lukas1984
03.01.12,19:02
dobry den, chcem doviezt isty alkohol a chcel by som ho ponuknut reťazcu tesco. Nevedel by mi niekto poradiť ako to u nich chodi čo sa týka vyplatenie tovaru a samotneho dodania tovara mnou? do centralneho skladu alebo priamo do hypermarketov?? velmi pekne dakujem za odpovede
buchač
03.01.12,18:19
dobry den, chcem doviezt isty alkohol a chcel by som ho ponuknut reťazcu tesco. Nevedel by mi niekto poradiť ako to u nich chodi čo sa týka vyplatenie tovaru a samotneho dodania tovara mnou? do centralneho skladu alebo priamo do hypermarketov?? velmi pekne dakujem za odpovede

...asi budeš veľmi sklamaný s odpoveďami ...takže začnem ja ...

1. nedávam tomu zámyslu veľkú šancu - veľké spoločnosti sa nezvyknú baviť so sprostredkovateľmi ...
a. majú už svojich overených
b. musel by si do reklamy ísť , ak by sa jednalo o niečo nové na trhu ...proste tie ochutnávky...

2. ale skúsiť môžeš - jedine v Blave , na centrále pre Slovensko , tam sa biznis robí....a fest tvrdý...
a. prichystaj si poriadne argumenty
b. prichystaj si " presvedčivé " argumenty ....
c. ..........

3. vyplatenie a dodanie by bolo predsa súčasťou dohody ...
a. niečo je z centrálneho , niečo priamo od dodávateľa a ten aj do regálov doplňuje svojimi ľuďmi...
b. netreba zabudnúť aj na tie množstvá do všetkých Tescovín ...a od toho sa potom odvíja aj nákup ...


Tieto podmienky má nie iba Tesco , ale aj Hypernova , Carrefoure ....
Stanislav 1975
03.01.12,18:22
Buchač má pravdu, však jeho pani vie ako to chodí v obchode...

moja skúsenosť- kamarát ponúkal nejaké pletené košíčky po reťazcoch- dostal sa jedine do Billy, aj to ho stálo vtedy 500.000 korún...,aj to dosiahol len to že bude v spodnom regále úplne vzadu kam nik nechodí-ak by chcel byť na očiach tak by musel priplatiť...a pri pokladni ani nehovorím...
Stanislav 1975
03.01.12,18:29
a navyše-ak by tesco chcelo tak ten alkohol dovezie aj samo a o 4 krát lacnejšie-lebo ty nakúpiš 10 bedničiek a tesco toho zoberie rovno 3 kamióny...
lukas1984
03.01.12,18:54
dakujem za rychle odpovede... moja idea je asi taka skusit sa s nimi dohodnu tak ze prva dodavka by bola do najväcsieho tesca v ba tak 3 palety a vybavit aby to bolo v strede v hlavnych "chodbach" medzi regalmi.... netusite čo by ma mohol tento špas výst?
lukas1984
03.01.12,18:55
len aby som zistil aka bude reakcia ludi na ten drink
lukas1984
03.01.12,18:56
a este neviete nahodou kolko si nahadzuju reťazce na tovare?? predpokladam ze okolo 100percent
Stanislav 1975
03.01.12,18:58
a este neviete nahodou kolko si nahadzuju reťazce na tovare?? predpokladam ze okolo 100percent
To je tak trošku opačne-oni si nenahadzujú- oni tebe povedia za kolko im to predáš...
Stanislav 1975
03.01.12,19:00
dakujem za rychle odpovede... moja idea je asi taka skusit sa s nimi dohodnu tak ze prva dodavka by bola do najväcsieho tesca v ba tak 3 palety a vybavit aby to bolo v strede v hlavnych "chodbach" medzi regalmi.... netusite čo by ma mohol tento špas výst?
lukáš, ja ťa obdivujem ty si fakt veget-chalan/idealista...:)
lukas1984
03.01.12,19:01
teda ako? oni urcia vyslednu predajnu cenu s tym ze si povedia kolko z toho oni chcu mat?
lukas1984
03.01.12,19:03
preto som tu potrebujem vediet ako to zruba chodi :) tak teda zhruba ako? teda ak mate trochu cas....
lukas1984
03.01.12,19:05
preto som tu :) potrebujem vediet ako to zhruba je? tak ako ak mate trosku cas
buchač
03.01.12,19:16
teda ako? oni urcia vyslednu predajnu cenu s tym ze si povedia kolko z toho oni chcu mat?
...nie predajnú ...ale kúpnu od Teba ...

dakujem za rychle odpovede... moja idea je asi taka skusit sa s nimi dohodnu tak ze prva dodavka by bola do najväcsieho tesca v ba tak 3 palety a vybavit aby to bolo v strede v hlavnych "chodbach" medzi regalmi.... netusite čo by ma mohol tento špas výst?
...počítam takých 5.000 € ......za podpis ( do vrecka) podpisujúcemu..alebo pobyt v sezóne na Maledivy ...
...a Ty sa budeš veééééľmô diviť...:---

lukáš, ja ťa obdivujem ty si fakt veget-chalan/idealista...:)
...a vieš , že aj ja ...;)...veget - chalan / idealista ...sorry , no totál neznalista...
buchač
03.01.12,19:20
preto som tu potrebujem vediet ako to zruba chodi :) tak teda zhruba ako? teda ak mate trochu cas....

...luky ...času je habadej .........ibaže také veci sa zatvorenými dverami riešia ....
...a aj keby som vedel ( a akože véééľmi málo sčasti aj viem - vedel som :rolleyes: ) ...hádam si nemyslíš , že Ti to niekto na nos - na net zavesí , že aký úplatok a komu dal ...či ?
lukas1984
03.01.12,19:23
v tomto neznalista urcite..... i ked ta predpokladana vyška uplatku ma naozaj zaskocila.............. moja navsteva tu splnila ucel.... dakujem pekne :)
bubkoch
03.01.12,19:25
len aby som zistil aka bude reakcia ludi na ten drink

tak si prenajmi malu plochu/stanok na tej "promenade" pred tescom (tam ako zvyknu byt vystavene aj auta) a predavaj tam ... vyjde ta to lacnejsie :-)
Stefan2005
03.01.12,19:27
"„Keď hovorím o rokovaní na miestnej úrovni, nemôžem sa nezmieniť, ako veľmi sú pre niektorých z našich zákazníkov dôležité naše lokálne výrobky. Chceme i naďalej hľadať a budovať vzťahy so schopnými partnermi, ktorí rozumejú zákazníkom a môžu nám pomôcť dodávať produkty, kvalitu a ceny, ktoré zákazníci očakávajú. Spolupráca s miestnymi dodávateľmi je dôležitá a mala by obom stranám priniesť udržateľný rast“, uzatvára generálny riaditeľ spoločnosti Tesco Stores SR a.s. Phil Clarke.

Hlavné projekty v oblasti úsilia stať sa súčasťou komunity:


Vyhľadávať príležitosti na podporu lokálnych dodávateľov
Podporovať miestne aktivity významné pre obyvateľov danej lokality
Prispôsobovať vzhľad malých obchodov Tesco ich okoliu a budovať zeleň okolo nich
Umiestniť informačné nástenky v Tesco obchodoch

Pre ďalšie informácie môžete kontaktovať:
Oľga Hrnčiarová
manžérka oddelenia vonkajších vzťahov
Tesco Stores SR, a. s.
Kamenné nám. 1A 815 61 Bratislava
Tel.: +421 249 496 750 Mob.: +421 903 205 755
Email: ohrnciar@sk.tesco-europe.com
www.itesco.sk (http://www.itesco.sk/) "

... citované zo: http://www.itesco.sk/zodpovedny-sused/detail-aktualit.php?id=8
buchač
03.01.12,19:29
tak si prenajmi malu plochu/stanok na tej "promenade" pred tescom (tam ako zvyknu byt vystavene aj auta) a predavaj tam ... vyjde ta to lacnejsie :-)

...nie som od fachu ...pýtam sa preto ...

Ten stánok by ale už bol maloobchod oproti pôvodnému zámyslu , tak je ?
Nie sú tam potom aj iné podmienky , čo do podnikania a ostatných úradníckych serepetičiek ......???
Ivana Š
03.01.12,19:31
len aby som zistil aka bude reakcia ludi na ten drink

tak urob nejakú promo akciu, - prenajať si nejaký stánok pred pokladňami v super hyper marketoch
alebo priamo v obchode ochutnávku a s anketou, či im chutí, v prípane vyplnenia nejaký zlosovateľný lístok s výhrou
buchač
03.01.12,19:38
len aby som zistil aka bude reakcia ludi na ten drink

...neondi sa .......daj , čo je to za oné ....

...aspoň druh ako taký ...hnedý alkohol , alebo niečo biele ...či snáď vínko ....
mattto
03.01.12,19:42
obdivujem ťa, takýto prístup platil možno pred 150 rokmi v USA :) TESCO STORES je svetová firma, ktorá nakupuje od výrobcov, tovar ide do ich distribučných skladov, ktoré sú ohľadom logistiky na úrovni mimozemskej civilizácie. Čo nakupujú od lokálnych výrobcov (stále nie od sprostredkovateľov) sú výrobky dennej spotreby vajcia, knedle atď. a sezónne záležitosti ako korbáče na veľkú noc... TESCO nie je na skúšanie nových výrobkov, ani na prieskum trhu, ich nezaujíma, či ty chceš testovať svoj výrobok, preto napr. v TESCU nenájdeš veľa druhov tovarov ako napr. v Metre

pred tým než začneš uvažovať nad odberateľskými kanálmi, skús si naštudovať zák. o spotrebnej dani a uvidíš, že dovážať alkohol na SVK bežný podnikateľ nedokáže kvôli podmienkam, ktoré si vyloboval St. Nicolaus
lukas1984
03.01.12,19:51
je to sýtený drink na baze vodky s rôznymi prichutami 5% alkoholu. nieje to nový produkt...... velmi znami hlavne v britanii
buchač
03.01.12,20:13
obdivujem ťa, takýto prístup platil možno pred 150 rokmi v USA :) TESCO STORES je svetová firma, ktorá nakupuje od výrobcov, tovar ide do ich distribučných skladov, ktoré sú ohľadom logistiky na úrovni mimozemskej civilizácie. Čo nakupujú od lokálnych výrobcov (stále nie od sprostredkovateľov) sú výrobky dennej spotreby vajcia, knedle atď. a sezónne záležitosti ako korbáče na veľkú noc... TESCO nie je na skúšanie nových výrobkov, ani na prieskum trhu, ich nezaujíma, či ty chceš testovať svoj výrobok, preto napr. v TESCU nenájdeš veľa druhov tovarov ako napr. v Metre

pred tým než začneš uvažovať nad odberateľskými kanálmi, skús si naštudovať zák. o spotrebnej dani a uvidíš, že dovážať alkohol na SVK bežný podnikateľ nedokáže kvôli podmienkam, ktoré si vyloboval St. Nicolaus
...nevraviac už o tom , že tieto reťazce majú svoje akože vlastné značky :

Tesco - Tesco balenia

Carrefour - značka Carrefour

Hypernova - značka balenia Euroshopper

Billa - značka balenia Clever

atď ...
buchač
03.01.12,20:57
je to sýtený drink na baze vodky s rôznymi prichutami 5% alkoholu. nieje to nový produkt...... velmi znami hlavne v britanii

...a vyrábaný - plnený v Bulharsku ???? ;)

http://img.21food.com/20110609/product/1305279372546.jpg
kopretinka
03.01.12,21:04
je to sýtený drink na baze vodky s rôznymi prichutami 5% alkoholu. nieje to nový produkt...... velmi znami hlavne v britanii
keď je taký známy v Británii,prečo ho už samotné Tesco nedováža,keď je to anglická firma?
...aha....:rolleyes:
Zabudni,že by si sa chcel dostať ako dodávateľ do Tesca....
lukas1984
03.01.12,21:44
nie ten nie :)

nebol by to jediny tovar ktorý ma tesco od distribútorov (netvrdim ze ja nim budem... len zistujem)