Radkaexx
02.01.12,14:16
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť. Začala som účtovať potraviny, kde sú dve zamestnankyne a majú nárok na stravné lístky. Zamestnávateľ im chce dať stravné lístky, ale nie kúpené od spoločnosti ale tie ktoré vyberie od zákazníkov. Je to možné, takto urobiť? Ako sa to potom účtuje?
ďakujem za radu.
Indeed
02.01.12,13:21
Obyčajne,

stravné listky za ktoré si zákazníci nakúpia tovar sa opečiatkujú pečiatkou predajne,

a teda nie je možné ich opäť použiť.
Mila123
02.01.12,13:28
ale dokonca som čítala v odb. literatúre, čo s takými podnikateľmi, keď predloží na zúčtovanie doklad z ERP (u nás fičí tesco i billa) kde platili stravnými šekmi....tie má za tržby vo vlastnej prevádzke.....

odpoveď bola, že aj tie doklady sú platné, môže aj takto platiť na nákup tovaru, materiálu .....(úprimne ma to prekvapilo)

a keď som sa pýtala, prečo to robia, prečo platia gastráčmi? veľmi jednoducho, preto, lebo aj za výkup SL sa platí, na nich nie je možné dohodnúť nižšiu maržu.....pri nákupe majú najmä štátne organizácie nulové náklady, kt. si gastrospoločnosti (emitenti) musia nejako zarobiť....
Radkaexx
03.01.12,08:12
ďakujem za odpovede. Majiteľ mi ale povedal, že on ich nebude pečiatkovať a tak budú použiteľné. Neviete mi poradiť zákon, ktorým by som mu vedela povedať, že to ta nemôže robiť. Že musí kúpiť pre zamestnancov lístky od spoločnosti? Ďakujem.
Mila123
03.01.12,08:23
napíš na drsr.sk dotaz, dostaneš odpoveď, kt. použiješ pri prípadnej DK.....