nešťastná
04.01.12,10:39
Ahojte, neviem, či ste sa už stretli s takým rodinným problémom ako sa prihodil mne. Ide o to, že môj otec žije s nami v spoločnej nehnuteľnosti, obýva garsónku, ja s manželom a deťmi 3-izb. byt. Všetko je na jednom LV, s čím otec súhlasil. Fungovalo to dobre 2 roky, kým neprišla môjmu otcovi do cesty pani, ktorá si ho pekne omotala okolo prsta. Pani, ktorá má 57 rokov, nikde nepracuje, nemá žiaden príjem. Býva tu bez nášho súhlasu už jeden a pol roka, neplatí absolútne nič, manipuluje otca a to došlo až k tomu, že podal na mňa trestné oznámenie za podvod, že nie je vlastníkom garsónky. Pričom všetko je zdokladované a podpísané. Som z toho zúfalá, neviem ako ďalej. Prosím poraďte, ďakujem.
GabiZ
05.01.12,10:59
Ahojte, neviem, či ste sa už stretli s takým rodinným problémom ako sa prihodil mne. Ide o to, že môj otec žije s nami v spoločnej nehnuteľnosti, obýva garsónku, ja s manželom a deťmi 3-izb. byt. Všetko je na jednom LV, s čím otec súhlasil. Fungovalo to dobre 2 roky, kým neprišla môjmu otcovi do cesty pani, ktorá si ho pekne omotala okolo prsta. Pani, ktorá má 57 rokov, nikde nepracuje, nemá žiaden príjem. Býva tu bez nášho súhlasu už jeden a pol roka, neplatí absolútne nič, manipuluje otca a to došlo až k tomu, že podal na mňa trestné oznámenie za podvod, že nie je vlastníkom garsónky. Pričom všetko je zdokladované a podpísané. Som z toho zúfalá, neviem ako ďalej. Prosím poraďte, ďakujem.


Pokiaľ je všetko zdokladované a podpísané, nevidím problém, čo sa týka trestného oznámenia. Skôr by bolo namieste spýtať sa, ako došlo k prevodu na vás? Darovacou zmluvou, kúpnou zmluvou? Na koho bola nehnuteľnosť napísaná pred tým prepisom na vás? Má otec doživotné právo bývania zapísané na LV?
Braňo
05.01.12,11:11
nechápem z čoho si zúfalá, ako spoluvlastník máš takisto práva - môžeš žiadať milú pani o vydokladovanie na základe ktorej má pocit, že legálne býva na Vašej adrese. Druhý krok (samozrejme pôjdete aj proti otcovi) vypratanie nehnuteľnosti.
nešťastná
05.01.12,11:15
My sme po smrti matky predali 2 byty, náš 3-izb. a otcov 2-izb. Kúpili sme 3-izb., ku ktorému patrí garsónka so samostatným vchodom. Tento byt je vedený na jednom LV. Bolo to všetko ok, kým neprišla na scénu pani, ktorej poskytol "strechu nad hlavou". Aj to by som pochopila, ale nie že ho bude namotávať, lebo inteligentka nemá ani robotu ani peniaze, a asi ani rodinu. Možno takto už niekde fungovala, ale v tomto prípade otvorila nesprávne dvere. A koniec koncov, býva "zadarmo"!!!! Je to pre moju rodinu neuveriteľné, čo sa deje.
nešťastná
05.01.12,11:19
Zisťovali sme to cez naše orgány, ako ju odtiaľ dostať, ale pokiaľ otec ju bude chcieť mať pri sebe, nič nenarobím. A z čoho som zúfalá? 6e za dobrotu nečakaj dobrotu.
arizona
05.01.12,11:22
Ahojte, neviem, či ste sa už stretli s takým rodinným problémom ako sa prihodil mne. Ide o to, že môj otec žije s nami v spoločnej nehnuteľnosti, obýva garsónku, ja s manželom a deťmi 3-izb. byt. Kto je majitelom tej nehnutelnosti? Vy?Otec? Ako ste prisli k nehnutelnosti?
Všetko je na jednom LV, s čím otec súhlasil. Fungovalo to dobre 2 roky, kým neprišla môjmu otcovi do cesty pani, ktorá si ho pekne omotala okolo prsta. Pani, ktorá má 57 rokov, nikde nepracuje, nemá žiaden príjem. Býva tu bez nášho súhlasu už jeden a pol roka, byva vo vasom byte, ci v garzonke u otca? neplatí absolútne nič,Garzonka a byt maju spolocne energie,alebo si plati kazdy svoje? manipuluje otca a to došlo až k tomu, že podal na mňa trestné oznámenie za podvod, že nie je vlastníkom garsónky. Popis konkrenejsie...o co vlastne otcovi ide, v com je problem? Pričom všetko je zdokladované a podpísané. Som z toho zúfalá, neviem ako ďalej. Prosím poraďte, ďakujem.

... v texte
Musis napisat konkretnejsie fakty,aby ti ludia vedeli konkretne poradit...
nešťastná
05.01.12,12:03
Majiteľmi nehnuteľnosti sme ja a manžel. My sme mali svoj byt, nemuseli sme ho predať. Rozhodli sme sa sa o môjho otca postarať, lebo sme vedeli ja i moja sestra, ako by to s ním dopadlo. Sestra však na to podmienky nemala. Všetko fungovalo ako vravím. To je normálne, že som mu varila, prala, žehlila. On to takto chcel, nikto ho nenútil. Len problém je v ženskej, ktorá sa mu prilepila. Ona ho nahovára proti mne, lebo asi čo by chcela? Aby bola garsónka oddelená, aby ju otec predal, ona by to ešte potiahla pár týždňov, ošulila ho o peniaze, a skončil by tam, kde by som nechcela. Asi sa tým pani zaoberá a z toho žije. Niekedy za príživníctvo bola basa, dnes je nezamestnanosť bežná. Tak aj takto asi niekto zarába. Nájde si obeť, a ide natvrdo.
kopretinka
05.01.12,12:25
pokiaľ vlastníkom bytu si Ty a manžel,tak neviem,prečo by ste tam mali trpieť cudziu osobu
Petra Nová
05.01.12,12:27
Majiteľmi nehnuteľnosti sme ja a manžel. My sme mali svoj byt, nemuseli sme ho predať. Rozhodli sme sa sa o môjho otca postarať, lebo sme vedeli ja i moja sestra, ako by to s ním dopadlo. Sestra však na to podmienky nemala. Všetko fungovalo ako vravím. To je normálne, že som mu varila, prala, žehlila. On to takto chcel, nikto ho nenútil. Len problém je v ženskej, ktorá sa mu prilepila. Ona ho nahovára proti mne, lebo asi čo by chcela? Aby bola garsónka oddelená, aby ju otec predal, ona by to ešte potiahla pár týždňov, ošulila ho o peniaze, a skončil by tam, kde by som nechcela. Asi sa tým pani zaoberá a z toho žije. Niekedy za príživníctvo bola basa, dnes je nezamestnanosť bežná. Tak aj takto asi niekto zarába. Nájde si obeť, a ide natvrdo.
Z čoho si taká nešťastná? Že si vlastníčka nehnuteľností?
Nechaj otca žiť. Predpokladám, že býva v tvojej garsónke s paňou svojho srdca. Ak chce, aby mu varila, prala a žehlila priateľka, prečo je to tak ťažké prenechať jej starostlivosť o otca?
Sama dobre vieš, keď si sa bola informovať na orgánoch, že otec ako nevlastník, nemôže žiadny z bytov predať.:rolleyes:
danushka
28.02.12,19:58
pokiaľ vlastníkom bytu si Ty a manžel,tak neviem,prečo by ste tam mali trpieť cudziu osobu
Z takého veľmi jednoduchého dôvodu, ktorým je fakt, že otec vymenil svoj dvojizbový byt za garzónku, ktorá je súčasťou 3i. bytu a je už vlastníctvom dcéry.
Či to si tie naše deti myslia, že keď jedného dňa ovdovieme, že už nemáme právo otvoriť ústa, pozrieť na inú spriaznenú dušu, keď najväčšia bolesť zo straty celoživotného partnera pominie?

Je to nechutné, čítať takéto veci. Narodiť sa, celý život drieť, stratiť právo rozhodovať o svojom majetku a čakať celý deň na polievku ohriatu v mikrovlnke od dcéry, ktorá nedopraje trošku radosti otcovi na sklonku života...
Sme my ľudia strašní sebci a pritom všetci raz budeme starí a naše priority budú nahony vzdialené od tých dnešných...
Halli
28.02.12,20:12
často počas života meníme priority, či už z toho, alebo iného dôvodu. Nešťastná, čo ak tvoj otec bol nešťastný?