khal
02.01.12,17:08
Zdravim, potreboval by som sa poradit. V minulom roku som studoval na jednej ceskej univerzite, ale kdeze mi studium na dotycnej univerzite nevyhovovalo, rozhodol som sa studium ukoncit. Tento rok chcem zacat znovu studovat, ale tentoraz uz tu na Slovensku. Chcel by som sa teda opytat ci budem musiet koncom druheho rocnika platit skolne z dovodu nadstandardnej dlzky studia, alebo sa to bude ratat ako standarne studium, kedze som studoval v CR. Dakujem za odpovede.
ywana
06.09.13,21:07
Toto by aj mňa skutočne zaujímalo...mám s tým práve tento rok problém. Ak už niečo o tom vieš, prosím daj vedieť. Ďakujem.
Mila123
06.09.13,21:07
nie, nebudeš
ywana
08.09.13,17:35
Veľmi ma potešila vaša odpoved :) môžem poprosiť o viac informácií alebo ako to s danou školou potom riešiť (vprípade nejakých problémov) ? Ďakujem.
avalik
08.09.13,17:53
V prípade študentov zahraničných vysokých škôl študujúcich v zahraničí sa štandardná dĺžka štúdia neposudzuje, pretože ich štúdium nie je štúdiom študijného programu podľa zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o vysokých školách“), ale podľa zákonov príslušného štátu. Takéto štúdium sa na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR môže považovať za rovnocenné vysokoškolské štúdium, nie je však možné určiť štandardnú dĺžku študijného programu.

Príklad:
Študent študuje vo Francúzsku na vysokej škole. Ministerstvo školstva Slovenskej republiky posúdi, či štúdium je alebo nie je rovnocenné so štúdiom na území Slovenskej republiky. Nepotvrdzuje však štandardnú dĺžku študijného programu.

ref: http://www.pp.sk/1562/Podmienka-nezaopatrenosti-dietata-na-ucely-uplatnovania-danoveho-bonusu-_dupp48330.aspx
ywana
11.09.13,16:05
Ďakujem pekne.