventúru a to je všetko, nič viac nepotrebujem!

veronika Ti dala link....
valaskova.miroslava
01.01.12,20:47
Ďakujem pekne.