nikuskaj
29.01.06,18:07
Ahojte všetci,
prepáčte,ale som tu nová,takže možnože ste sa už zaoberali touto témou,len neviem,kde ju hľadať....POTREBOVALA BY SOM RADU....Ked súkromná osoba,ktorá je zamestnaná a nemá živnosť prenajíma nehnuteľnosť, treba aby príjmy a výdavky,ktoré si nevykazuje paušálne,ale podľa skutočnosti zapisovala do pen.denníka?
Veľmi pekne dakujem za radu
abel
29.01.06,17:29
nikuskaj, keď preukazuješ skutočné výdavky, už si účtovnou jednotkou a mala by si viesť účtovníctvo. Ale myslím že pri prenájme by stačil len prehľadný zoznam príjmov a výdavkov, ak nie, určite ma niekto opraví. Na rozšírenie napíš hore do okienka "hľadaj" slovo prenájom alebo čokoľvek potrebuješ vyhľadať.
danow
08.02.06,22:56
V podstate súhlasím s Abelom.
Majka
01.03.06,07:03
Prosim Vas o nazor,
ked sukr. osoba prenajimala nehnutelnost,ine prijmy v r. 2005 nemala, podala teraz dan.priznanie ale zrejme zle uviedla paragraf, uviedla prijmy z prenajmu v paragrafe 8, riadok 10. tam si aj uplatnila pausal.vydavky, dan uz zaplatila nakolko odcestovala do zahranicia a chcela to mat vsetko z krku. Je to velky problem, je mozne ze ju na to dan.urad upozorni,pokuta by nemala byt? jednalo sa o dost vysoky prijem okolo 900tis.
Majka
01.03.06,12:48
Prosim Vas o nazor,
ked sukr. osoba prenajimala nehnutelnost,ine prijmy v r. 2005 nemala, podala teraz dan.priznanie ale zrejme zle uviedla paragraf, uviedla prijmy z prenajmu v paragrafe 8, riadok 10. tam si aj uplatnila pausal.vydavky, dan uz zaplatila nakolko odcestovala do zahranicia a chcela to mat vsetko z krku. Je to velky problem, je mozne ze ju na to dan.urad upozorni,pokuta by nemala byt? jednalo sa o dost vysoky prijem okolo 900tis.

nik sa mi k tomu nevyjadri?
korka
01.03.06,12:51
Mam otazku:

Do akej skupiny prijmov SZČO (v tlacive pre DP FO B) patri prijem z prenajmu bytu, ked tento byt nie je vo vlastnictve danovnika, ale danovnik - SZCO si ho prenajal a dalej ho prenajima tretej osobe? /samozrejme so suhlasom majitela bytu/.
renča1
01.03.06,12:53
Pre Majku:)

ja si myslím, že to nie je až taká chyba, z dôvodu ak uviedla správnu výšku príjmu a výdavkov je to v poriadku. Nemá to dopad na daňový základ. Horšie by bolo keby zle vyčíslila príjem a výdaj tak to by už bola poriadna chyba.
Majka
01.03.06,12:59
Pre Majku:)

ja si myslím, že to nie je až taká chyba, z dôvodu ak uviedla správnu výšku príjmu a výdavkov je to v poriadku. Nemá to dopad na daňový základ. Horšie by bolo keby zle vyčíslila príjem a výdaj tak to by už bola poriadna chyba.

dakujem ze si sa mi vyjadrila, usitila, tiez si myslim ze to az taka tragedia nie je, ona uz odcestovala do Kanady takze uz to menit nemozme. tusim aj tam mala nejake prijmy aj tie si musi tam zdanit, preto si brala aj dan.priznanie toto slovenske /ma tu na Slov.trvaly pobyt/ a tam to prehodnoti so svojim uctovnikom co a kolko este musi zapalatit tam.