VieraK.
04.01.12,09:42
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či by som sa mohla spojiť s niekým, kto vedie sklad v programe POHODA a býva alebo má sídlo v meste Poprad. Ďakujem.
srska
04.01.12,20:10
o čo konkrétne ide? možno vyriešime aj na diaľku
VieraK.
12.01.12,13:56
Prepacte, ze sa ozyvam az teraz. Ide o prepojenie spotreby materiálu s predajom hotového výrobku. Potrebovala by som vediet, ci je mozne nejako automaticky prepojit spotrebu materialu, ktory je na sklade a pocas roka sa pouziva na vyrobu vyrobkov, s predajom hotovych vyrobkov odberatelom, ktore su tiez vedene na sklade. Neviem, ci je to zrozumitelne.
srska
12.01.12,14:04
chceš aby všetok materiál použitý na výrobok figuroval vo výdajke keď sa výrobok predá alebo aby sa materiál na sklade ponížil keď je výrobok hotový, nepredaný ale je na sklade?
VieraK.
29.01.12,11:09
Ide mi o ten prvý prípad, aby všetok materiál použitý na výrobok figuroval vo výdajke, keď sa výrobok predá.
Rozalka
09.02.12,12:09
Mám klienta, ktorý na skladovú evidenciu používa Pohodu.
Na zostave, ktorá má v nadpise Stav skladov (členenie skladov) sú okrem iných 2 posledné stĺpce označené ako
- Ocenenie z jedn. VNC
- Ocenenie skladov

Súčty v nich uvedené nie sú rovnaké, pričom za touto tabuľkou nasleduje text

Rozdiel medzi hodnotou Ocenenia z jedn.VNC a Ocenenia skladov vznikol zaokrúhľovacími rozdielmi. Pri účtovaní skladov spôsobom A musia súhlasiť zostatky na skladových účtoch s hodnotou Ocenenie skladov. Pred vykonaním účtovnej uzávierky sa musí ocenenie skladov upraviť zaúčtovaním odchýliek. Potom hodnota zodpovedá Oceneniu z jedn.VNC. (text pokračuje pre spôsob B)
Rozdiel, ktorý v znikol u tejto firmy, činí 8%, čo sa mi na zaokrúhľovacie rozdiely zdá priveľa.

Prosím Vás, to zaúčtovanie odchýliek je možné spustiť len na konci roka?
Mohli by ste napísať postup úplne polopatisticky (ja pohodu nemám-nepoužívam, a oni to naozaj potrebujú „po lopate“)