remenova
29.01.06,14:48
Prosim niekoho, kto ma s tymto skusenost o radu. Som zamestnana, a v roku 2005 som dostala 1x odmenu za umelecky vykon v TV, a to vo vyske 1 000,- Sk, pricom este z toho odviedli 2% do LF. Odmena mi bola vyplatena na zaklade Zmluvy o vytvoreni umel.vykonu v zmysle Autorskeho zakona. Teraz nevime, ci to patri do § 6 ods. 2, a) ako príjem z inej SZČ, alebo medzi ostatne prijmy, teda medzi prilezitostne. A ci mam podat danove priznanie, alebo to nebudem zdanovat, a budemi normalne robit mzdarka rocne zuctovanie? Dik.
Denda
29.01.06,15:08
Prosim niekoho, kto ma s tymto skusenost o radu. Som zamestnana, a v roku 2005 som dostala 1x odmenu za umelecky vykon v TV, a to vo vyske 1 000,- Sk, pricom este z toho odviedli 2% do LF. Odmena mi bola vyplatena na zaklade Zmluvy o vytvoreni umel.vykonu v zmysle Autorskeho zakona. Teraz nevime, ci to patri do § 6 ods. 2, a) ako príjem z inej SZČ, alebo medzi ostatne prijmy, teda medzi prilezitostne. A ci mam podat danove priznanie, alebo to nebudem zdanovat, a budemi normalne robit mzdarka rocne zuctovanie? Dik.
Čo sa týka príjmu v zmysle autorského zákona pozrite:http://www.porada.sk/t14064-odvody-a-dane-umelcov-a-autorov.html.

Bol to pre Vás jediný príjem za umelecký výkon v zmysle autorského zákona?
remenova
30.01.06,06:18
Veď práve, to bol môj jediný príjem za umelecký výkon.Preto som myslela, či nepôjde o príležitostný príjem. A ak si to budem musieť zdaniť, môžem si uplatniť v tomto čiastkovom základe dane 25% výdavky, s tým že už 2% odvod do LF si nebudem už uplatňovať ako výdavok? Tam to bolo v tom članku tak písané.