Alinkus
03.01.12,18:48
Dobry den.

Chcel by som sa opytat. Zacal som podnikat ako zivnostnik. Mam moznost zobrat si ten prispevok ktory sa dava na zaciatku podnikania. Je mozne a povolene pouzit tento prispevok na platenie ODVODOV ako je SOCIALKA a ZDRAVOTNE ???

Dakujem.
auctovnicka
03.01.12,18:05
Najskôr musis byt minimalne 3 mesiace na urade prace a potom si mozes poziadat o prispevok na podnikanie. Ak Ti ho urad schvali, poukaze Ti prispevok na ucet a ty si zalozis zivnost. Na odvody ZP mozes pouzit prispevok.
Alinkus
03.01.12,19:24
Dakujem. Ja som na bol na urade prace evidovany uz 5 mesiacov nepretrzite. Zivnost som si zalozil s platnostou od 1.1.2012 . Dostanem aj tak prispevok ak o neho poziadam? Aj napriek tomu ze zivnost som si zalozil skor ako som poziadal o prispevok ?
veronikasad
03.01.12,19:36
Dakujem. Ja som na bol na urade prace evidovany uz 5 mesiacov nepretrzite. Zivnost som si zalozil s platnostou od 1.1.2012 . Dostanem aj tak prispevok ak o neho poziadam? Aj napriek tomu ze zivnost som si zalozil skor ako som poziadal o prispevok ?
Ak zrušíš živnosť a budeš znovu evidovaný min.3 mesiace - ano. Po schválení a obhájení podn. plánu a úspešnom zložení testov.