riki77
03.01.12,19:58
dobry den,
chcela by som poradit. tento rok sme pred domom na obecnom pozemku vykonali upravu - zamocka dlazba a chodnik. jednalo sa o zveladenie pozemku pred domom. samozrejme vsetko sme si platili z vlastnych financii. pred samotnou upravou som navstivila starostu s otazkou, ci je mozne ziskat fin. prispevok na tuto upravu, avsak odpoved znela: "nie su na to peniaze".
chcela by som sa informovat, ci by mi niekto poradil ako sformulovat ziadost o poskytnutie bud fin. prispevku alebo stavebneho materialu aj napriek tomu, ze uprava je uz vykonana a bola som sa osobne informovat u starostu. coho by som sa mala v tejto ziadosti pridrziavat. komu mam ziadost adresovat...starostovi alebo poslancom?...dakujem za radu...:)
draik
03.01.12,19:03
Ja len dúfam, že stavebné práce boli vykonané so súhlasom obce. To pre istotu, aby Vás náhodou nezačali ešte poťahovať za čiernu stavbu. Zistite si, či má obec nejaké VZN o dotáciách, ale pochybujem, že by sa na takéto prípady vzťahovalo.
wagner
03.01.12,19:25
dobry den,
chcela by som poradit. tento rok sme pred domom na obecnom pozemku vykonali upravu - zamocka dlazba a chodnik. jednalo sa o zveladenie pozemku pred domom. samozrejme vsetko sme si platili z vlastnych financii. pred samotnou upravou som navstivila starostu s otazkou, ci je mozne ziskat fin. prispevok na tuto upravu, avsak odpoved znela: "nie su na to peniaze".
chcela by som sa informovat, ci by mi niekto poradil ako sformulovat ziadost o poskytnutie bud fin. prispevku alebo stavebneho materialu aj napriek tomu, ze uprava je uz vykonana a bola som sa osobne informovat u starostu. coho by som sa mala v tejto ziadosti pridrziavat. komu mam ziadost adresovat...starostovi alebo poslancom?...dakujem za radu...:)

Myslím si, že starosta Ti dal vopred odpoveď na to, že peniaze nedostaneš. Inak žiadosť pošli poslancom OZ. Pochybujem že by mali v rozpočte obce finančné prostriedky na takéto úpravy. Inak podľa stavebného zákona si mala zaslať oznámenie o úpravách a tiež si pýtať súhlas obce na vykonanie prác. Môžeš dosiahnuť aj to, že Ti nariadia úpravu odstrániť, lebo nebola vykonaná so súhlasom obce ( a pozemok je obecný)- väčšinou vtedy to robia, keď príliš vyskakuješ a žiadaš peniaze. Ja by som nemala odvahu pýtať nič.