bosorka3113
03.01.12,20:55
Dobry den,

potrebovala by som poradit. SZCO ma telefonne cislo pisane na manzelku, nakolko cislo pouzival aj v dobe, kedy nebol SZCO. Kedze mava dost vysoke ucty za telefon, nakolko vykonava prepravu aj mimo uzemia SR a so spedickami musi niak komunikovat, chcel by si uplatnit tieto vydavky ako ovplyvnujuce zaklad dane. Vo firme Orange mu nechcu dovolit prepis, nakolko maju viazanost a on nove cislo nechce lebo maju vyhodne volania na urcite hodiny. Jeho zena je na rodicovskej dovolenke. Mohli by medzi sebou spisat niaky "prenajom mobilneho telefonu" a zaroven aby ona z toho nemusela platit dan??? alebo ako inak by sa to dalo spravit?

dakujem za pomoc
Mila123
03.01.12,20:00
nie je možné...telefón nedáš nijako a ani poplatky do nákladov....
bosorka3113
03.01.12,20:06
Fuuuha takze jedine fakt si dat nove cislo na neho....dakujem za pomoc
Ice dive
03.01.12,20:24
no a s kým v orange to riešil??? osobne mám jedno číslo už 7 rokov, a prevádzal som ho už z cudzej firmy kde som bol zamestnaný počas viazanosti na seba ako FO keď som odchádzal, potom som ho prevádzal z FO na SZČO a teraz v decembri zo SZČO na svoju s.r.o.... a vždy som si nechával pôvodný paušál a viazanosť, len som povedal, že chcem spraviť prepis a zachovať pôvodné podmienky a stále som v Orange... nie je problém v tom, že telefón má na manželku a v orange bol sam a chcel robiť dajaké zmeny, nech tam ide aj so ženou nakoľko žena musí súhlasiť s prevodom čísla... ale v podstate Orangu to môže byť jedno na koho vystavujú faktúru.. hlavná vec, že majú klienta...
kľudne by som povedal, ak mi zmenu neumožníte, číslo bude používať manželka len v rámci paušálu a potom to zrušíme a ja prechádzam k O2...

náklady, ktoré zaplatil doteraz si však už uplatniť do účtovníctva nemôže...
bosorka3113
07.01.12,15:21
riesili to v Avione, uz som im povedala ze tam su neschopni zamestnanci tak isli inde a tam im to prepisali...