qwert1
02.01.12,14:49
chcem sa opytat,ako je to s exkluzivitou,ktoru som podpisal u jedneho zamestnavatela, moze si vymahat zamestnavatel pravo ,pokial by som sa zamestnal u jeho konkurencie,robil som tam sice len na dohodu a len par mesiacov este 3 roky dozadu ...v sucastnosti mam sice ine zameranie,ale chcem sa uistit ako vravel zamestnavatel,ze stym nerobia problem,ci by mohol keby chce.
podla noveho zakonnika prace som dnes pocul debatu,ze nieco take je maximalne mozne na rok ,aj to za primeranu nahradu (min 50% priemerneho platu mesacne tusim...)
vtedy co som nasiel debaty/clanky,tak sa nase pravo stym ani moc nezaoberalo,
dakujem
veronikasad
02.01.12,13:58
day
02.01.12,14:07
myslim, ze by to bol zaujimavy sud, napr.: obmedzovanie slobod
qwert1
02.01.12,14:24
to znamena z mojho pohladu ze ma obmedzuje ? nerozumiem ...
Indeed
02.01.12,14:28
Je to sprostosť najhrubšieho zrna !

Zamestnavateľ by musel poskytnuť zamestnancovi iné výhody a benefity aby sa ten musel cítiť voči nemu nejako zaviazaný.

Keď budú zamestnanci sprostí a ešte sprostejši ako doteraz, tak sa stane, že oni budú platiť zamestnavateľovi za to,že im dal robotu, nie ako teraz , že zamestnanec čaká mzdu za svoju prácu pre zamestnávateľa.
qwert1
02.01.12,14:30
a robil som na dohodu o brigadnickej praci studenta ... mal som niekedy aj taku zmluvu s dvomi firmami,porusoval som zakonnik ak som bol v rovnakom odbore ,moze mi z toho nieco vyplyvat ?
qwert1
02.01.12,14:33
ja som si nehladal iny odbor pre tu exkluzivitu ... ani som to neriesil cital som ze taku vec sud neprijme ak zamestnavatel chce vymahat exkluzivitu,ale niesom pravnik ,takze neviem vtom som sprosty :D
day
02.01.12,14:36
to znamena z mojho pohladu ze ma obmedzuje ? nerozumiem ...

skor mi to pride ako zastrasovanie, pravne to podla mna nie je priechodne, samozrejme verim, ze nepracujes pre FBI
marleau
02.01.12,14:36
Ja keď som odchádzal od zamestnávateľa a zakladal vlastnú firmu,tak mi oznámil,že nesmiem podnikať v tom,čo som robil u neho.On si myslí,že som sprostý.Bál sa konkurencie a nepomohlo mu to.Talianske zákazky mám ja.
Indeed
02.01.12,14:42
Ja keď som odchádzal od zamestnávateľa a zakladal vlastnú firmu,tak mi oznámil,že nesmiem podnikať v tom,čo som robil u neho.On si myslí,že som sprostý.Bál sa konkurencie a nepomohlo mu to.Talianske zákazky mám ja.

Každé podnikanie treba každého 1/2 roka inovovať.

Inak pride stagnácia a nasledne krach.

Celkom určite.
qwert1
02.01.12,14:43
samozrejme, tak som to bral aj ja...ale pravo je zazrak o ktorom nic neviem,preto sa pytam...
a firmy su kadejake,ked mozu,zoderu z koze aj zamestnancov podpisovali sme to viaceri.Staci aby mali lepsieho pravnika a nemusi majitel pracovat ,ja len tak, nieze by ma to trapilo aby som si najimal nato odbornika :)
Indeed
02.01.12,14:45
Konkurencia v angl. sa pomenuva slovom "competition".

Preklad tohto slova znie: voĺná súťaž, v hovorovej reči : "dokáž, že si lepší ako ja"

Konkurent neznamená nepriateľ, takto sa to chápe na závistlivom a moralne a charakterovo pokrivenom Slovensku.