vierkanevierka
03.01.12,19:53
Dobrý deň, som účtovníčka začiatočníčka...

Prebrala som účtovníctvo (JÚ) od človeka, ktorý už žije v zahraničí...Snažím sa všetko kontrolovať, lebo nemôžem s ním komunikovať. Zostalo mi 24 stravných lístkov pri kontrole, teda z roku 2011, ale fyzicky nie sú...Teda možnosť, vrátenia lístkov neexistuje, potrebovala by som prosím poradiť, ako postupovať v tomto prípade....Nákup stravných lístkov bol evidovaný ako VNZD, každý mesiac sa príslušný počet lístkov, podľa pracovných dní odpisoval cez ceninovú pokladňu ako prevádzková réžia...
Lístky nemôžem vrátiť, lebo ich fyzicky nemám, a nemôžem ich ani použiť, lebo pokiaľ to dobre chápem, stravenky nie sú z roka na rok prenosné...Dobre to chápem? Takže akou uzávierkovou operáciou môžem tých 24 lístkov odpísať z cenín, dočítala som sa, že to môžem dať na osobné výdavky podnikateľa, ale to sa mi nezdá...

Ďakujem pekne za rady, pracujem v programe Alfa

Ešte prepáčte, by som rada doplnila, ozvala sa mi firma, od ktorej sa doteraz kupovali stravné lístky, zistila som si, že rok 2012 má 250 pracovných dní, ale my robíme aj soboty a nedele, keď treba, aj počas sviatkov, tak neviem nájsť nejaký vhodný kľúč, ako by som mala postupovať, lebo sa to dopredu nedá odhadnúť, ak by bolo primálo, to nie je dobre, ak priveľa, zas budem stáť pred tým istým problémom ako teraz, teda ako zaúčtovať nadbytočné stravné lístky, a to je strata, nuž ako sa hovorí, babka k babce, budú kapce, nechce sa mi ani míňať zbytočne ale ani ukracovať komu právo patrí...nemôžem z istých dôvodov urobiť nákup lístkov ako naraz za celý rok, ďakujem za pochopenie...
Mila123
03.01.12,18:57
stravenky nakúpené v aug. -septembri bývajú splatné až do decembra budúceho roka.....
vierkanevierka
03.01.12,19:04
Mila123 ďakujem pekne za odpoveď, ale stravné lístky boli zakúpené v januári 2011
Mila123
03.01.12,19:07
tak to ti nepomôže.......daň. výdavky budeš mať iba do 12/2011...inak nie, ostatné daj na osobnú spotrebu daňovníka.....
vierkanevierka
03.01.12,19:14
Mila 123 ďakujem pekne za odpoveď, to sa mi uľavilo, lebo som nad tým strávila niekoľko hodín na internete, pekný večer prajem a ešte raz ďakujem