Tati5
04.01.12,11:03
Dobrý deň,

prosím o radu, po 1.1.2012 som si urobila v programe Alfe prechod do nového roka, teraz sa však neviem dostať do faktúr z minulého roka. Taktiež neviem aké číslovanie faktúr mám zvoliť - prvé číslo faktúry som dala 001 ale zistila som, že mi začalo prepisovať faktúry z minulého roka, ktoré mali toto číslo. Zistila som to podľa evidencie pohľadávok.

Prosím o radu:
1. ako sa dostanem k faktúram z minulého roka?
2. aké číslovanie faktúr zvoliť v novom roku - pokračujem posledným číslom z minulého roka alebo akým spôsobom?

Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

Tati5
hanka k
04.01.12,10:22
Nerobím síce v Alfe, ale podľa mňa si nezadala prechod do nového roka bez údajovej uzavierky, čiže účtovanie na prelome období.číslovanie faktúr nového roka musí byť odlišné a ko v starom roku.
Príroda
04.01.12,17:31
Skôr, ako urobím prechod do nového roka, musím uzavrieť predchádzajúci, ukončiť peňažný denník, urobiť kontrolu, aby sa preniesli všetky zostatky a potrebné údaje . Ja to robím až po vytvorení DP a nový rok zatiaľ robím faktúry ručne a ostatné si odložím a potom naúčtujem. Ale teraz, keď si otvoríš cez firma- musíš mať aj rok 2011 aj rok 2012 , každý sa dá otvoriť zvlášť. Aj číslovať musí 2012, číslovanie sa dá upraviť cez F7- klik a nastavenie číslovania alebo aj v režime účtovania. Ak si si nepreniesla zostatky, musíš si to skontrolovať a doplniť ručne, aby si pokračovala a naviazala na minulý rok. Popozeraj si pomoc, help, poklikaj. Faktúry musíš začať číslovať znovu od napr. 01/2012 alebo aký máš systém.
Enyma
05.01.12,09:03
K faktúram z roka 2011 sa v alfe dostaneš, keď otvoríš učtovníctvo roka 2011, prechod sa v alfe dá urobiť iba 1 x, ak by si ešte chcela učtovať do roku 2011 - potom musíš manuálne preniesť zostatky z roka 2011 do roku 2012, inak ak by si urobila ešte jeden prechod z roka 2011 do roka 2012 - zmazali by sa Ti všetky doklady naučtované v roku 2012 - to je nevýhoda alfy.

enyma
mondes
05.01.12,09:14
Zdravím Vás, neviem či to môžem napísať aj tu, ale tiež sa to týka Alfy. Ak kúpim napr. kopírku v hodnote 300 Eur, tak ju musím zaevidovať do KM? Ak áno, tak sa mi to premietne aj do Výkazu o majetku a záväzkoch? Je vôbec potrebné evidovať také veci ako PC, kopírka cartrigde atď? Účtovala som to ako výdavok za materiál. Vďaka.
Príroda
06.01.12,16:38
Zdravím Vás, neviem či to môžem napísať aj tu, ale tiež sa to týka Alfy. Ak kúpim napr. kopírku v hodnote 300 Eur, tak ju musím zaevidovať do KM? Ak áno, tak sa mi to premietne aj do Výkazu o majetku a záväzkoch? Je vôbec potrebné evidovať také veci ako PC, kopírka cartrigde atď? Účtovala som to ako výdavok za materiál. Vďaka.

Ahoj, ja to robím tak isto. Teda zaúčtujem ako výdavok za materiál a zaradím do evidencie KM.
Do výkazu sa KM nepremieta, môžeš si ho vytlačiť pri uzávierke ako inventarizáciu KM a priložiť. Myslím, že v alfe sa to inak nedá.