KatarinaNR
03.01.12,18:52
Milé poraďáčky,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Idem robiť quartálny prehľad ale ale jedna pracovníčka v rámci štvrťroku menila zamestnanie, to znamená napr. v októbri pracovala niekde inde a v novembri a decembri už u klienta. Každý zamestnávateľ si urobí svoju povinnosť? to znamená, že za október jej prehľad podajú u bývalého zamestnávateľa a za november a december u súčasného zamestnanca? a tiež treba aj nulový prehľad dohodárovi poslať? myslím, že áno, len potrebujem uistiť. ďakujem.
rodina1
03.01.12,18:01
Milé poraďáčky,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Idem robiť quartálny prehľad ale ale jedna pracovníčka v rámci štvrťroku menila zamestnanie, to znamená napr. v októbri pracovala niekde inde a v novembri a decembri už u klienta. Každý zamestnávateľ si urobí svoju povinnosť? to znamená, že za október jej prehľad podajú u bývalého zamestnávateľa a za november a december u súčasného zamestnanca? a tiež treba aj nulový prehľad dohodárovi poslať? myslím, že áno, len potrebujem uistiť. ďakujem.

Úprimne, moc tvojej otázke nerozumiem, ale skúsim odpovedať.
Ty podávaš Prehľad za IV. Q 2011, teda za obdobie mesiacov október - december. Ak ste v októbri ešte nemali zamestnancov, tak v stĺpci daného mesiaca nebude nič. Vyplnené budú časti za mesiace november - december. Čo sa týka toho dohodára, tak tomu moc nerozumiem. On je zamestnaný u toho istého zamestnávateľa, u ktorého je zamestnaná aj tá pani?
KatarinaNR
03.01.12,18:01
ešte by som poprosila jednu radu, prehľad si nájdem na nete, ale keď si ho dám uložiť v rtf súbore, vypisuje mi, že súbor je poškodený, vypisujete ho priamo v adobe programe?
ďakujem
rodina1
03.01.12,18:04
ešte by som poprosila jednu radu, prehľad si nájdem na nete, ale keď si ho dám uložiť v rtf súbore, vypisuje mi, že súbor je poškodený, vypisujete ho priamo v adobe programe?
ďakujem

Myslím si, že na internete vypisovaný Prehľad sa nedá uložiť, dá sa len vytlačiť.
KatarinaNR
03.01.12,18:06
rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?
rodina1
03.01.12,18:10
rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?

K dohodárovi: Ak je zamestnávateľ stále registrovaný na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti, mal by poslať aj nulový Prehľad.
Aj keď niekedy tu bola debata, či áno, alebo nie, myslím si, že lepšie je poslať nulový, ako keby ťa potom DÚ naháňal, že si neodovzdala Prehľad.
ewita888
03.01.12,18:14
rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?

tá dohodárka je jediná zamestnankyna vo firme?
KatarinaNR
03.01.12,18:17
áno, jediná
ewita888
03.01.12,18:19
tak ok.. riaď sa príspevku 6..
KatarinaNR
03.01.12,18:50
a ešte jedna otázka na uistenie, pod stĺpcom 10, vypisujem výplatný termín za 10-ty mesiac, čiže uvádzam 15.11.? kedy bola mzda uhradená zamestnancovi?
AnikoAd
15.01.12,16:40
My sme za neodoslanie nulového prehladu dostali pokutu....
KatarinaNR
15.01.12,16:44
dievčence a keď pošlem tieto výkazy už v elektronickej forme, musím ešte stále v papierovej, krycie listy?
Mila123
15.01.12,16:49
My sme za neodoslanie nulového prehladu dostali pokutu....
ak ste mali v tom čase aj zamestnanca -ov, tak áno......ak zamestnanci nie sú, platí predsa § 39 ods. 12 ZDP......


(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Rozalka
15.01.12,17:24
dievčence a keď pošlem tieto výkazy už v elektronickej forme, musím ešte stále v papierovej, krycie listy?
Máš ZEP? odpoveď NIE
Nemáš ZEP a máš novú dohodu? odpoveď NIE
Nemáš ZEP a máš starú dohodu? odpoveď ÁNO

Katka, stretko je pred termínom na podanie, prines si ručne vyplnené, odkontrolujeme ;)
KatarinaNR
15.01.12,17:29
si zlatá Rozalka, ale premiéru tohto výkazu som už mala :-D ale prinesiem niečo iné, prípadne pár otázok na teba poradiť.
rozimova
25.01.12,17:46
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnancov /3/ od októbra 2011. Majú minimálnu mzdu - teda daň zo závislej činnosti im neodvádzam. Ale ani som doteraz žiadny prehľad na DÚ neposielala. Mala som?
A druhý problém - vo výplate za december - vyplatenej k 22.1.2012 vznikla u 1 zamestnanca daňová povinnosť cca 5 Euro. Do akého termínu mám odviesť tých 5 € na DÚ ?
Tweety
25.01.12,17:48
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnancov /3/ od októbra 2011. Majú minimálnu mzdu - teda daň zo závislej činnosti im neodvádzam. Ale ani som doteraz žiadny prehľad na DÚ neposielala. Mala som? Áno, mala, resp. ešte môžeš tento mesiac, m.r. boli ešte kvartálne.
A druhý problém - vo výplate za december - vyplatenej k 22.1.2012 vznikla u 1 zamestnanca daňová povinnosť cca 5 Euro. Do akého termínu mám odviesť tých 5 € na DÚ ? Do 5 dní od vyplatenia mzdy. V texte.
Mila123
25.01.12,17:49
do 5 dní od výplaty je povinnosť odviesť preddavok na daň...
a ak máš ZC od 10/2011 termín na podanie prehľadu je 31 01 2012 (tento bude za 4Q. 2011, posledný krát ˇ) od 1/2012 už budeš zasielať mesačne i keď nebudeš mať povinnosť odviesť daň.....
rozimova
25.01.12,19:12
Ďakujem pekne za odpovede. Na ten prehľad o zrazených preddavkoch je nejaké tlačivo?
Rozalka
25.01.12,19:17
Janinkaaa
27.01.12,09:42
a ešte jedna otázka na uistenie, pod stĺpcom 10, vypisujem výplatný termín za 10-ty mesiac, čiže uvádzam 15.11.? kedy bola mzda uhradená zamestnancovi?

Mám podobný problém.
Výplatný termín za 10/2011 je 30.11.2011.
Ale daň som už odviedla 28.10.2011
V riadku 1 mám uviesť zrazené predavky.
Čo sa tým myslí ?
Ktorý dátum mám uviesť v r. 1 ?
Dátum, kedy je daný výplatný termín v organizácii, alebo dátum, kedy skutočne som poukázala zamestnancom výplatu na účet ?
drobeceva
27.01.12,09:57
Mám podobný problém.
Výplatný termín za 10/2011 je 30.11.2011.
Ale daň som už odviedla 28.10.2011
V riadku 1 mám uviesť zrazené predavky.
Čo sa tým myslí ?
Ktorý dátum mám uviesť v r. 1 ?
Dátum, kedy je daný výplatný termín v organizácii, alebo dátum, kedy skutočne som poukázala zamestnancom výplatu na účet ?

uvedieš 28.10.2011-kedy bola daň odvedená
Janinkaaa
27.01.12,10:06
uvedieš 28.10.2011-kedy bola daň odvedená

Ďakujem za upresnenie.
Rozalka
27.01.12,10:30
Mám podobný problém.
Výplatný termín za 10/2011 je 30.11.2011.
Ale daň som už odviedla 28.10.2011
V riadku 1 mám uviesť zrazené predavky.
Čo sa tým myslí ?
Ktorý dátum mám uviesť v r. 1 ?
Dátum, kedy je daný výplatný termín v organizácii, alebo dátum, kedy skutočne som poukázala zamestnancom výplatu na účet ?


uvedieš 28.10.2011-kedy bola daň odvedená

Nesúhlasím
Uvádza sa dátum výplaty, poukázania, pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi dobru za príslušný kalendárny mesiac.
Ak sa vykonáva výplata alebo pripísanie alebo poukázanie príjmov zamestnancom k dobru vo viacerých výplatných termínoch, uvedie sa dátum posledného výplatného termínu za príslušné obdobie.
Janinkaaa
27.01.12,10:36
Nesúhlasím
Uvádza sa dátum výplaty, poukázania, pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi dobru za príslušný kalendárny mesiac.
Ak sa vykonáva výplata alebo pripísanie alebo poukázanie príjmov zamestnancom k dobru vo viacerých výplatných termínoch, uvedie sa dátum posledného výplatného termínu za príslušné obdobie.

Rozálka, však Drobeceva mi presne tak isto odpovedala, ako píšeš ty.
Mzda za 10/2011 bola poukázaná na účet zamestnancom dňa 28.10.2011.
A tento dátum uvediem do r. 1.
Alebo ja tomu zle rozumiem ?
Tweety
27.01.12,10:38
Dobre to chápeš, výplata 28.10., odvod dane rovnaký deň 28.10..(mali ste čas do 5 dní)
drobeceva
27.01.12,10:39
Rozálka, súhlasím... možno z môjho príspevku to také jasné nebolo, ale vychádzala som z našich praktík, že v deň, kedy poukážeme výplatu zamestnancom, v ten istý deň dávame aj odvody - ide to v jednom termíne všetko.
Ak to nebolo zrejmé - tak sa ospravedlňujem.
Rozalka
27.01.12,10:49
Rozálka, však Drobeceva mi presne tak isto odpovedala, ako píšeš ty.
Mzda za 10/2011 bola poukázaná na účet zamestnancom dňa 28.10.2011.
A tento dátum uvediem do r. 1.
Alebo ja tomu zle rozumiem ?
Evka ti napísala, že uvedieš ten deň, kedy si odviedla daň a tie dva dni nemusia byť zhodné. Preto som dala opravu.
rozimova
30.01.12,12:50
Prosím o radu. Nie som si istá aký VS mám uviesť pri platbe dane zo závislej činnosti za zamestnanca.
Rozalka
30.01.12,13:20
vytlač si tento ťahák
inak za mzdy zo záv.činnosti za január 2012 VS=1100012012, za december 2011 VS=1100122011
rozimova
30.01.12,14:33
a číslo účtu bude - teda keď platím daň za zamestnanca asi 500259 - či?
KatarinaNR
09.02.12,14:45
chcem sa opýtať, nakoľko je nové tlačivo na drsr, stiahnem si, no avšak je nejako uzamknuté aj keď mám adobe reader professional, jednoducho neviem si to sprístupniť, aby som mohla vpisovať priamo do toho, neviete mi niekto poradiť?
sgm
23.02.12,15:47
Skús si stiahnuť celú aplikáciu e-dane.. s tou sa pracuje potom priamo v pc a dá sa z nej tak tlačiť, ako aj exportovať vyplnené tlačivo - či už hlásenie alebo priznanie, či výkazy..