makulocka
02.01.12,12:16
Mám malú kaviareň,za tovar platím v hotovosti, nemám podnikateľský účet... musím od 1.1.2012 na začiatku dňa dať do pokladne vklad? A platba za tovar musí ísť tiež cez pokladňu? Prosím Vás vie mi niekto poradiť?
Zita5
02.01.12,11:19
O vklade účtujete , len ak ho skutočne vložíte napr. mince na vydávanie .Platba za tovar nepôjde cez registračnú pokladňu .Budete ju riadne účtovať v peňažnom denníku a v pokladničnej knihe resp. v účtovných knihách na to potrebných .
Timka1
02.01.12,11:19
Mám malú kaviareň,za tovar platím v hotovosti, nemám podnikateľský účet... musím od 1.1.2012 na začiatku dňa dať do pokladne vklad? A platba za tovar musí ísť tiež cez pokladňu? Prosím Vás vie mi niekto poradiť?

pozri túto tému, je to tam pekne napísané, tiež je v nej prilepená ďalšia téma, kde nájdeš odpoveď na svoju otázku

http://www.porada.sk/t183084-evidencia-vsetkych-finanancii-v-erp-v-uctovnictve.html
evina
02.01.12,11:19
Mám malú kaviareň,za tovar platím v hotovosti, nemám podnikateľský účet... musím od 1.1.2012 na začiatku dňa dať do pokladne vklad? A platba za tovar musí ísť tiež cez pokladňu? Prosím Vás vie mi niekto poradiť?

Vklad dáš v prípade, ak potrebuješ pri prvých predajoch napr, vydávať...čo asi potrebuješ, takže ten vklad tam dáš.

Platba za tovar je Tvoj príjem? Samozrejme nie je to Tvoja tržba, takže takýto nákup neprechádza cez ERP.

nespájajte si pojem hotovosť = ERP.
ERP je pre príjem hotovosti za TRŽBY, ZÁLOHY, POHĽADÁVKY /faktúry/.
makulocka
02.01.12,12:02
Ďakujem ........
Ing.Miloš Krchlík
03.01.12,18:13
už to ,že máte kaviareň a nemáte podnikateľský účet môže napovedať, že ako nemá fungovať podnikanie.Vklady a výbery v podnikaní aj trošku pochopenie základných zákonov by možno napomohlo v ďalšom pokračovaní vášho asi trošku trápenia,veľa šťastia
biosenka
03.01.12,18:27
Dobrý večer,
prosím, neviem, či to sem patrí, ale nenašla som vhodnejšiu tému, tak ak niekto vie, prosím o odpoveď: môžem ako predavačka predávať keď majiteľ nemá potvrdebý pôvodný kód na daňovom úrade, keďže sa tam programoval fiškál? Neviem, či to mám odmietnuť, keď mi to majiteľ prikáže alebo je to povolené. Aby som nedostala ja nejakú pokutu. ĎAkujem. S pozdravom.
evina
03.01.12,18:36
Dobrý večer,
prosím, neviem, či to sem patrí, ale nenašla som vhodnejšiu tému, tak ak niekto vie, prosím o odpoveď: môžem ako predavačka predávať keď majiteľ nemá potvrdebý pôvodný kód na daňovom úrade, keďže sa tam programoval fiškál? Neviem, či to mám odmietnuť, keď mi to majiteľ prikáže alebo je to povolené. Aby som nedostala ja nejakú pokutu. ĎAkujem. S pozdravom.

Za tieto povinnosti je zodpovedný majiteľ....