Katarína..
03.01.12,15:42
Dobrý deň,
chystám sa na príjímačky na Ekonomickú univerzitu. Mala by som záujem o odobor Národné hospodárstvo a študíjny program Sociálny rozvoj a sociálna politika. Mohol by mi niekto napísať literatúru potrebnú na tieto príjmačky.
Za odpoveď vopred ďakujem.
Katarína
Zitulda
04.01.12,10:06
posúvam
nedielka
04.01.12,10:10
Ahoj, Ekonomicka fakulta vydava pre vsetky odbory rovnaku literaturu na prijimacie konanie. A to kniha Matematika - priprava na prij.kon.EU, cudzi jazyk-podla toho,z akeho ides robit prijimacky. A ekonomia . Matematiku ,Nemcinu a ekonomiku mam. Kazdy rok vydavaju tieto knihy,ale ucivo aj otazky sa opakuju. Tu ekonomiku mam aj doma , ak si zo ZA,mozes mi napisat spravu.
luja5
04.01.12,10:29
Podrobne o prijímacom konaní pre r. 2012/2013 - na stránke http://www.euba.sk/dokumenty/prijimacky/2011_06.pdf.
Literatúru na prijímacie skúšky pre 1. stupeň štúdia si záujemcovia budú môcť zakúpiť v predajniach študijnej literatúry na Dolnozemskej ceste 1 v Bratislave a na Tajovského ulici č. 13 v Košiciach, resp. objednať na adrese: Vydavateľstvo EKONÓM, Ekonomická univerzita v Bratislave, Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava.
Na stránke http://www.euba.sk/sk/shop/shop-vydavatelstvo/ je internetový obchod EU v Bratislave – literatúra na prijímacie skúšky.
Katarína..
04.01.12,13:18
Ďakujem za odpovede ale ja zháňam literatúru na príjimcie konaie na 2.stupeň Ekonomickej univerzity. Titul Bc už mám.
tictac7
04.01.12,13:37
Ďakujem za odpovede ale ja zháňam literatúru na príjimcie konaie na 2.stupeň Ekonomickej univerzity. Titul Bc už mám.

mimotemy akú otázku zadáš - takú odpoveď dostaneš
...a na stránke nemajú žiadne info? na študijné si neskúšala volať?
Emily1
24.01.12,09:21
Test prijímacej skúšky pre študijný program Sociálny rozvoj a sociálna politika je tvorený otázkami z problematík, týkajúcich sa:

• sociálneho rozvoja a politiky,
• teórie a politiky zamestnanosti,
• makroekonómie,
• mikroekonómie.

Ucelenú literatúru podľa mňa nie je možné nájsť. Je potrebné si pozisťovať, aká bola povinná resp. aj odporučená literatúra k jednotlivým predmetom. Tie sú uvedené v sylabách. Pre ich získanie je však žiaduca menšia „pátracia akcia“ na stránke príslušnej fakulty, resp. ako už bolo odporučené – najrýchlejším sa ukazuje kontaktovanie študijného oddelenia.

Najužitočnejšie info, by však podľa mňa vedel dať nejaký poctivejší študent daného programu (ten najlepšie vie – čo bolo z konkrétnych predmetov vyžadované). Ak by niekto taký našiel a čítal túto diskusiu – prosíme ho o radu :-)))

Viem len, že predmet MAKROEKONÓMIA sa vyučuje z knihy : LISÝ, J. a kol.: Ekonómia v novej ekonomike. Tú by som určite odporučila na preštudovanie. Je to síce veľmi rozsiahla ale tiež zaujímavo napísaná knižka.
ajuska123
17.04.12,14:17
NEDIELKA

Ahoj, Ekonomicka fakulta vydava pre vsetky odbory rovnaku literaturu na prijimacie konanie. A to kniha Matematika - priprava na prij.kon.EU, cudzi jazyk-podla toho,z akeho ides robit prijimacky. A ekonomia . Matematiku ,Nemcinu a ekonomiku mam. Kazdy rok vydavaju tieto knihy,ale ucivo aj otazky sa opakuju. Tu ekonomiku mam aj doma , ak si zo ZA,mozes mi napisat spravu.

reakcia:
Ahoj chcela by som sa ta opytat ze ako sa presne volaju tie knizky, ktore vydava kazdy rok ekonomicka univerzita. Hlásim sa na fakultu ekonomika a manazment (Bc.). A este si tam spominala ze sa skusky kazdy rok opakuju,nemas nahodou nejake otazky alebo nieco ? Som zo ziliny.
Dakujem za tvoju odpoved. :):):)
ajuska123
17.04.12,14:18
Ahoj chcela by som sa ta opytat ze ako sa presne volaju tie knizky, ktore vydava kazdy rok ekonomicka univerzita. Hlásim sa na fakultu ekonomika a manazment (Bc.). A este si tam spominala ze sa skusky kazdy rok opakuju,nemas nahodou nejake otazky alebo nieco ? Som zo ziliny.
Dakujem za tvoju odpoved. :):):)