vaanja
29.01.06,00:09
priatelia, potreboval by som radu z praxe.
1. Nakupim v hotovosti material, ktory prijmem na sklad na zaklade blocku z reg. pokladnice
2. Vykonam dohodnutu zakazku, pricom pouzijem material nakupeny v bode 1.
3. Vystavim fakturu, na ktorej uvediem jednu sumu, ktora uz obsahuje cenu materialu+marza+praca
4. K fakture vystavim dodaci list na pouzity material (bohuzial rucne,lebo v ALFE sa mi nedari urobit DL v ktorom by nebola cena materialu)
Otazka:
Zo skladu urobim vydajku typu Tuzemsko alebo Spotreba? A preco?
sway
29.01.06,08:29
skús všetko robiť automaticky - doplním ako

priatelia, potreboval by som radu z praxe.
1. Nakupim v hotovosti material, ktory prijmem na sklad na zaklade blocku z reg. pokladnice
2. Vykonam dohodnutu zakazku, pricom pouzijem material nakupeny v bode 1.
3. Vystavim fakturu, na ktorej uvediem jednu sumu, ktora uz obsahuje cenu materialu+marza+praca fa by som vystavovala formou pridaj a výberom skladovej karty zo skladu materiálu, do faktúry prejdú položky potvrdím faktúru. Toto ešte budem meniť..
Spravím výdajku tuzemsko ktorú tiež spravím kópiou z faktúry a mám tým pádom výdaj zo skladu správne, položky z faktúry
4. K fakture vystavim dodaci list na pouzity material kópiou vytvorím cez pridaj z faktúry - v možnosti pri tlači mi dovolí vybrať si zostavu bez cien(bohuzial rucne,lebo v ALFE sa mi nedari urobit DL v ktorom by nebola cena materialu)
Otazka:
Zo skladu urobim vydajku typu Tuzemsko alebo Spotreba? A preco? už nič ručne nedorábam, lebo výdaj som spravila cez pridaj , kópia z faktúry, klasickou výdajkou - tú tlačím a pricvaknem k OF - pri kópii pre seba do účtovníctva svojho
Vo faktúre po tomto všetkom kľudne vymažem položky materiálu, ak ich tam nechcem a fakturujem už iba jenu položku cenu celkom, alebo materiály nechám a pridám prácu. Tým pádom mám DL na materiál ako prílohu k faktúre aj výdajku.
skús - zdá sa to byť komplikované, ale je to zvyk.;)
slnko
29.01.06,09:41
Súhlasím so sway. Ja iba doložím, že DL bez cien sa dá tlačiť až od verzie 12.00. A výdajku typu Tuzemsko používam vtedy, ak ide o predaj tovaru, čiže predávam tovar v nezmenenom stave, tak ako som ho nakúpila. Výdajku typu spotreba používam vtedy, ak ide o materiál, ktorý použijem na výrobu, zákazku a pod., čiže v Tvojom prípade pôjde o spotrebu.:)