matej37
03.01.12,18:13
Mám ho požiadať, aby napísal e-mail v dolepopisujúcom znení, nakoľko chcem mať od neho potvrdenie, ak by mi dal iné číslo účtu a potom bude opätovne pýtať peniaze:

Dobrý deň, pripájam číslo účtu pre vrátenie peňazí: 1234567890/1234


meno

adresa
mattto
03.01.12,17:22
ako ti zaplatil? dobierkou? - pošli mu peniaze na adresu. Ak prevodom na účet, zašli peniaze na účet, z ktorého si prijal platbu
jacekova
03.01.12,17:23
Mozes si vypytat nejaky taky mail,ale ved sa to da vratit na ten ucet, z ktoreho zakaznik zaplatil.
camozzi
03.01.12,22:34
Ja pozadujem uvedenie cisla uctu a kopiu dokladu o kupe. Peniaze iba prevodom, ziadne posielanie na adresu. Jednak je to drahsie a jednak v pripade kontroly alebo spekulacie dolozis vypis z uctu, ktory dokladuje vratenie penazi. A to je argument, s ktorym neurobi nic zakaznik, SOI a ani DU. Fakturu potom vydobropisujes.
matej37
03.01.12,22:41
Zákazník zaplatil dobierkou.


Inak vraciate na účet spotrebiteľovi celú cenu faktúry vrátane ceny dobierky a ceny za dopravu? Alebo len cenu za tovar (tovary)?
matej37
03.01.12,22:54
Teraz prvýkrát ako som začal podnikať mi vrátil zákazník tovar, môžem urobiť tak, že zákazníkovi pošlem vzor odstúpenia od zmluvy cez e-mail. Nech si ho vytlačí, podpíše a pošle doporučene na moju adresu firmy. Môžem ho takto donútiť, nech toto všetko urobí a keď to neurobí, tak mu nevrátim peniaze? A poviem mu že si môže prísť po tovar naspäť do mojej firmy, lebo ho už popredu doniesol.

Dam priklad faktury: cena notebooku je 500 EUR, kurier - 5 EUR, dobierka - 2 EUR, Mám mu vrátiť 507 EUR alebo len 500 EUR? Výrobok nebol vadný, keď mi ho zákazník vrátil.
mattto
03.01.12,22:59
Teraz prvýkrát ako som začal podnikať mi vrátil zákazník tovar, môžem urobiť tak, že zákazníkovi pošlem vzor odstúpenia od zmluvy cez e-mail. Nech si ho vytlačí, podpíše a pošle doporučene na moju adresu firmy. Môžem ho takto donútiť, nech toto všetko urobí a keď to neurobí, tak mu nevrátim peniaze? A poviem mu že si môže prísť po tovar naspäť do mojej firmy, lebo ho už popredu doniesol.

Dam priklad faktury: cena notebooku je 500 EUR, kurier - 5 EUR, dobierka - 2 EUR, Mám mu vrátiť 507 EUR alebo len 500 EUR? Výrobok nebol vadný, keď mi ho zákazník vrátil.

nemôžeš nútiť, aby odstúpil od zmluvy písomne a už vôbec nie pod hrozbou nevrátenia peňazí :) vracanie nákladov na dopravu sa tu už veľa krát rozoberalo
Dáša_
04.01.12,05:41
Teraz prvýkrát ako som začal podnikať mi vrátil zákazník tovar, môžem urobiť tak, že zákazníkovi pošlem vzor odstúpenia od zmluvy cez e-mail. Nech si ho vytlačí, podpíše a pošle doporučene na moju adresu firmy. Môžem ho takto donútiť, nech toto všetko urobí a keď to neurobí, tak mu nevrátim peniaze? A poviem mu že si môže prísť po tovar naspäť do mojej firmy, lebo ho už popredu doniesol.

Dam priklad faktury: cena notebooku je 500 EUR, kurier - 5 EUR, dobierka - 2 EUR, Mám mu vrátiť 507 EUR alebo len 500 EUR? Výrobok nebol vadný, keď mi ho zákazník vrátil.

Musíš vrátiť aj dopravu, teda 507 - všetko, čo ti zaplatil.

Ty si na to v účtovníctve vystav dobropis. A najlepšie, keď vrátiš cez poštu - na adresu.
jaroll
07.01.12,13:25
Musíš vrátiť aj dopravu, teda 507 - všetko, čo ti zaplatil.

Ty si na to v účtovníctve vystav dobropis. A najlepšie, keď vrátiš cez poštu - na adresu.
Dáša,,, si si istá, že musí vrátiť aj za dopravu ??? máš to niečím podložené ???
Dáša_
07.01.12,13:52
Dáša,,, si si istá, že musí vrátiť aj za dopravu ??? máš to niečím podložené ???

http://ekonomika.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=6090034
blavaciko
07.01.12,15:45
musis mu vratit za dopravu od teba k zakaznikovi vzdy.

V pripade, ak bol vyrobok vadny, musis mu vratit aj za dopravu od zakaznika k tebe.