M0NIKA
29.01.06,11:29
Prosím o radu:
koľko môže po 01.01.2006 zarobiť študent na DBPŠ (bez iného príjmu) aby nemusel platiť ZP?
Zita4
29.01.06,13:37
Prosím o radu:
koľko môže po 01.01.2006 zarobiť študent na DBPŠ (bez iného príjmu) aby nemusel platiť ZP?
Pokiaľ dosiahne za celý rok príjem nižší ako je polovica úhrnu minimálnych miezd v roku 2006, t.j. 6900 x 12 = 82800, z toho polovica je 41400 Sk, nebude musieť platiť zdravotné poistenie.
M0NIKA
29.01.06,17:34
Ďakujem.
Monika
atramka
29.01.06,18:59
......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?
ajobs
29.01.06,22:36
......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?

Na základe akého právneho statusu pôsobia títo študenti ???
Robia na živnosť, alebo v nejakej forme pracovnoprávneho vzťahu ??:eek:
brm
30.01.06,04:58
......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?
preboha, to sú diplomati, že nezdaňujú priebežne? to na základe akého druhu pp ich vyplácajú?!!!
Fidlo
30.01.06,06:16
Podľa mňa sú zamestnaní na dohodu o brigádn.práci študentov a keď podpísali "Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO ....", kde si uplatňujú nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka, ako hociktorý iný zamestnanec, tak do tejto výšky príjmu / za rok 2005 to bolo 7 328,-Sk na mesiac, na rok 2006 to je 7 568,-Sk na mesiac / naplatia žiadnu daň. Ak by zarobili v danom mesiaci viac ako je táto suma, tak určite im to čo presahuje zdania 19% daňou.
ajobs
30.01.06,11:43
Podľa mňa sú zamestnaní na dohodu o brigádn.práci študentov a keď podpísali "Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO ....", kde si uplatňujú nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka, ako hociktorý iný zamestnanec, tak do tejto výšky príjmu / za rok 2005 to bolo 7 328,-Sk na mesiac, na rok 2006 to je 7 568,-Sk na mesiac / naplatia žiadnu daň. Ak by zarobili v danom mesiaci viac ako je táto suma, tak určite im to čo presahuje zdania 19% daňou.

Aj ja si myslím, že je to tak, ešte by to mohla atramka potvrdiť.:)
atramka
31.01.06,06:13
áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.
emily
31.01.06,08:01
áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.
Aj moja dcéra tak robila, ale už s tým práskla. Tesco platilo agentúre 72 Sk za hod a agentúra študentom myslím 30 resp.32
ajobs
31.01.06,08:09
áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.

Dohoda o brigádnickej práci študenta nie je obmedzená počtom 300 hodín ročne, je to maximálne 1/2 určeného týždenného pracovného času.
Takže, ak týždenný pracovný čas je 40 hodín x 52 týždňov v roku = 2080 hodín, študent môže pracovať 1040 hodín.:) :eek: